ROK SZKOLNY 2015/2016

marzec 2016 r.
Uczniowie klasy III zdobyli III miejsce i dwa wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr 1 im. St. Staszica.

marzec 2016 r.
Uczniowie klasy III zdobyli drużynowo III miejsce w Maratonie Matematycznym dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Kielcach. W konkursie wzięło udział 41 drużyn z całego województwa. Sukces jest tym większy, że mieli cztery godziny na rozwiązanie stu zadań, a wszystkie były sformułowane w języku angielskim.

luty 2016 r.
Dwie uczennice z klasy III i jedna z klasy II zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego konkursu polonistycznego.

luty 2016 r.
Uczeń klasy III zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu geograficznego.

luty 2016 r.
Uczeń klasy II zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu matematycznego.

luty 2016 r.
W próbnym egzaminie gimnazjalnym z wydawnictwem Operon uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki: blok humanistyczny - 78% (średnia wojewódzka - 57%, średnia krajowa - 56%), blok matematyczno-przyrodniczy - 69% (średnia wojewódzka - 47%, średnia krajowa - 45%),  j. angielski podstawowy - 98% (średnia wojewódzka - 64%, średnia krajowa - 64%), j. angielski rozszerzony - 89% (średnia wojewódzka - 50%, średnia krajowa - 50%).

styczeń 2016 r.
Uczennica klasy III zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego.

styczeń 2016 r.
Uczeń klasy II zakwalifikował się do finału konkursu wojewódzkiego z chemii.

grudzień 2015 r.
Uczennica klasy II wystąpiła na deskach Teatru Muzycznego ROMA w świątecznym koncercie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Świętokrzyski oddział ASM wykonał utwory z musicali Koty i Art Factory. Dwa koncerty obejrzało 1800 widzów.
materiał Lokalna24>>

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy II zdobyli dwa wyróżnienia w wojewódzkim konkursie literackim "Inspiracje Żeromskim, czyli Młodzi piszą".
Po uroczystości rozstrzygnięcia konkursu w Domu Środowisk Twórczych wszystkich nagrodzonych zaproszono na spektakl
w wykonaniu młodzieżowego teatru "Lazzi".

grudzień 2015 r.
Do drugiego etapu wojewódzkich konkursów przedmiotowych zakwalifikowało się czterech uczniów z klasy drugiej i ośmiu
z klasy trzeciej. Będą reprezentować naszą szkołę w konkursach z j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, chemii, geografii
i historii.

listopad 2015 r.

Dyrektor naszej szkoły otrzymała od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Muzoł wyrazy uznania dla osiągnięć
w dziedzinie organizacji pracy i efektów edukacyjnych oraz podziękowanie od Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego
za dotychczasowe zasługi i twórcze działania.
materiał OstrowiecNews>>

 

listopad 2015 r.
W pierwszym próbnym egzaminie gimnazjalnym z wydawnictwem WSiP uczniowie klasy III osiągnęli następujące wyniki:
j. polski - 63,17% (średnia wojewódzka - 47%, średnia krajowa - 48%), historia/wos - 64,96% (średnia wojewódzka - 52%, średnia krajowa - 52%), przedmioty przyrodnicze - 65,71% (średnia wojewódzka - 41%, średnia krajowa - 42%), matematyka - 52,64% (średnia wojewódzka - 31%, średnia krajowa - 33%). tym samym ze wszystkich przedmiotów nasza szkoła ma miejsce w najwyższej 9. staninie. Jako, że WSiP nie organizował egzaminu z j. angielskiego, przeprowadziliśmy wewnętrzny egzamin próbny, w którym nasi uczniowie otrzymali: z części podstawowej - 95%, z części rozszerzonej - 87,5%.

listopad 2015 r.
Nasze uczennice zdobyły aż trzy miejsca na podium (ex aequo dwa miejsca II i miejsce III) w kategorii "szkoły gimnazjalne - soliści" w XI przeglądzie pieśni patriotycznych i legionowych zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury.

październik 2015 r.
W
naszym województwie powstaje pierwszy dance musical - Art Factory w reżyserii Macieja Pawłowskiego, opowiadający
o młodzieży walczącej o swoje marzenia. W zespole jest jedna z naszych uczennic.
materiał z przygotowań do musicalu>>

październik 2015 r.
Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat ukończenia II edycji programu "WF z klasą". Cieszymy się, że nasze zajęcia sportowe zyskały uznanie Centrum Edukacji Obywatelskiej.wrzesień 2015 r.
Niesamowita świętokrzyska młodzież i występ jakiego w Ostrowcu nie było! Musicalem "Przygody Dorotki w krainie OZ",
w obecności przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, zainaugurowano powstanie "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną", którego pomysłodawcą jest dyrektor naszej szkoły. Uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich w rolach głównych dwie uczennice naszych szkół, zagrali w Ostrowcu trzy spektakle
w wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, a po premierze otrzymali owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał certyfikat CIRF jako innowacyjna i rzetelna firma. 

 

 

 

 
wrzesień 2015 r.
Uczeń klasy I i uczennica klasy III zostali laureatami międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Widokówka z wakacji". Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury. W nagrodę uczniowie pojadą na wycieczkę do Karpackiej Troi
w Trzcinicy k/ Jasła.

ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec 2015 r.
Nasze gimnazjum otrzymało certyfikat za skuteczne wykorzystanie innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa Insta.Ling. Z programu korzystamy na zajęciach j. angielskiego, j. hiszpańskiego i j. polskiego.

czerwiec 2015 r.
Średnia ocen w klasie I wyniosła 4,55, w klasie II - 4,95.
Frekwencje klas wyniosły 96% i 94%.

czerwiec 2015 r.
Nasze gimnazjum po wypełnieniu wszystkich warunków formalnych otrzymało certyfikat uczestnictwa w realizacji pilotażowego projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". W projekcie wzięło udział 9 gimnazjów z terenu naszego województwa. To było bardzo cenne doświadczenie! Od września działamy dalej i to nie tylko w zakresie dotychczas zgłoszonych przedmiotów, ale również kolejnych. 

 

 

 


czerwiec 2015 r.
Uczeń klasy I został liderem propozycji w debacie oxfordzkiej wokół expose Ministra Spraw Zagranicznych RP - Grzegorza Schetyny. Postawiona teza brzmiała: "Młodzi ludzie nie są patriotami". Debatę zwyciężyła propozycja, która przekonała
do swoich argumentów więcej osób niż opozycja. Organizatorem debaty był regionalny ośrodek debaty międzynarodowej
w Kielcach i stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych.
materiał Wiadomości24.pl>>

czerwiec 2015 r.
Troje naszych gimnazjalistów otrzymało Nagrodę Prezydenta Miasta. W czasie uroczystości Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł podkreśliła, że bardzo ją cieszy, że po raz pierwszy w Ostrowcu do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" zaproszono również uczniów szkół niepublicznych, a w wywiadzie dla telewizji dodała "Mamy budować mosty, a nie mury".
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie dyplomowym kieleckiej filii Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego,
a po premierze mieli możliwość porozmawiać z reżyserem spektaklu i aktorami, pośród których były również uczennice
naszej szkoły i gimnazjum.

czerwiec 2015 r.
Uczennica klasy I zdobyła brązowy medal w biegu na 1000 metrów w Mistrzostwach Ostrowca w Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych.

czerwiec 2015 r.
II Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego za nami. Tym razem wszystkie medale zdobyli uczniowie klasy II.

czerwiec 2015 r.

Uczniowie klasy I zajęli III miejsce w XIII Turnieju Matematycznym "Wiedza Młodego Przedsiębiorcy" zorganizowanym przez PG nr 4. W turnieju wzięło udział 27. drużyn z powiatu ostrowieckiego.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez
artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Uczennica klasy I wystąpiła w musicalu "Grease - powrót legendy" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Roztańczony spektakl zakończyły owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli cztery wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

maj 2015 r.
Dwie uczennice z klasy I i II (kategoria Ducks) uzyskały wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX".

maj 2015 r.
Nasi uczniowie zdobyli I i II miejsce w kategorii klas pierwszych i I miejsce w kategorii klas drugich w XIV Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 3.

kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy I otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficzno-plastycznym "Zabytek na pierwszym planie" (kategoria rysunek) zorganizowanym przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne.

kwiecień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły i założyciel firmy Edukacja - Kinga Wnuk, odebrała z rąk Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego Adama Jarubasa dyplom od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.
materiał Lokalna.TV>>kwiecień 2015 r.
Uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.
materiał Faktów Ostrowieckich>>

marzec 2015 r.
Uczennica klasy I zakwalifikowała się do finału międzynarodowego konkursu matematycznego "Pangea", który odbędzie się 17. kwietnia we Wrocławiu. w konkursie wzięło udział prawie 108 tys. uczniów.

marzec 2015 r.
Organ prowadzący naszą szkołę otrzymał Certyfikat "Firma Godna Zaufania" za nieposzlakowaną opinię, etykę
w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

marzec 2015 r.
Uczniowie klasy II zdobyli III miejsce i wyróżnienie w międzygimnazjalnym konkursie "Z Francją za pan brat" zorganizowanym przez LO nr I im. St. Staszica.

marzec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Innowacji i Kreatywności.

marzec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została nagrodzona w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza 2014". Nagrodę zadedykowała swoim dzieciom oraz fantastycznym uczniom i przedszkolakom, dzięki którym z radością podejmuje nowe inicjatywy i wyzwania.
materiał Echa Dnia>>

luty 2015 r.
Nasze gimnazjum i szkoła podstawowa zostały jednym z pierwszych honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma. Poza tabliczką w nowym foyer mamy również swoje krzesło - rząd 6 miejsce 27, a tym samym i kawałek Ostrowca w najlepszym teatrze muzycznym w Polsce. Zapraszamy do TM Roma!

 

 

 

 

 


styczeń 2015 r.
Szkolna akcja turystyczna "I Ty możesz być przewodnikiem" została opublikowana na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach jako przykład dobrej praktyki.
link do strony>>

styczeń 2015 r.
Uczniowie klasy II zakwalifikowali się do drugiego etapu aż siedmiu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty w Kielcach. W konkursie geograficznym naszą szkołę reprezentują 2 osoby, chemicznym - 1, historycznym - 3, j. polskiego - 1, biologicznym - 3, matematycznym - 4 i j. angielskiego - 8.

styczeń 2015 r.
W Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym dla klas I-III "Co dwie głowy, to nie jedna" organizowanym przez PG Nr 1, na 28 startujących dwuosobowych drużyn, uczniowie klasy II zdobyli II, a uczniowie klasy I - V miejsce. Warto podkreślić, że obie nasze drużyny zajęły najwyższe miejsca wśród pierwszych i drugich klas. pokonali nas tylko trzecioklasiści, których w tym roku jeszcze nie mamy.

grudzień 2014 r.
Uczennica klasy I zajęła IV miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym "Słowik".

grudzień 2014 r.
Uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń".
film "Konarski czyta książki">>
lista książek, którą chcielibyśmy dostać>>

październik 2014 r.
Dyrektor szkoły otrzymała List Gratulacyjny od Wiceministra Edukacji Narodowej - Tadeusza Sławeckiego za zaangażowanie
w pracę nad rozwojem edukacji.

październik 2014 r.
Recenzje filmowe naszych pierwszoklasistów - "Przeciw polskim stereotypom, czyli historia stulatka realizującego swoje marzenia", "Film o stulatku, czyli każdemu wolno marzyć" oraz "Miłość i śmierć w pigułce. Moje spotkanie z filmem ”Zostań, jeśli kochasz” zostały zamieszczone na stronie kina Etiuda oraz nagrodzone.
zobacz recenzje>>


ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Średnia ocen w klasie I wyniosła 5,08, a frekwencja 96%.

czerwiec 2014 r.
Nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie za bardzo dobre wyniki uczniów wyróżniające się na tle klasyfikacji ogólnopolskiej
w VI Ogólnopolskim Sprawdzianie Czytania ze Zrozumieniem zorganizowanym pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Aż
sześciu uczniów osiągnęło poziom bardzo wysoki, a czterech wysoki.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy I Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Rozgrywki były zacięte i trwały blisko trzy godziny. Liderami pozostają ci sami uczniowie, którzy zwyciężali do zeszłego roku w szkolnym turnieju NSP, ale na podium pojawili się również nasi nowi uczniowie - tegoroczni debiutanci.

czerwiec 2014 r:
Nasi uczniowie zdobyli aż pięć nagród w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” zorganizowanego pod patronatem MEN i instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego -cztery za wynik "bardzo dobry" i jedną za wynik "dobry". Sukces naszych pierwszoklasistów jest tym większy, że kategoria "Ducks", w której wzięli udział, przeznaczona jest dla klas pierwszych i drugich.

maj 2014 r.
Sześciu uczniów zdało egzamin judo na stopnie szkoleniowe KYU. Czterech na pas biały (6 KYU), w tym trójka, która we wrześniu rozpoczęła zajęcia z judo oraz dwoje na pas żółty (5 KYU). Wszyscy zostali zgłoszeni do Polskiego Związku Judo.
Prezes sekcji Judo UMKS "Ostrovia" pochwalił naszych uczniów za wysoki poziom zdobytych umiejętności, a uczeń klasy I został wyróżniony przez komisję egzaminacyjną jako najlepszy zdający. W tym dniu egzamin zdało również trzynastu
uczniów z naszej szkoły podstawowej.
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.

Uczeń klasy I zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" w kategorii Kadet.

maj 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli I miejsce i cztery wyróżnienia w konkursie wiedzy "Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych
Ameryki", organizowanym przez MCK i PTT w ramach tegorocznych Dni Ziemi. W konkursie wzięło udział ponad 130 uczestników z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Nagrody laureatom wręczał V-ce Konsul
Generalny USA w Krakowie - p. Vanja Vucota.
materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
Nasi uczniowie zdobyli III miejsce i wyróżnienie w IX edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Z Francją za pan brat” organizowanego przez I LO. W konkursie uczestniczyło ponad 60 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego.

marzec 2014 r.
Bardzo dobry wynik naszych uczniów w eliminacjach okręgowych Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności.
Nasi pierwszoklasiści zajęli IV miejsce na 10 startujących drużyn. Warto podkreślić, że była to jedyna drużyna składająca
się z uczniów klasy pierwszej.

luty 2014 r.

Sukces naszych pierwszoklasistów w Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym "Co dwie głowy to nie jedna" organizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1. Nasi uczniowie zajęli 5. miejsce na 30. drużyn z klas I-III.

grudzień 2013 r.
Dwoje uczniów klasy I zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, zajmując wysokie VI i XIV miejsce,
a w pierwszej dwudziestce znalazło się jeszcze czterech naszych uczniów.

 


zapraszamy również do zapoznania się z:
projektami i programami w jakich bierzemy udział>>
ciekawymi wydarzeniami  w naszej szkole/z udziałem naszych uczniów>> 

 

do góry