Facebook Gimnazjum


Informacje o wydarzeniach z bieżącego roku szkolnego znajdują się w aktualnościach.
Zapraszamy do lektury>>

 

Rok szkolny 2017/2018

Nasze przedszkole zostało nagrodzone przez Europejskie Centrum Nadzoru Certyfikatem Jakości za wysoki standard świadczonych usług. Dziękujemy!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu o naszych początkach, tym co dla nas ważne, naszych działaniach, osiągnięciach i planach.
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>

Nasza pani dyrektor została odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka - Infantis Signitatis Defensori.
informacje o odznaczeniu>>

Nasze Smyki wzięły udział w XV jubileuszowym Ekologicznym Happeningu Przedszkolaków - pochód "zielonych" zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne nr 19. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami".
materiał OstrowiecNews>>

Nasi zerówkowicze odwiedzili Teatr Kubuś i Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.

Na zaproszenie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej nasze Smyki wysłuchały koncertu instrumentalnego.

Kilkudziesięciu rodziców przyjęło nasze zaproszenie do udziału w kolorowych, rodzinnych warsztatach, w czasie których powstały niepowtarzalne świąteczne ozdoby.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w IV Prezentacjach Teatralnych "Bawimy się w teatr" zorganizowanych przez Przedszkole Publiczne nr 15.

W magazynie "Z klasą" nr 01(09)/2018 ukazał się wywiad z dyrektorem naszego przedszkola.
link do materiału>>

Odwiedzili nas przedstawiciele Grupy MAC - edukacja, technologie, dydaktyka z działu komunikacji marketingowej, PR oraz działu odpowiedzialnego za wdrażanie innowacyjnych pomocy edukacyjnych. Nasi gości mieli okazję zobaczyć programowanie w przedszkolu z użyciem robota Photon, którego wdrażali do polskiej edukacji oraz rozwiązania LEGO Education.
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w VII Prezentacjach Artystycznych "Eko-Piosenka" zorganizowanych przez Publiczne Przedszkole nr 12.

Na nasze Smyki czeka nowe LEGO-wyzwanie, które bazuje na naturalnej ciekawości każdego dziecka i przybliża podstawy świata wczesnej nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki (STEAM).
materiał PAP>>

Idea od przedszkola do liceum i stworzony przez nas kompleks edukacyjny został nominowany do "Świętokrzyskiej Victorii" - nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał wyborcza.pl>>

Nasze Smyki wzięły udział w przeglądzie artystycznym "Hej góry, moje góry" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 19.

W tym roku mija już trzy lata od zakupu pierwszego zestawu, a rozwiązania LEGO Education spodobały się tak bardzo, że stały się nieodłącznym elementem naszej pracy na wszystkich etapach kształcenia.Prace naszych przedszkolaków i uczniów zostały przekazane na bal charytatywny "Pomoc ma moc". Dochód z licytacji zasilił konto schroniska dla zwierząt.

W ramach kolejnego międzynarodowego programu zajęcia języka angielskiego w naszym przedszkolu prowadzą Samuel Kirakosyan z Armenii, Asli Marasli i Cuma Sari z Turcji, Luca Procedda z Włoch oraz Yuliia Tsyban z Ukrainy.

Rysunek budynku, w którym powstało nasze przedszkole, a tym samym rozpoczęła się nasza droga "od przedszkola do liceum" oraz siedziba naszych szkół (budynek A) znalazły się w albumie Tadeusza Kurka "Ostrowiec Świętokrzyski. Portret miasta".
materiał OstrowiecNews>>

Światowym Dniu Kubusia Puchatka nasze przedszkole odwiedziła telewizja pytając Smyki o przygody i przyjaciół misia ze stumilowego lasu.
materiał Lokalna.TV>>

Nasza pani dyrektor została Osobowością Roku 2018 w programie Polskie Orły Biznesu. Nagroda przyznawana jest osobom wyróżniającym się najwyższymi zasadami etycznymi oraz wybitnymi osiągnięciami i zasługami na rzecz rozwoju swojego przedsiębiorstwa.Nasze Smyki wzięły udział w nagraniu spotu reklamowego nowych podręczników "Olek i Ada" wydawnictwa MAC Edukacja.

W naszym przedszkolu wszędzie czuć świąteczną atmosferę. Klimatu dodają dekoracje. W tym roku szczególnie zachwycały choinki wykonane m.in. z puszek, drewna i papieru. efekty naszej wspólnej pracy i zaangażowania zostały docenione przez "Przedszkolne ABC", ogólnopolski portal promujący dobre praktyki dotyczące wspierania rozwoju dzieci.

Słodycze zgromadzone w tegorocznej świątecznej zbiórce zostały przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Małachowie oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej na os. Słoneczne.

Na ogólnopolskim portalu ladybusiness.pl ukazał się wywiad o życiu prywatnym i zawodowym z dyrektorem naszego przedszkola. Redaktor naczelna portalu - Emilia Bartosiewicz rozmowę skomentowała w następujący sposób: "to jeden z wywiadów z cyklu tell your story, który będzie długo w mojej pamięci, dojrzały, szczery i pełen pięknych spostrzeżeń. kinga wnuk - założycielka i dyrektor szkół i przedszkola, wizjonerka, w swoim słowniku słowo "odwaga" ma napisane wielkimi literami. polecam przeczytajcie!
materiał portalu ladybusiness.pl>>

Mikołajkowa niespodzianka - edukacyjny robot Photon, zadomowił się w naszym przedszkolu. Otrzymał imię Smykuś i wprowadzi nas w przygodę z programowaniem!
materiał OstrowiecNews>>

Bierzemy udział w Przeglądzie Artystycznym "Miś w rytmie rock&rolla" zorganizowanym przez Przedszkole "Pajacyk".
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkole przyłączyło się do próby pobicia rekordu Polski na największą liczbę listów do Św. Mikołaja organizowanej przez Kompleks Świętokrzyska Polana.

Nasza praca została nagrodzona Znakiem Jakości "Nasze Dobre Świętokrzyskie", dedykowanym najlepszym produktom i usługom w województwie.
materiał Echa Dnia>>Nasze przedszkole odwiedził Waldemar Miksa - ogólnopolski koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci".

Nasze przedszkolaki zajęły I i II miejsce w V Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Polska żyje w nas".

Nasze smyki wzięły udział w przedszkolnych obchodach Święta niepodległości. W kinie etiuda jak co roku zgromadzili się najmłodsi ze wszystkich ostrowieckich przedszkoli, by wspólnie pielęgnować tradycje patriotyczne.
materiał Lokalna.TV>>

Nasza kadra wzięła udział w konferencji inaugurującej projekt "Nauczanie dwujęzyczne" zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z blisko trzech lat działań dwujęzycznych w naszym przedszkolu.

Rozstrzygnęliśmy IX Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny. Tegoroczny temat "Marzę o..." zainteresował 38 maluchów z ostrowieckich przedszkoli. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

W tym roku światowy dzień origami spędziliśmy z wyjątkowym gościem! Sztukę składania papieru przybliżyła nam pochodząca z Japonii Akiko Sobocińska.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia bierzemy udział w akcji "Dzieci-Dzieciom" organizowanej przez Fundację Spełnionych Marzeń. Zbiórka nowych maskotek, gier i lalek dedykowana jest dziecięcym małym pacjentom Oddziału Onkologii i Hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym z Kielcach.

"Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować" - uczniowie naszych szkół ponownie włączyli się w akcję czytania młodszym kolegom i koleżankom.

Kubuś Puchatek skończył 91 lat. W czasie urodzinowego przyjęcia odwiedził nas sam dostojny jubilat, który zwiedził nasze przedszkole i zajadał się pysznym tortem.

Pisanie tradycyjnych pocztówek odchodzi w niepamięć, dlatego nasze Smyki włączają się w ogólnopolską akcję "Pocztówkowe Przedszkole". Głównym celem jest nawiązanie kontaktu z placówkami z całej Polski, a przy okazji stworzenie pocztowej mapy Polski.

Rozpoczęliśmy III ostatni etap rozbudowy naszej szkoły. Na powierzchni ok. 1000 m. kw. powstanie zaplecze sportowe obejmujące m. in. salę gimnastyczną, salkę do fitnesu i boisko wielofunkcyjne.

Uczniowie klasy IV wyszli z inicjatywą nauczenia Smyków składania samolotów z papieru. Wspólne zajęcia były twórczą przygodą i czasem pogłębienia więzi między młodszymi i starszymi.

Bierzemy udział w uroczystości z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. były życzenia, dużo uśmiechu, wspólnie odśpiewany hymn i łącząca pokolenia bajka o pszczółce Mai.
materiał Ostrowiec.News>>

Nasze smyki przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki i tym samym znalazły się pośród milionów kropkowiczów z całego świata! Zabawy z kropkami w roli głównej umiliły święto dziecięcej kreatywności.

Nasze przedszkole jako pierwsze w województwie przystąpiło do programu powszechnej dwujęzyczności, który wykorzystuje naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych. autorskie serie edukacyjne: „Baby Beetles” i „Tom and Keri” w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Co ważne w działania związane z realizacją programu włączają się nie tylko angliści, ale również nauczyciele edukacji przedszkolnej i rodzice, dzięki czemu jest bardzo efektywny.
więcej informacji>>


 

Rok szkolny 2016/2017

Zabawy z dawnych czasów przyniosły mnóstwo radości dzieciom i kadrze, która miała okazję podzielić się z naszymi smykami wspomnieniami z dzieciństwa. Propozycja przedszkolnego biwaku również okazała się strzałem w dziesiątkę.
materiał Lokalna.TV>>

Do naszego ogrodu przyjechała mobilna biblioteka - pełna książek dla dzieci riksza stworzona przez Sebastiana Majewskiego z BBS Bike. 
materiał Lokalna.TV>>

Nasi "zerówkowicze" wystąpili w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
materiał Lokalna.TV>>

Cykl zajęć otwartych z języka angielskiego, po raz pierwszy podsumowujący również naszą pracę w ramach programu edukacji dwujęzycznej za nami.

Nasze Smyki wzięły udział w Dziecięcej Sesji Rady Miasta oraz prezentacjach artystycznych "Z Brzechwą i humorem" - szanty" zorganizowanych przez Publiczne Przedszkole nr 19.

Nasz przedszkolak zajął III miejsce w konkursie plastycznym z okazji 420-lecia Ostrowca pt. "Moje miasto", a praca innego Smyka została wyróżniona zakwalifikowaniem na wystawę pokonkursową.

Nasze przedszkole uczestniczy w kolejnej edycji projektu AIESEC - "International Kindergarten". Zajęcia prowadzą Karla Cecilia Avila Osuna z Meksyku i Foram Deepak Madhvani z Indii.

Nasze Smyki wzięły udział w kolejnej edycji zabaw quizowych "Znam moje miasto i przyrodę" zorganizowanych przez Publiczne Przedszkole nr 5 oraz w III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatralnym zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 15.

Nasza kadra uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym Projektu Edukacji Leśnej realizowanej przez Przedszkole nr 8 w Staszowie. Już w przyszłym roku i u nas dużo zadzieje się w tej sprawie.

Wzięliśmy udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie "Eko-piosenki" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 12.

W ramach kolejnej edycji projektu AIESEC "International Kindergarten" zajęcia w naszym przedszkolu przez tydzień prowadzi Jose Alvarez Ahumada z Meksyku. Mamy więc okazję poznać kolejny kraj i jego kulturę oraz uczyć się angielskiego, bo wolontariusze AIESEC z założenia komunikują się w języku angielskim.
materiał OstrowiecNews>>

Nasza kadra wzięła udział w Ogólnopolskim Zjeździe Placówek Dwujęzycznych, w czasie którego mieliśmy okazję do wymiany pomysłów i doświadczeń. W przyszłym roku szkolnym nasze działania zostaną wzmocnione w związku z udziałem w prestiżowym programie dedykowanym przedszkolom dwujęzycznym.

Nasze Smyki wspólnie z dziećmi z innych ostrowieckich przedszkoli wzięły udział w dekorowaniu choinki w Urzędzie Miasta, która została przekazana na aukcję na rzecz zakupu samochodu dla kieleckiego hospicjum.

To co u nas niewątpliwie jest wyjątkowe to tak wiele roczników dzieci pod jednym dachem. Mają oczywiście wydzielone strefy, ale często się widują, spotykają, bawią przy okazji różnych okoliczności, a do tego lubią i szanują. Serce rośnie za każdym razem kiedy widzimy jak uczniowie naszych szkół odwiedzają nasze Smyki w przedszkolu, czytają bajki czy bawią się z naszymi Smykami.

W tym roku w prezencie od Św. Mikołaja dostaliśmy bajkowy teatrzyk i duże kolorowe paczki z prezentami, które zostawił w każdej sali wiedząc, że ich wspólne rozpakowywanie sprawi mnóstwo radości, ale to nie koniec... podarował nam również zadanie-niespodziankę na 6. grudnia.

Organizujemy akcję „Wędrująca książka”, której celem jest propagowanie czytelnictwa od najmłodszych lat oraz idei wymiany przeczytanych książek. Pomysł jest związany z popularną na całym świecie akcją BookCrossing’u którą realizujemy również w naszych szkołach. W ramach akcji każdy może przynieść do przedszkola książki, którymi chce się podzielić z innymi i umieścić je w „Kąciku wędrujących książek” gdzie obowiązują wspólne dla wszystkich zasady. Plusy akcji to uczenie dzieci dzielenia się swoją własnością, szanowania książek przyniesionych przez innych, przestrzegania zasad regulaminu oraz zwiększenie zainteresowania czytelnictwem.

Nasze Smyki w roli uśmiechniętych świętokrzyskich czarownic wzięły udział w przedszkolnych obchodach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych przez przedszkole "Pajacyk" pod hasłem "Folkowy miś".

Organ prowadzący nasze przedszkole został nagrodzony w konkursie "Nasze Dobre Świętokrzyskie", którego celem jest promowanie najlepszych w województwie produktów i usług.

Wśród naszych edukacyjnych odkryć sprzyjających twórczemu rozwojowi dzieci znalazły się gry firmy Belleduc, które uczą, bawią, rozwijają umiejętności i zdolności, pobudzają kreatywność, ćwiczą pamięć i logiczne myślenie.

W czasie wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej dyrektor naszego przedszkola została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej - polskim odznaczeniem resortowym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Rozpoczęliśmy przygodę z LEGOedukacją - innowacyjną formą nauki opartą o znane i lubiane przez dzieci klocki LEGO. Edukacyjne zestawy dla przedszkolaków, karty inspiracji i scenariusze zajęć zostały przygotowane tak, by optymalnie wspomagać naturalne zainteresowania małych odkrywców, a przy tym sprawiają dużo radości, bo łączą naukę z zabawą.

Nasze Smyki wzięły udział w ostrowieckich obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, które odbyły się w Parku Miejskim.
materiał Lokalna.TV>>

Piękna pogoda, rodzinna atmosfera, czas na rozmowy i zabawy w plenerze - zorganizowane po raz pierwszy śniadanie w przedszkolnym ogrodzie okazało się bardzo dobrym pomysłem na integrację środowiska.
materiał OstrowiecNews>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>


Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem i zrealizować marzenie, które towarzyszy nam od 2003 roku.

 

Na facebook'u powstała grupa zamknięta Smyk_Inspiracje_Rodzice, w której każdy z członków - rodziców i nauczycieli przedszkola Smyk - ma możliwość dodawania czy udostępniania interesujących i wartych przeczytania przez innych postów, artykułów, informacji, godnych polecenia stron, publikacji czy wydarzeń - wszystkiego co ważne w edukacji i wychowaniu dzieci i dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i rozwijać.


Rok szkolny 2015/2016

Portal OstrowiecNews napisał o wakacjach w naszym przedszkolu.
link do materiału>>

Wakacje poza codzienną pracą z naszymi Smykami to również najlepszy czas na remonty i inwestycje. W tym roku dużo się dzieje w temacie urządzenia i wyposażenia sali grupy 0, w której przybywa nowych pomocy służących wszechstronnemu rozwojowi naszych Smyków. Ostatnia dostawa to różne rodzaje klocków do budowania przestrzennego oraz zestaw kreatywny Lego dla całej klasy, dedykowany edukacji sześciolatków, który jest naszym kolejnym po Learn to Learn, We Do i LEGO-matematyce edukacyjnym LEGOodkryciem.

Nasze przedszkole wspólnie z Publicznym Przedszkolem nr 7, Publicznym Przedszkolem nr 19 i Niepublicznym Przedszkolem "Pajacyk" zorganizowało I Ostrowiecki Przedszkolny Festiwal Piosenki i Tańca, do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkie placówki przedszkolne z terenu miasta. Festiwal odbył się w amfiteatrze w Parku Miejskim. W wydarzeniu wśród licznie
zgromadzonych rodzin przedszkolaków wziął udział Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, Wiceprezydent Marzena Dębniak, Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek oraz Wiceprzewodnicząca Joanna Pikus.
materiał OstrowiecNews>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w I Dziecięcej Sesji Rady Miasta. Pytania dotyczyły spraw drobnych i poważnych jak np. dziury w drodze, zewnętrzne baseny na pływalni "Rawszczyzna" czy nowe place zabaw. "Radny" Oliwier z klubu "Przedszkole Smyk" zgłosił swój postulat i uzyskał konkretną deklarację - Pan Prezydent obiecał nową huśtawkę na ulicy, przy której mieszka.
materiał Lokalna.TV>>

Dyrektor naszego przedszkola znalazła się w gronie czterech dyrektorów z województwa zaproszonych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika na konferencję z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej poświęconą systemowi doskonalenia nauczycieli, która odbędzie się w Sejmie.

Nasze Smyki wzięły udział w festiwalu pod hasłem "Piosenka o Europie" zorganizowanym przez Dom Kultury "Malwa".

Kolejna edycja projektu "Internation Kindergarten". Zajęcia z naszymi przedszkolakami przez dwa tygodnie prowadzili Meiryane Cooper z Brazylii i Dingfan Zhao z Chin.

Nasze Smyki wzięły udział w II przedszkolnym Festiwalu Recyklingu, zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 21, na który przygotowały kolorowy, papierowy domek oraz list do Ziemi i w ekologicznych strojach zaśpiewały piosenkę o leśnych porządkach.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem naszego przedszkola i szkół w Lokalna.TV .
Espresso z Kingą Wnuk>>

Dyrektor naszego przedszkola znalazła się w gronie "Zwykłych Niezwykłych Nauczycieli". Celem projektu ogólnopolskiego portalu o nowoczesnej edukacji - "Edunews" jest promowanie dobrych wzorców - osób, które będąc "zwyczajnymi" osobami, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu dokonują w szkołach rzeczy "niezwykłych".
link do Edunews - #‎zwykliniezwyklinauczyciele‬>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ekologicznym Pochodzie Przedszkolaków zorganizowanym przez PP nr 19.
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkole przyłącza się do kampanii "Powiedz TAK" marki Danonki, która promuje odchodzenie w wychowaniu od ciągłych zakazów na rzecz mądrze używanych przyzwoleń, które budują w dzieciach samodzielność, uczą odpowiedzialności za własne zachowania i pokazują konsekwencje wyborów i działań – mów mądrze "TAK" dziecięcej samodzielności i szczęśliwemu dorastaniu.
11. wskazówek Małgorzaty Ohme dla dorosłych>>

Dyrektor naszego przedszkola wzięła udział w Świętokrzyskiej Debacie Oświatowej – „Jak powinna być finansowana edukacja w Polsce?”, w której wystąpiła jako panelistka w części dotyczącej finansowania oświaty niesamorządowej. W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, parlamentarzyści, licznie zebrani dyrektorzy i przedstawiciele organów prowadzących - łącznie ponad 450 osób.
materiał MEN>>

Nasze Smyki wzięły udział w "Balu u Królewny Śnieżki" - tanecznych prezentacjach przedszkoli do muzyki klasycznej, które odbyły się w kinie etiuda. wykonały układ do utworu "Hallelujah" Leonarda Cohena zakończony wypuszczeniem w powietrze pastelowych balonów.
materiał Echa Dnia>>

Lokalne media o naszym programie edukacji dwujęzycznej.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Echa Dnia>>

W Prima Aprilis - zamieniamy się... nauczycielami :) - pani Ania poprowadziła zajęcia w grupie 1, pani Justyna w grupie 2, pani Monika w grupie 3, a pani Kasia w grupie 4.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy przeczytaliśmy (i to nie raz) wszystkie anglojęzyczne książeczki, które mieliśmy w bibliotece? Nasze Smyki bardzo polubiły "Story Time".

Lokalna. TV o naszych działaniach w obszarze edukacji dwujęzycznej.
link do materiału>>

Nasze Smyki wzięły udział w II Prezentacjach Teatralnych "Bawimy się w teatr" zorganizowanych przez Przedszkole Publiczne nr 15. - zaprezentowały spektakl "O malutkim krasnoludku".

Nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach quizowych "Znam swoje miasto i przyrodę" zorganizowanych przez Publiczne
Przedszkole nr 5. Wszystkie drużyny, a było ich aż 11 zdobyły ex aequo 1. miejsce.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie "Wiem, czytam i liczę" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 7. wszystkie drużyny dzielnie rozwiązywały zadania i zdobyły taką samą liczbę punktów.

Nasza kadra wzięła udział w kapitalnych warsztatach "Exciting Teaching". Były to dwa dni pełne pomysłów i inspiracji na zajęcia, gry i zabawy z dziećmi realizowane w języku angielskim.

Wzięliśmy udział w konkursie "Eko-Piosenka" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 12. Wszyscy uczestnicy zajęli 1. miejsce, a co najważniejsze wiedzą jak istotnejest dbanie o środowisko.

Rozstrzygnęliśmy VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez nasze przedszkole pt. „Moja Rodzina i Ja”. Na konkurs wpłynęło łącznie 50 prac (29 w kategorii 5-latki i 20 w kategorii 4-latki ) z 11 przedszkoli. Łącznie nagrodzono aż 16. przedszkolaków. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

"Story Time" zobowiązuje. nasza biblioteka wzbogaciła się o anglojęzyczną literaturę dla najmłodszych.

Nasze przedszkoli wzięły udział w akcji "Wybierz najpiękniejsze słowo" zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Ustawicznego z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego, który jest obchodzony 21. lutego. Słowo, które uznały za najpiękniejsze to "kocham cię", a swój wybór uzasadniły następująco - "To słowo sprawia, że innym jest miło".

Nasze przedszkole odwiedził Andrzej Łukasik - doradca marszałka województwa Adama Jarubasa do spraw międzynarodowych, koordynator projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" oraz pochodzący z Australii Robert Cassettari. goście zwiedzili naszą siedzibę, przyjrzeli się naszej pracy oraz podejmowanym działaniom w obszarze dwujęzyczności. Dziękujemy za tyle miłych słów pod naszym adresem.W związku z działaniami w zakresie edukacji dwujęzycznej w naszym planie dnia o różnych porach zostały wprowadzone nowe zajęcia: Wake-Up Time, Movie Time, Story Time i Play&Game Time. Wszystkie w języku angielskim oczywiście.
nowy plan dnia>>

Rozpoczęliśmy II etap rozbudowy naszej siedziby. Na powierzchni ok. 750 m.kw. powstaną m.in. biblioteka z czytelnią i sala teatralna. w planach mamy również III ostatni etap, który jest obecnie projektowany o powierzchni ok. 1000 m.kw. przeznaczony na zaplecze sportowe dla wszystkich placówek. Powstanie przy nim również boisko wielofunkcyjne i nowe miejsca parkingowe.

W czasopiśmie Akson ukazał się artykuł o żywieniu w naszym przedszkolu.
materiał miesięcznika Akson>>

Rozpoczynamy pilotażowy program w zakresie edukacji dwujęzycznej. Jak powszechnie wiadomo ludzki umysł jest najbardziej chłonny do siódmego roku życia, tym samym przedszkole to najlepszy czas do nauki języków obcych. Codzienne zajęcia angielskiego są w naszym programie od początku istnienia przedszkola, od dwóch lat bierzemy udział w projekcie "International Kindergarten", a teraz idziemy krok dalej - chcemy, żeby angielski otaczał nasze Smyki na co dzień.

Dyrektor naszej szkoły została przyjęta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do Grupy Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji, której celem jest ogólnopolska debata nad reformą edukacji i wspólna praca nad zmianami w polskich szkołach. Eksperci będą pracowali w 16 grupach, z których każda zajmie się inną tematyką.
więcej informacji>>

W pierwszym dniu nowego roku nasze przedszkole zadebiutowało na facebook'u i w 24 godziny zdobyło 100 polubień. Dziękujemy i zapraszamy do odwiedzania naszej strony!
link do fb>>

Nasze przedszkolaki i ich rodzice aktywnie zaangażowali się w akcję "Góra Grosza", z której cały dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom z domów dziecka oraz świąteczną zbiórkę dla dzieci z najuboższych rodzin wielodzietnych pod patronatem Gazety Ostrowieckiej.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

Nasze przedszkole odwiedził Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży - Barbara Zamożniewicz.Dyrektor naszego przedszkola wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" zorganizowanym przez Fundację Spełnionych Marzeń i Bałtowski Kompleks Turystyczny, w którym wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni fundacji. W wydarzenie zaangażowali się także nasi gimnazjaliści, którzy prezentowali przedmioty na aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z akcji - blisko 40 tysięcy złotych - został przeznaczony na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi.
materiał TVP Kielce>>
materiał Echa Dnia>>
materiał Lokalna.TV>>


Nasze przedszkole wzięło udział w uroczystości z okazji dnia Pluszowego Misia przygotowanej przez Przedszkole Pajacyk.  Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie wykonać jeden ulubiony bajkowy utwór. Nasze Smyki zaśpiewały piosenkę, którą same wybrały - "Mam tę moc" z filmu "Kraina Lodu".

Wspólnie z rodzicami zaangażowaliśmy się w zbiórkę fundacji "Mam Marzenie" dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Wszystkie zebrane maskotki, zabawki, książeczki, gry i puzzle zostały przekazane w Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia do świetlicy oddziału hematologii i onkologii Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.
więcej informacji>>
materiał Echa Dnia>>

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w przedszkolnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Warto podkreślić, że była to pierwsza w historii Ostrowca uroczystość zorganizowana wspólnie przez placówki publiczne i niepubliczne.
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkole otrzymało nominację kapituły programowej do Godła Liderów Placówek Oświatowych w Polsce w kategorii "Przedszkole Roku 2015".

Nasze przedszkole jako pierwsze w mieście i powiecie wprowadziło zajęcia metodą "TRIZ-Pedagogiki". TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) to kapitalny sposób uczenia, który stawia przede wszystkim na efektywne myślenie, samodzielne rozwiązywanie problemów, poszukiwanie rozwiązań i odnajdowanie się w trudnych sytuacjach. Pierwsze zajęcia z naszymi Smykami poprowadzili: dr Irena Stańczak, metodyk TRIZ, Jan Boratyński - wiceprezes fundacji "TRIZ Polska", ekspert i Anna Kralka-Jachowicz, trener TRIZ.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

Nasze przedszkolaki zdobyły dwa trzecie miejsca, jedno w kategorii 4-latków, drugie 5-latków, w Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Polska żyje w nas" zorganizowanym przez Przedszkole Sióstr Rodziny Maryi.

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu "Mamo, tato wolę wodę" prowadzonego przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska, podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.
informacje o programie>>

Do programu zajęć dodatkowych, obok j. angielskiego, rytmiki, zajęć plastycznych, zajęć sportowych, szachów i zajęć z komputerem, na prośbę rodziców naszych przedszkolaków, dołączyliśmy taniec nowoczesny. Zajęcia oparte na technice tańca jazzowego i klasycznego, z wykorzystaniem elementów gimnastyki tanecznej, prowadzi Monika Wielińska - dwukrotna mistrzyni polski w kategorii dance freestyle, Instruktorka m.in. Klaudii Sadło, finalistki 8 edycji You can dance.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w nagraniu programu o służbie zdrowia widzianej oczami dzieci. Filmik "Medycyna oczami dziecka" został wyemitowany na uroczystości z okazji 40-lecia szpitala powiatowego w Starachowicach, a całość nagrania został podzielona na odcinki emitowane w informatorze PZOZ - "Zdrowym być".
materiał TV.Starachowice - Dzieci o pracownikach służby zdrowia >>
materiał TV.Starachowice - Kim jest anestezjolog >>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w miejskich obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.
materiał Lokalna.TV>>

Dyrektor naszego przedszkola jest inicjatorem idei "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną", która zakłada kształcenie młodzieży z województwa świętokrzyskiego w zakresie tańca, śpiewu i aktorstwa oraz wystawianie na scenach Ostrowca, Skarżyska i Starachowic pełnoformatowych musicali znanych z wielkich scen. Honorowymi patronami są Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenci Ostrowca Świętokrzyskiego,  Starachowic i Skarżyska Kamiennej.
materiał Lokalna.TV>>

Nasze placówki zaangażowały się w kampanię społeczną dla rodziców - Nielot czy orzeł? Kiedyś twoje dziecko rozwinie skrzydła. Od ciebie zależy czy będzie latać.
spot "Nielot czy orzeł">>Organ prowadzący nasze przedszkole otrzymał certyfikat CIRF jako innowacyjna i rzetelna firma 2015.

 

Rok szkolny 2014/2015

Nasze przedszkole zdobyło tytuł finalisty Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków "Ziarenka Dobra - Dzieci Seniorom".

Kolejna noc w przedszkolu i moc atrakcji za nami.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w XI Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Nasz przedszkolak zdobył wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Mieszkańcy ogrodu" zorganizowanym przez PP nr 15.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Prezentacjach Artystycznych o Puchar Prezydenta Miasta. Małe Smyki zaprezentowały polsko-angielski program wokalny pt. "Moja rodzina - Mój świat" i podobnie jak wszystkie grupy z ostrowieckich przedszkoli puchar zdobyły.

Dwie dziewczynki z grupy IV zostały laureatkami konkursu plastycznego pt. „Moja rodzina”, na który wpłynęło 148 prac
z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu naszego miasta.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Przeglądzie Twórczości Juliana Tuwima zorganizowanym przez PP nr 19.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi wzięliśmy udział w kolorowym happeningu ekologicznym przedszkolaków
zorganizowanym przez PP nr 19.
materiał Lokalna.TV>>

Dyrektor naszego przedszkola i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>Nasze przedszkolaki na łamach nowego ostrowieckiego tygodnika.
materiał Faktów Ostrowieckich>>

Co to jest Wielkanoc, tradycja, pisanka, śmigus-dyngus? Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie. Zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane" - Wielkanoc>>

Rozpoczynamy nową akcję "Mały podróżnik", w ramach której nasze przedszkolaki będą poznawać różne kraje Europy. Zajęcia zostały zaplanowane w taki sposób, żeby "podróżując" do danego kraju poznać jego stolicę, flagę, hymn, stroje narodowe, tamtejsze zwyczaje, najważniejsze zabytki, podstawowe słowa w danym języku, zatańczyć do tradycyjnej muzyki itp. Zaczynamy od Hiszpanii.

Zapisy do przedszkola ważna rzecz!
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w I Przedszkolnych Prezentacjach Teatralnych zorganizowanych przez Przedszkole nr 15. Było barwnie, wesoło i... magicznie.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

Rozstrzygnęliśmy VII Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny organizowany od lat przez nasze przedszkole. Tegoroczny temat brzmiał: "To co lubię najbardziej". Na konkurs w dwóch kategoriach wiekowych wpłynęło 43 prace z 11. przedszkoli, a komisja przyznała łącznie osiem nagród i pięć wyróżnień. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
materiał Echa Dnia>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Przedszkole nr 12. Występy dzieciaków jak co roku były urocze i wszyscy zajęli ex aequo I miejsce.

Organ prowadzący nasze przedszkole otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.


Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>

Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu "International Kindergarten", w ramach którego zajęcia z przedszkolakami przez dwa tygodnie prowadzą wolontariusze największej na świecie organizacji studenckiej AIESEC. Ich głównym zadaniem jest przybliżenie dzieciom różnorodności kulturowej oraz uczenie ich tolerancji w stosunku do innych ras i narodowości już od najmłodszych lat. Udział w projekcie umożliwia dzieciom nie tylko poszerzanie horyzontów, ale również naukę języka angielskiego. Zajęcia w naszym przedszkolu w tym roku prowadzili Jin (Blair) Yaoqi z Chin i Ryo Miyazaki z Japonii.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>Co to jest miłość? Jak okazać ją drugiej osobie? Dlaczego ludzie się pobierają?
Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie. Życząc wszystkim przyjaźni, radości i miłości zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Walentynki">>

W ramach akcji "Poczytaj mi w... Smyku" naszym przedszkolakom czytali: Arkadiusz Bąk - Wiceminister Gospodarki, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński - ówczesny Poseł na Sejm RP, obecny Prezydent Ostrowca, Jerzy Stupnicki - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Elżbieta Baran - Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Paweł Celebański - Przewodniczący Rady Osiedla „Kuźnia”, Radny Rady Miasta, Jarosław Wilczyński - ówczesny Prezydent Ostrowca, Danuta Barańska - Kierownik Pogotowia Ratunkowego, Radna Powiatu Ostrowieckiego, Andrzej Kaniewski - Komendant Straży Miejskiej, Kamil Stelmasik - Radny Rady Miasta oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum.

   

Przedszkolna akcja czytelnicza "Poczytaj mi w... Smyku" została opublikowana na stronie kuratorium oświaty w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

Kim są babcia i dziadek? Ile mają lat? Jak wyglądają? Kiedy obchodzą swoje święto?
Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie. Zapraszamy na kolejny materiał w Lokalna.TV, a wszystkim babciom i dziadkom życzymy zdrowia i jak najwięcej radości.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Dzień Babci i Dziadka">>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Konkursie Piosenki Przedszkolnej pt. "Co babcia i dziadek śpiewali, kiedy byli mali" zorganizowanym przez PSP nr 12. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta, a wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsce.

Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka - "Błękitny Promyk Nadziei", w ramach której w naszym  przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

Co to jest Boże Narodzenie, Wigilia, opłatek, pasterka? Z czym kojarzą ci się święta?
Na te i inne pytania redaktor Karoliny Kamińskiej odpowiadają nasze przedszkolaki i najmłodsi uczniowie. Zapraszamy na świąteczny materiał w Lokalna.TV.
"Rozmowy (nie)kontrolowane - Boże Narodzenie">>

Nasze przedszkole od wielu lat angażuje się w różne akcje charytatywne. Tuż przed świętami zakończyliśmy 10. już bożonarodzeniową zbiórkę słodyczy dla dzieci z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy organizowaną pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy naszym Smykom, ich rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

Dyrektor naszego przedszkola wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" - wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń".  Cały dochód z wydarzenia - blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
materiał Gazety Wyborczej>>
materiał Fundacji Spełnionych Marzeń>>

Przedszkolaki z grupy IV uczestniczą w programie "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni". Jest to największy na świecie edukacyjny program dla dzieci i młodzieży, rozwijający kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, który daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonego potencjału dziecięcej wyobraźni.
więcej o programie>>

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Prezentacjach Dziecięcych zorganizowanych przez Niepubliczne Przedszkole "Pajacyk" z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
materiał Lokalna.TV>>

Kącik Smyka w hali sportowej MOSiR na meczach siatkówki spodobał się tak bardzo, że zostaliśmy poproszeni o organizację naszego kącika także na wszystkich pierwszoligowych meczach piłki ręcznej mężczyzn.
więcej informacji>>

Nasze przedszkolaki zdobyły I miejsce i wyróżnienie w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej
"Polska  żyje w nas" zorganizowanym przez Przedszkole Sióstr Rodziny Maryi.

Nasze przedszkole odwiedził Wiceminister Gospodarki pan Arkadiusz Bąk. Celem wizyty był udział w akcji "Poczytaj mi w... Smyku", a przy okazji Pan Minister zwiedził nasze przedszkole i spotkał się z przedszkolakami ze wszystkich grup.

Cukierek, albo psikus! - Happy Halloween :)
materiał Lokalna.TV>>

Nasze przedszkolaki zdobyły I miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "Nasze Halloween" zorganizowanym przez księgarnię Odeon.

Nasze przedszkole wprowadza do pracy z dziećmi Metodę Wczesnej Nauki Czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Jest to metoda stosowana z powodzeniem od wielu lat, a jej podstawy oparte są na wynikach licznych współczesnych badań neuropsychologicznych oraz na wieloletnich doświadczeniach terapeutycznych i logopedycznych autorki. Metoda daje bardzo dobre efekty, jako że wykorzystuje naturalną skłonność dziecka do mówienia sylabami.
informacje o metodzie>>

Dyrektor przedszkola otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie w pracę nad rozwojem edukacji.

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Ziarenka Dobra - Dzieci-Seniorom", poświęconym działaniom na rzecz osób starszych. Celem projektu jest budowanie systemu wartości i wychowanie dzieci w taki sposób, aby były wrażliwe na los osób starszych, potrafiły i chciały nieść im pomoc, uświadomienie dzieciom roli seniorów w społeczeństwie i w rodzinie oraz istoty bezinteresownego, świadomego czynienia dobra na rzecz innych. W ramach podejmowanych działań nasze przedszkolaki wykonują laurki np. na Osiedlowy Dzień Seniora, ozdoby świąteczne czy inne upominki dla osób starszych, jak również odwiedzają podopiecznych Domu Spokojnej Starości prezentując różne przedstawienia.

Nasze przedszkolaki o zawodzie nauczyciela...
materiał Lokalna.TV>>

Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszego przedszkola uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Prezydenta RP - "Awangarda edukacji - 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce". Na spotkaniu mówiono o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik - Rostkowska.
więcej informacji>>

Na prośbę KSZO Ostrowiec nasze przedszkole zorganizowało Kącik Smyka w hali sportowej MOSiR. Kącik jest do dyspozycji dzieci na wszystkich pierwszoligowych meczach siatkówki kobiet. Zapraszamy do kibicowania naszym siatkarkom z dziećmi :)
więcej informacji>>

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji "Czytające Przedszkola" fundacji "ABC XXI", której głównym celem jest popularyzacja głośnego czytania najmłodszym.
więcej o programie>>

Nasze przedszkole nawiązało współpracę z Radiem FAMA, w ramach której powstał program "Famkowi Eksperci". W czasie programu nasze Smyki udzielają odpowiedzi na różne pytania.  Jaki jest świat z dziecięcej perspektywy? Program jest emitowany w miesiącach wrzesień-grudzień od poniedziałku do piątku o godz. 7.20 i 13.20.
zapowiedź programu>>

"Dzieci stają się czytelnikami na naszych kolanach"... W tym roku do naszej corocznej akcji czytelniczej "Poczytaj mi w... Smyku", w ramach której naszym przedszkolakom czytają nauczyciele, rodzice/dziadkowie oraz uczniowie naszej szkoły, postanowiliśmy zaprosić również osoby pełniące różne funkcje publiczne. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do czytania dzieciom, propagowanie czytania od najmłodszych lat, uświadomienie zalet czytania oraz jego znaczenia dla wszechstronnego rozwoju dzieci.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
Rok szkolny 2013/2014

Nasze przedszkolaki wzięły udział w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sali Kameralnej Miejskiego Centrum Kultury. W przeglądzie zaprezentowały się dzieci z ośmiu ostrowieckich przedszkoli - wszystkie, jak na tematykę przystało, wypadły bajkowo:)

Nasze przedszkolaki zajęły IV miejsce w Turnieju Gier i Zabaw Przedszkolaków zorganizowanym przez PSP 1.

Nasze przedszkole otrzymało "Certyfikat Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej" przyznawany najlepszym placówkom oświatowym w Polsce jako potwierdzenie wysokich standardów nauczania i wychowania. Certyfikat przyznawany jest przez Kapitułę Certyfikatu KFON po spełnieniu określonych kryteriów formalnych i merytorycznych. Został wręczony podczas uroczystości 10-lecia naszego przedszkola przez Skarbnika KFON - p. Magdalenę Wontek.

Jubileusz 10-lecia naszego przedszkola, 16. kwietnia w kinie Etiuda, zgromadził ponad 300 osób - przedszkolaki, absolwentów i ich rodziny, naszych przyjaciół oraz zaproszonych gości. Tego dnia byli z nami: Poseł na Sejm RP - pan Jarosław Górczyński, Świętokrzyski Kurator Oświaty - pani Małgorzata Muzoł, Starosta Powiatu Ostrowieckiego - pan Zdzisław Kałamaga, Wiceprezydent Ostrowca Św. - pan Paweł Górniak, Skarbnik Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej - pani Magdalena Wontek. Wśród licznie zgromadzonej publiczności nie zabrakło także dyrektorów przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu naszego miasta oraz przedstawicieli współpracujących instytucji. Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki oraz absolwenci przedszkola uczęszczający obecnie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum im. St. Konarskiego oraz ich przyjaciele z klas. Piosenki do koncertu jubileuszowego wybierały same dzieci i one również poprowadziły koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym dziesięcioleciu!!!
materiał ŚKO>>
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Radia Fama>>

Listy gratulacyjne z okazji 10-lecia naszego przedszkola.

        

        

Nasze przedszkole otrzymało 189 głosów w rankingu najlepszych przedszkoli zorganizowanym przez ogólnopolski serwis Zumi. Taki wynik okazał się najlepszy ze wszystkich przedszkoli zgłoszonych do rankingu nie tylko w Ostrowcu, ale i w całym województwie. Dziękujemy:)
zobacz ranking>>

Bierzemy udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki Ekologicznej zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 12. Wszyscy uczestnicy z dziewięciu ostrowieckich przedszkoli zajęli ex aequo I miejsce:)

Aż trzy prace naszych przedszkolaków zostały zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Anioł", a jedna z nich zdobyła główną nagrodę w kategorii wiekowej 4-6 lat. Sukces jest tym większy, że na konkurs w tym roku wpłynęło aż 1650 prac ze 124 placówek z całej Polski.
nagrodzone prace>>

Nasz "zerówkowicz" zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w szachach w kategorii wiekowej do lat 7.  Sukces jest tym większy, że był najmłodszym uczestnikiem turnieju.

Nasze przedszkole jako jedno z 27. w Polsce zostało zakwalifikowane do projektu Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC. "International Kindergarten" to innowacyjny, cykliczny projekt edukacyjny, w ramach którego realizowane są dwutygodniowe warsztaty prowadzone przez profesjonalnie do tego przygotowanych praktykantów z różnych stron świata. Ich głównym zadaniem jest przybliżenie dzieciom różnorodności kulturowej oraz uczenie ich tolerancji w stosunku do innych ras i narodowości już od najmłodszych lat. Udział w projekcie umożliwia dzieciom nie tylko poszerzanie horyzontów, ale również naukę języka angielskiego oraz zachęca do dalszego poznawania świata.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

     

Dni otwarte za nami. Dziękujemy za liczne odwiedziny.
zaproszenie na DO w Gazecie Ostrowieckiej>>

Rozstrzygnęliśmy kolejny Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez nasze przedszkole. Ta edycja była szczególna, bo skierowana do przyszłego, wyjątkowego rocznika pierwszoklasistów. Dzieci miały za zadanie narysować "Szkołę moich marzeń".  Na konkurs zgłoszono 29 prac z siedmiu ostrowieckich przedszkoli.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

Przystąpiliśmy do projektu Telewizji Polskiej pt. „Internetowy teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. Repertuar iTeatru zawiera zarówno klasykę literatury dla dzieci i młodzieży, jak i w pełni autorskie widowiska teatru słowa, a nawet spektakle baletowe.

Włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Ćwiczyć każdy może" prowadzonej w ramach tegorocznej inicjatywy MEN - "Rok szkoły w ruchu".

Nasze przedszkolaki z grupy 3 i 4 wzięły udział w nagraniu filmowej kartki świątecznej produkcji "Telewizji Świętego Mikołaja" pt. "Wielkie świąteczne rozmowy z małymi ludźmi". Zapraszamy do oglądania.
youtube>>

Nasze przedszkole odwiedził znany z kreskówek piesek Snoopy, który jest maskotką Fundacji "Mam marzenie" oraz ambasadorem pomocy dzieciom poszkodowanym w wypadkach i kataklizmach na całym świecie.

Nasi "zerówkowicze" wspólnie z uczniami klasy I naszej szkoły zdobyli drużynowo wicemistrzostwo Ostrowca Świętokrzyskiego w "Turnieju szachowym" zorganizowanym przez PSP nr 1.

Rozstrzygnęliśmy V Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez nasze przedszkole. Tegoroczny tytuł brzmiał: "Mój ulubiony książkowy bohater". Do konkursu zgłoszono blisko 50 prac z dziesięciu ostrowieckich przedszkoli.

Nasze przedszkolaki wzięły udział w IX Międzyprzedszkolnym Konkursie pt. "Z przyrodą na Ty" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 15. Wszystkie drużyny ku radości uczestników z dziewięciu ostrowieckich przedszkoli zajęły ex aequo I miejsce.

Zakończyła się dwutygodniowa ewaluacja problemowa naszego przedszkola przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Kielcach. W czasie badań zbierano informacje z różnych źródeł: wywiadów i ankiet z rodzicami, przedszkolakami, partnerami przedszkola, nauczycielami i dyrektorem, analizy danych zastanych, obserwacji pracy przedszkola i hospitacji zajęć we wszystkich grupach. Jest nam niezwykle miło poinformować, że we wszystkich trzech kontrolowanych obszarach (2. Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się, 3. Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej, 5. Respektowane są normy społeczne) nasze przedszkole spełniło wymagania na poziom wysoki, który przez eksperta MEN - Annę Gocłowską określony jest jako: "jakość nie jest już Waszym celem, lecz sposobem funkcjonowania organizacji". Warto również podkreślić, że była to pierwsza ewaluacja w województwie świętokrzyskim przeprowadzona w oparciu o nowe rozporządzenie.

Wprowadzamy do pracy z 5- i 6-latkami kolejną nowatorską metodę pracy - multimedialny portal edukacyjny "Balon Blum". Portal zawiera zbiór 250 interaktywnych ćwiczeń przygotowujących do nauki w klasie pierwszej.

1.09.2013 r. - Nasze przedszkole ma 10 lat!!! Byliśmy pierwszym w naszym mieście i drugim w województwie niepublicznym przedszkolem. Od dziesięciu lat z niesłabnącą pasją i zaangażowaniem tworzymy radosne, bezpieczne i twórcze miejsce rozwoju najmłodszych pociech.


Rok szkolny 2012/2013

Nagrywamy film o wakacjach w naszym przedszkolu.
materiał Ostrowiec.TV>>

Nasze przedszkolaki zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Wiosenne kwiaty" w kategorii wiekowej 3, 4-latki.

W trakcie II Przedszkolnego Turnieju Szachowego aż sześciu przedszkolaków wypełniło normy na kategorie szachowe.
 
Nasze przedszkole zorganizowało IV Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny. Tegoroczny temat - "Moja ulubiona pora roku." Na konkurs napłynęło 33 prace. Gościem na uroczystości rozstrzygnięcia konkursu była pani Bożena Sergiel - artysta plastyk.


Rok szkolny 2011/2012

Pierwsza noc w przedszkolu - nasi absolwenci żegnają przedszkole pełną atrakcji nocą w przedszkolu połączoną m.in. z grillem, poszukiwaniem skarbu, piżamowym party, wieczorem kinowym, nocnym czytaniem bajek i mnóstwem innych wrażeń.

Nasi "zerówkowicze" zajęli I miejsce w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków.

Nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.

Uruchomiliśmy nową funkcję w serwisie e-Rodzice - newsletter. Od tej pory wszystkie najważniejsze informacje nasi rodzice otrzymują drogą mailową.

Nasze przedszkole odwiedził pan Marek Hoffman - współtwórca Akademii Nauki.

Przedszkolaki z grupy III zdobyły wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Anioły są wśród nas."

Rozstrzygnęliśmy III Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny. Tegoroczny temat - "Moja ulubiona zabawka." Na konkurs napłynęło 48 prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Nasze przedszkole odwiedził Poseł na Sejm RP pan Jarosław Górczyński.


Rok szkolny 2010/2011

Wspólnie z Klubem Szachowym "Hetman" zorganizowaliśmy pierwszy w naszym mieście I Przedszkolny Mini Turniej Szachowy.
materiał Echa Dnia>>

Nasze przedszkole zajęło II miejsce w Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej.

Dyrektor naszego przedszkola został członkiem zarządu Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej.

Do cyklu bezpłatnych badań naszych przedszkolaków prowadzonego w ramach Programu Profilaktyki Zdrowotnej zostało dołączone "Pilotażowe badanie psychologiczne 6-latków określające poziom funkcji percepcyjno-motorycznych", które leżą u podstaw nauki pisania i czytania, realizowane we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.


Rok szkolny 2009/2010

Wprowadzamy do pracy z dziećmi kolejną nowatorską metodę pracy - ćwiczenia z ramkami "Logico", dzięki którym dzieci uczą się spostrzegawczości, posługiwania się liczbami i kolorami, orientacji przestrzenej, zdobywania wiedzy o świecie, dostrzegania logicznych związków przez przyporządkowanie i analogie.

Nasze przedszkole zorganizowało II Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny. Tegoroczny temat - "Mój ulubiony bajkowy bohater." Na konkurs napłynęło 56 prac ze wszystkich ostrowieckich placówek przedszkolnych. Gościem na uroczystości rozstrzygnięcia konkursu był pan Artur Bartkiewicz - artysta plastyk, pracownik BWA.

Nawiązujemy współpracę z Akademią Nauki. W jej ramach w naszym przedszkolu realizowane są dwa programy Akademii - "Młody odkrywca" dla 3/4 oraz 5/6-latków. Zajęcia obejmują m.in. treningi pamięci, koncentracji i uwagi, twórcze myślenie i rozwój wyobraźni, kinezjologię edukacyjną, eksperymenty naukowe i rozwijanie logicznego myślenia.

Na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty opublikowano nasz "Program Profilaktyki Zdrowotnej" jako przykład dobrej praktyki.
www.kuratorium.kielce.pl

Nawiązujemy współpracę z Klubem Szachowym "Hetman" i wprowadzamy szachy do programu zajęć dodatkowych dla 5 i 6-latków. Szachy uczą logicznego myślenia, konsekwencji i wytrwałości w działaniu, ćwiczą pamięć i koncentrację, rozwijają spostrzegawczość, uczą sztuki przewidywania i planowania... krótko mówiąc same plusy dla naszych Smyków.

Nasze przedszkole otrzymało "Certyfikat Europejskiej Jakości Wychowania Przedszkolnego" za stosowanie najlepszych metod wychowania przedszkolnego wykorzystanych w pakiecie "Entliczek, Pentliczek" uhonorowanym pierwszą nagrodą Best European Schoolbook Award jako najlepszy pakiet edukacyjny w Europie w 2009 roku.Uruchomiliśmy serwis "e-Rodzice", podręczną, zawsze dostępną i aktualną bazę informacji dotyczących pracy naszego przedszkola, zawierającą zarówno dokumenty regulujące naszą działalność jak i informacje bieżące.Rok szkolny 2008/2009

Nasze przedszkole zorganizowało I Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt. "Moje przedszkole."  Celem konkursu była promocja talentu plastycznego przedszkolaków oraz integracja środowiska przedszkolnego. Był to pierwszy w Ostrowcu Św. konkurs, do udziału w którym zaproszono wszystkie placówki z terenu naszego miasta.  Łącznie do konkursu zgłoszono 50 prac. W uroczystości rozstrzygnięcia konkursu wziął udział V-ce Prezydent Miasta pan Jarosław P. Kopański, który wyraził nadzieję, że współpraca między placówkami publicznymi i niepublicznymi będzie się rozwijać.

Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało nasze przedszkole za wzorcowe i poprosiło organ prowadzący o opisanie naszej drogi od momentu założenia placówki do dziś oraz rady jakie moglibyśmy dać osobom, które chcą założyć prywatne przedszkole lub punkt przedszkolny. Nasze wskazówki mają zostać wykorzystane przy tworzeniu ogólnopolskiej publikacji na ten temat.

O naszym przedszkolu napisano w ogólnopolskim miesięczniku "Dyrektor szkoły" nr 4/2009, dodatek "Nowe technologie w szkole." - tekst artykułu

Nasze przedszkole na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - pani Małgorzaty Muzoł odwiedził pan Minister Krzysztof Stanowski - Podsekretarz Stanu  w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

 


Rok szkolny 2007/2008


Nasze przedszkole w ramach konferencji "Edukacja przedszkolna XXI wieku" na XIV Targach Edukacyjnych w Kielcach prowadziło wspólnie z firmą Agraf trzy panele warsztatów dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Warsztaty pt."Podróże małe i duże" miały na celu prezentację możliwości zastosowania tablicy multimedialnej w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

O naszym przedszkolu napisano na stronie Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty
www.kuratorium.kielce.pl

Nasze przedszkole podpisało umowę partnerską ze stowarzyszeniem "Przyjazna Szkoła" - organizatorem akcji "1% dla przedszkola twojego dziecka". Partnerem strategicznym akcji jest m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej. Numer identyfikacyjny naszego przedszkola: 500000046764.  Szczegóły na temat organizacji - www.ps.org.pl

Nasze przedszkole odwiedziła pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty.

 

 

1.09.2008 r. - Mamy 5. lat!!!  1. września minęło 5 lat od czasu założenia naszego przedszkola. Przez te lata z pasją tworzyliśmy wszechstronne i radosne miejsce rozwoju naszych Smyków. I ciągle - dla nich właśnie - doskonalimy się i rozwijamy.Rok szkolny 2006/2007

Budynek naszego przedszkola otrzymał nominację do tytułu "Modernizacja roku 2007".

Nasze przedszkole zdobyło III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Najciekawsza oferta przedszkola" organizowanym przez miesięcznik "Dyrektor Szkoły".


Rok szkolny 2005/2006

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu "ATP - tenis gram, bo lubię".

Nasze przedszkole otrzymało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Innowator roku 2006" organizowanym przez Europejskie Centrum Wspierania Nauczycieli jako "Innowacyjna Placówka Niepubliczna".


Rok szkolny 2004/2005

Nasze przedszkole jest pierwszą placówką przedszkolną w Polsce, która wprowadziła w pracy z dziećmi tablice multimedialne Intewrwite.


Rok szkolny 2003/2004

1.09.2003 roku - Uroczyste otwarcie naszego przedszkola. Smyk jest pierwszym przedszkolem niepublicznym w Ostrowcu Św. i drugim w województwie świętokrzyskim.