Facebook Gimnazjum


ROK SZKOLNY 2018/2019

lipiec 2019 r.
Zapraszamy do posłuchania wywiadu z naszą panią dyrektor - o wszystkim co ważne w Konarskim :)
materiał Lokalna.TV - Espresso z Kingą Wnuk>>

czerwiec 2019 r.
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego po raz ostatni w gimnazjum wręczyliśmy nagrody za wyniki w nauce, zachowanie i wzorową frekwencję. Gratulacje otrzymali również wszyscy ci, którzy realizują pasje pozaszkolne oraz ci, którzy poświęcają swój czas na rzecz innych.

czerwiec 2019 r.
Nagrody uczniów - Konary rozdane po raz trzeci!

czerwiec 2019 r.
Ahoj przygodo! w tym roku nasza "zielona", a w zasadzie "błękitna szkoła" objęła trzy kraje i trzy środki lokomocji - Kopenhaga (prom), Berlin (pociąg), Szczecin (autokar). Było bardzo interesująco, intensywnie i ciepło... wróciliśmy pełni wrażeń.

czerwiec 2019 r.
Nasza szkoła wzięła udział w badaniach naukowych dotyczących wzorów korzystania z mediów cyfrowych.

czerwiec 2019 r.
Akcja przeprowadzka! - wspólne porządki i skręcanie mebli zapowiadają, że budynek C już wkrótce będzie dostępny dla wszystkich. Nasi uczniowie podobnie jak w przypadku budynku B bardzo chętnie zaangażowali się w adaptację nowych wnętrz.

czerwiec 2019 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam ", której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak żeby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym i mile spędzonym czasem. Zatem 7. czerwca o godz. 10:00 wszyscy uczniowie czytali książki - na leżakach, kanapach, hamakach i gdzie tylko chcieli. Tym samym pokazaliśmy, że nasza szkoła to miejsce, które nie tylko promuje czytelnictwo, ale również tworzy idealne warunki do rozwoju uczniów i ich pasji czytelniczych.
więcej informacji o akcji>>

czerwiec 2019 r.
Z radością informujemy, że oddaliśmy do użytku budynek C, w którym znajduje się m.in. wymarzona i wyczekiwana sala gimnastyczna oraz sala fitness i inne pomieszczenia, które wspólnie z naszymi uczniami będziemy zagospodarowywać. Razem z panią dyrektor wstęgę przecięli 19-latek - tegoroczny absolwent naszego liceum i 7-latka - uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Budynek C został wybudowany w ramach projektu pn.: „Rozwój infrastruktury sportowej i doposażenie pracowni dydaktycznych w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim”, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa świętokrzyskiego na lata 2014 -2020 z priorytetu 7 sprawne usługi publiczne, działanie 7.4 Rozwój Infrastruktury Edukacyjnej i Szkoleniowej.

maj 2019 r.
Nasze szkoły odwiedził Daniel Wyszogrodzki - tłumacz największych światowych musicali tj. „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w Operze”, „Les Misérables”, „Deszczowa Piosenka” i „Mamma Mia!”, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, wieloletni kierownik literacki Teatru Muzycznego ROMA, dziennikarz muzyczny, autor biografii The Rolling Stones, poetyckich przekładów książek Leonarda Cohena oraz wyjątkowej monografii Ale Musicale!kwiecień 2019 r.
Nasz kompleks edukacyjny odwiedzili uczestnicy programu "LIDERZY PAFW". Wizyta studyjna trwała kilka godzin. Poza zwiedzaniem siedziby, po której gości oprowadzili nasi uczniowie i odpowiadaniem na liczne pytania związane z codziennym życiem naszych placówek, w czasie spotkania z panią dyrektor - członkiem Rady Programowej programu "Liderzy dla młodzieży", Magdaleną Malec - Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku Województwa oraz Sebastianem Majewskim - absolwentem I edycji programu LDM usłyszeli o polityce młodzieżowej w naszym województwie oraz wszystkich realizowanych w jej ramach działaniach.
informacja o programie>>

kwiecień 2019 r.
W bibliotece co i rusz przybywa książek. Tym razem, ze specjalnymi dedykacjami dla naszych uczniów: "Nigdy się nie poddawajcie, bariery znikają w działaniu - odwagi!", "Zamieniajcie cele w codzienność", "Wytrwale spełniajcie swoje marzenia, z uśmiechem uczcie się cierpliwości..." na półkach pojawiły się pozycje autorstwa Michała Zawadki - autora bestsellerowych książek motywacyjnych oraz warsztatów dla młodzieży, trenera, lektora, mówcy inspiracyjno-motywacyjnego.

marzec 2019 r.
Nasze szkoły po raz kolejny odwiedził Prezydent Starachowic Marek Materek, który tym razem przyjechał spotkać się z młodzieżą. Podczas inspirującego spotkania odpowiadał na szereg zadawanych pytań, przy okazji mówiąc o swoich dotychczasowych doświadczeniach oraz tym dlaczego w życiu warto być sobą. Miło nam było bardzo usłyszeć w wypowiedzi dla LTV o naszych szkołach: "To jest naprawdę najwyższy poziom jaki spotkałem w województwie świętokrzyskim".
materiał Lokalna.TV>>
rozmowa z Markiem Materkiem>>

marzec 2019 r.
Rada uczniów wzięła udział w konferencji młodzieży pt. "Działalność społeczna, a życie codzienne - jak połączyć szkołę i pasję" zorganizowanej w Kielcach przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

kwiecień 2019 r.
Inspirujemy! Dziękujemy za wszystkie sympatyczne maile i telefony. Jest nam bardzo miło, że tak wiele osób z różnych części polski chce nas odwiedzić i zainspirować się naszym pomysłem na edukację. Z uwagi na ilość obowiązków, nie jesteśmy w stanie ugościć wszystkich tak szybko jakbyśmy chcieli, także prosimy o cierpliwość. Właśnie policzyliśmy, że w ciągu minionego roku odwiedziło nas blisko trzydzieści osób, a kolejne spotkania przed nami. Cieszymy się, że szkoły Konarskiego stały się marką, która przyciąga do Ostrowca.

kwiecień 2019 r.
W bibliotece co i rusz przybywa książek. Tym razem, ze specjalnymi dedykacjami dla naszych uczniów - nigdy się nie poddawajcie, bariery znikają w działaniu - odwagi!, zamieniajcie cele w codzienność, wytrwale spełniajcie swoje marzenia, z uśmiechem uczcie się cierpliwości..., na półkach pojawiły się pozycje autorstwa Michała Zawadki - autora bestsellerowych książek motywacyjnych oraz warsztatów dla młodzieży, trenera, lektora, mówcy inspiracyjno-motywacyjnego.

marzec 2019 r.
Laureaci konkursu "Kreator Przedsiębiorczości" zostali zaproszeni do Radia Ostrowiec, żeby porozmawiać o swoim sukcesie oraz kolejnym wyzwaniu - udziale w edukacyjnym projekcie biznesowym "Zdolne bestie".

marzec 2019 r.
Nasze mamy i nauczycielki wzięły udział w drugiej edycji kampanii społecznej #jestembadamsię, mającej na celu propagowanie badań profilaktycznych wśród kobiet. Inicjatorem akcji jest blogerka Ja zwykła matkaa, a nasza szkoła jest jej współorganizatorem.
materiał Lokalna.TV>>
materiał OstrowiecNews>>

marzec 2019 r.
W trosce o cyfrowe bezpieczeństwo uczniów nasze szkoły przystąpiły do projektu naukowo-badawczego fundacji "Dbam o mój z@sięg" pt. „Młodzicyfrowi.pl”, który stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016 (wówczas również braliśmy w nich udział) i dotyczy problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Całość wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, czyli oddziaływań zmierzających do ograniczenia takich zjawisk jak uzależnienie od internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych czy gier online.
informacja o projekcie>>

luty 2019 r.
Nasze szkoły będą miejscem wizyty studyjnej uczestników XIV edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Miło nam było przeczytać w programie: "Wizyta w Szkołach Konarskiego – placówce edukacyjnej o nietypowych wnętrzach i nietypowych pomysłach na edukację, unikatowych nie tylko w skali województwa, ale i całego kraju, szkole wzorowo włączającej w proces edukacyjny dzieci i młodzież".
plan wizyty>>

luty 2019 r.
W ramach świętowanego w naszej szkole w lutym tygodnia życzliwości: w poniedziałek losowaliśmy karteczki z imieniem osoby i pisaliśmy o niej kilka ciepłych słów/zdań, we wtorek mieliśmy dzień miłego powitania - każdy mógł wybrać 1 z 6 pomysłów na poranne przywitanie z innymi, w środę niemal wszędzie mogliśmy znaleźć cytrynki z serdecznymi słowami (symbol obchodzonego co miesiąc dnia dobrego słowa), w walentynkowy czwartek utworzyliśmy piękną ozdobę naszego korytarza - serduszkowe drzewo "słowa mają moc", a w piątek chętni uczniowie i nauczyciele wyszli na osiedle rozdawać uśmiechnięte buźki napotkanym przechodniom. To był tydzień pełen dobrych emocji!

luty 2019 r.
Naszą szkołę odwiedziła "Grupa Banina", która zaprosiła uczniów klasy VII, VIII i gimnazjum do obejrzenia monodramu pt. "Marzenie Nataszy" - historii dziewczyny z domu dziecka, dla której najważniejsze są pieniądze. Stanowił on punkt wyjścia do późniejszych warsztatów i rozmowy o wartościach, emocjach, bliskości i wołaniu o akceptację przez młodych ludzi.

luty 2019 r.
Otoczeni od początku nietuzinkowymi wnętrzami, nasi uczniowie bardzo chętnie angażują się w ich wystrój. Przy okazji walentynek Rada Uczniów zadbała o klimat - w bufecie szkolnym i cafeterii mamy piękne ledowe serca, w pokoju uczniów pojawiły się nowe poduszki, powstała również nowa aranżacja strefy odpoczynku na i piętrze w budynku b.

styczeń 2019 r.
Szkoła bez dzwonków to temat, który nieustannie fascynuje, a dla nas to zwyczajna codzienność, bo dzwonków w Konarskim nie ma od początku. I wszystkim to rozwiązanie polecamy!

styczeń 2019 r.
Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu będącym częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie, dziękuję!". Celem kampanii jest zmniejszenie liczby młodych osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, również w internecie, a także podniesienie świadomości młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie hazard i w konsekwencji uzależnienie od niego.

styczeń 2019 r.
Umowa podpisana! Nasze szkoły przystąpiły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

grudzień 2018 r.
Świąteczne dekoracje, które jak co roku stworzyły wyjątkowy klimat na cały grudzień, kolędy rozbrzmiewające na szkolnych korytarzach, wspólne przygotowania ,serdeczne życzenia, wspólna wigilia... uwielbiamy święta!

grudzień 2018 r.
Nasze szkoły włączyły się w ogólnopolską akcję "Idą święta, nie o sms'ie, lecz o kartce pamiętaj". Organizatorem jest fundacja dbam o Mój Z@sięg, a celem zwrócenie uwagi jak ważne są relacje, pamiętanie o bliskich, wspólne spędzanie czasu oraz dbanie o tradycję wysyłania kartek świątecznych.
więcej informacji o akcji>>

grudzień 2018 r.
W ramach współpracy z organizacją Aiesec i realizacją projektu Winter Camp zajęcia w naszych szkołach prowadzą Qian Amanda Xu z Chin i Chrysa Siaga z Grecji.

grudzień 2018 r.
Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiło nas do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie wprowadzania dwujęzyczności w całym cyklu kształcenia.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

listopad 2018 r.
Magiczny dzień w Teatrze Muzycznym ROMA za nami! Zwiedziliśmy nasz ulubiony teatr od kulis - pracownie, w których powstają stroje i elementy scenografii, magazyny, sale prób i obie sceny, obejrzeliśmy "Pilotów" - musical, który zachwycił wszystkich, a po spektaklu spotkaliśmy się z aktorami - Zofią Nowakowską, Martą Wiejak, Przemkiem Zubowiczem i Wojciechem Stolorzem.

listopad 2018 r.
Escape Room, który po raz kolejny stał się częścią programu naszej wycieczki to nie tylko fajna zabawa, ale przede wszystkim świetny pomysł na pracę w grupie.

listopad 2018 r.
Na zaproszenie Unicef Polska do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ,nasi uczniowie przyłączyli się do akcji #GoBlue. W tym dniu kolor niebieski połączył wszystkie celebrujące dzieci na świecie oraz był wyrazem solidarności, również z tymi dziećmi, których prawa nie są przestrzegane. Nasze noszone na co dzień mundurki swoim kolorem idealnie wpisały się w akcję.

listopad 2018 r.
Nasze szkoły uczestniczą w projekcie "100 lat codzienności Polski" organizowanym przez fundację "Szkoła z klasą". Projekt daje dzieciom i młodzieży okazję do refleksji na  temat historii, kultury i tożsamości, dzięki m.in. kontaktowi z fotografią historyczną prezentującą życie codzienne w Polsce w okresie 1918-2018.
więcej informacji o projekcie>>

listopad 2018 r.
Uczniowie klasy III wzięli udział w spotkaniu z Damianem Czajką, biologiem, ratownikiem medycznym, "pingwiniarzem", który był uczestnikiem 41 wyprawy antarktycznej i spędził cały rok na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Nasz gość opowiedział m.in. jak wygląda życie codzienne na stacji badawczej, czym jest monitoring ekologiczny, którym się zajmował, zdradził tajniki funkcjonowania bazy naukowej, a także ciekawostki z bliskich kontaktów z polarnymi zwierzętami na Wyspie Króla Jerzego.
więcej informacji o naszym gościu>>listopad 2018 r.
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, poza tradycyjną wspólną dla wszystkich szkół uroczystością, utworzyliśmy wyjątkową dekorację ścienną, na której spisaliśmy "100 najważniejszych wydarzeń minionego stulecia w oczach naszej społeczności". Znalazły się tutaj wydarzenia historyczne, społeczne, gospodarcze, sportowe, polityczne, muzyczne, artystyczne, lokalne i inne, które miały dla nas w ciągu minionych 100 lat największe znaczenie.

październik 2018 r.
Nasi uczniowie jak co roku zaangażowali się w organizację uroczystości Osiedlowego Dnia Seniora - przygotowali upominki i program artystyczny z akcentem musicalowym.

październik 2018 r.
Nasza drużyna złożona z uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum bierze udział w międzynarodowym konkursie robotyki FIRST LEGO League, stworzonym po to, żeby w twórczej atmosferze angażować i fascynować dzieci i młodzież nauką i nową technologią oraz wyposażać je w cenne umiejętności przydatne w pracy i życiu. Temat przewodni tegorocznej edycji: "Odkrywaj życie i podróżowanie w kosmosie!"
więcej informacji o konkursie>>

październik 2018 r.
Uczniowie klasy III w ramach lekcji historii zwiedzili Pałac Zamoyskich i Muzeum Socrealizmu w Kozłówce oraz obóz koncentracyjny na Majdanku.

październik 2018 r.
Mamy boisko!!! Inwestycja została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Boisko jest przystosowane do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego oraz piłkę ręczną i nożną. Wstęgę przecięli uroczyście nasi uczniowie - przedstawiciele wszystkich klas szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

październik 2018 r.
Nasi uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterOn”. Projekt ma na celu upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie im kartek z życzeniami.
więcej informacji o akcji>>

październik 2018 r.
Naszą szkołę odwiedził Piotr Strzeżysz, znany polski podróżnik, laureat licznych nagród (m.in. Nagrody Publiczności na spotkaniach „Kolosy” w Gdyni, nagrody jury Festiwalu Śladami Marzeń w Poznaniu, nagrody jury Festiwalu Noc Podróżnika w Łodzi czy pierwszej nagrody Magazynu Podróże za wyczyn roku - zimowy przejazd rowerem przez Himalaje) oraz autor książek (za „Powidoki” otrzymał nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka podróżnicza roku). Nasz gość spotkał się z uczniami i opowiedział im dlaczego warto być otwartym na świat i ludzi, uczyć się języków obcych i czego uczą podróże.
więcej o naszym gościu>>


październik 2018 r.
Miło jest móc przeczytać słowa Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego: "Szkoły Konarskiego są dumne, że są z województwa świętokrzyskiego, ale chcę podkreślić, że województwo świętokrzyskie jest dumne ze Szkół Konarskiego".

październik 2018 r.
Uczniowie klasy III wzięli udział w saloniku dyskusyjnym poświęconym podsumowaniu projektu „Mania Działania” i aktywności młodzieży w obszarze samodzielnie podejmowanych inicjatyw.

październik 2018 r.
Mając świadomość jak ważne w wychowaniu młodych ludzi jest zbudowanie silnej i zdrowej psychiki, która w dorosłym życiu poradzi sobie z każdym wyzwaniem, od kilku lat w ramach autorskich projektów podejmujemy działania koncentrujące się na jak najlepszym przygotowaniu naszych uczniów do życia we współczesnym świecie. Program warsztatów skierowany jest na kształtowanie takich kompetencji jak: inteligencja emocjonalna, poczucie własnej wartości, komunikacja interpersonalna, asertywność i wyrażanie swoich potrzeb, radzenie sobie ze stresami innymi emocjami, szczęście i pozytywne nastawienie do życia, organizowanie swojego czasu i planowanie przyszłości, twórcze i samodzielne myślenie oraz rozwiązywanie problemów. Zajęcia prowadzi trener umiejętności psychospołecznych.

październik 2018 r.
Nasza pani dyrektor została zaproszona na spotkanie z uczestnikami II edycji programu "Liderzy dla młodzieży" - miło jest dzielić się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które podobnie jak my zdecydowały się związać swoje życie zawodowe z dziećmi i młodzieżą.
materiał liderzydlamlodziezy.pl>>

październik 2018 r.
Szkolne rozgrywki w ping-ponga cieszą się niesłabnącą popularnością, a w tym roku uczestnikami są już nie tylko uczniowie, ale również kadra.

październik 2018 r
W czasie Ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Przyszłości mieliśmy okazję po raz kolejny opowiedzieć o naszych zajęciach realizowanych w oparciu o rozwiązania LEGO Education oraz systemie kształcenia, którego głównym celem jest rozwijanie kompetencji kluczowych, niezbędnych w XXI wieku.

wrzesień 2018 r.
Powołana wiosną "Fundacja Szkół Konarskiego", chcąc przyczynić się do budowania świadomego i zorientowanego na kulturę i sztukę społeczeństwa, wspólnie z oddaną sprawie grupą osób, zainaugurowała na szkolnym poddaszu scenę kameralną "Tu jest Kultura!", by gromadzić wokół niej osoby, które cenią sobie kameralne kontemplowanie kultury przez duże K.

wrzesień 2018 r.
W Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyła się konferencja "Innowacyjne meble w przyjaznej szkole", na której nie mogło nas zabraknąć.

wrzesień 2018 r.
Miło nam poinformować, że nasza pani dyrektor została zaproszona przez Marszałka Województwa i Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży do włączenia się w pracę Rady Programowej Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Liderów "Liderzy dla Młodzieży".

wrzesień 2018 r.
Jako, że nasi uczniowie bardzo lubią kucharzyć, pracownia do techniki została wyposażona w profesjonalny sprzęt kuchenny.

wrzesień 2018 r.
Do naszej kadry dołączył native speaker języka hiszpańskiego.

wrzesień 2018 r.
Od tego roku podczas uroczystości obok flagi polski towarzyszy nam flaga województwa świętokrzyskiego i naszych szkół. Każda z nich symbolizuje wyjątkowe i bliskie naszym sercom miejsce.

wrzesień 2018 r.
Pełni entuzjazmu i nowych pomysłów rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

czerwiec 2018
Uczniowie klasy III po raz kolejny zdali z wyróżnieniem międzynarodowy egzamin z języka angielskiego na poziomie B2.

czerwiec 2018 r.
Nasze szkoły znalazły się w spocie promującym świętokrzyskie oraz materiale z uroczystości 20-lecia naszego województwa.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

czerwiec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Jan Maćkowiak.

czerwiec 2018 r.
W czasie tegorocznej "zielonej szkoły" mieliśmy okazję zwiedzić Wrocław, Pragę i Skalne Miasto. Dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory, a co najważniejsze wszyscy z radością spędzili wspólnie czas.

czerwiec 2018 r.
Nasza sala hamakowa cieszy się coraz większą popularnością!
materiał Gazety Wyborczej>>

maj 2018 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach "Aktywni i zdrowi", które poprowadzili członkowie stowarzyszenia "Ostrower". Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, w tym jazdy na rowerze.

maj 2018 r.
Kolejny projekt AIESEC za nami! Tym razem zajęcia przez dwa tygodnie prowadziły Rachel Couturier z Kanady i Ana Maria Hincapie Durango z Kolumbii.

maj 2018 r.
Uczniowie klasy III zaangażowali się organizację Dni Otwartych naszego liceum. Wydarzenie, w czasie którego trzeba zaplanować czas dla blisko 200 gości jest świetną lekcją organizacji pracy, planowania, podziału zadań i odpowiedzialności.

maj 2018 r.
Jak wyglądają nasze zajęcia z informatyki z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms EV3? Zapraszamy do oglądania.
materiał filmowy>>

kwiecień 2018 r.
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą panią dyrektor - o naszych początkach, tym co dla nas ważne, naszych działaniach, osiągnięciach i planach.
materiał Wiadomości Świętokrzyskich>>

kwiecień 2018 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu przedsiębiorczości w oparciu o gry strategiczne.

kwiecień 2018 r.
Nasi gimnazjaliści zaangażowali się w organizację jubileuszu szkoły podstawowej. Musicalowy spektakl teatralny, w którym wystąpili wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami zakończył się owacją na stojąco.

kwiecień 2018 r.
Miło nam poinformować, że maestro Maciej Pawłowski, kompozytor, dyrygent, kierownik muzyczny największych produkcji musicalowych w TM Roma m.in. "Miss Saigon", "Upiór w operze", "Koty", "Les Miserables", "Grease", "Taniec wampirów" skomponował hymn naszej szkoły!

kwiecień 2018 r.
Podsumowaliśmy "Ligę Konara" w tenisie stołowym. Rozgrywki ponownie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Emocji i sportowej rywalizacji nie brakowało.

kwiecień 2018 r.
Miło nam poinformować, że ruch "Budzących Się Szkół" docenił nasz pomysł na nietuzinkowe szkolne wnętrza projektowane z udziałem uczniów z myślą nie tylko o nauce, ale również wypoczynku między zajęciami. Dwa facebook'owe wpisy BSS poświęcone naszej szkole wyświetliło tysiące osób, a ponad 200 udostępniło. Pojawiły się też liczne, miłe dla nas komentarze np.: "Fantastycznie!", "Super, każdy uczeń z pewnością chciałby odpocząć w takich warunkach", "Rewelacja", "Jak fajnie wiedzieć i widzieć, że takie szkoły są już w Polsce", "Pięknie", "Jest moc".

marzec 2018 r.
Nasi uczniowie zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych i mieli okazję uczestniczyć w lekcji ekonomii w praktyce.

marzec 2018 r.
Kolejny musical który podbił nasze serca to "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa. Przed spektaklem mieliśmy również okazję obejrzeć teatr od kulis i spotkać się z Jakubem Wocialem, dyrektorem artystycznym teatru i wykonawcą roli tytułowej.
informacje o musicalu>>

marzec 2018 r.
W magazynie "Informator Dyrektora 2018" ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Teatr Doraźny, w którym występują nasze uczennice zdobył cztery nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych "Arlekinada", w tym nagrodę główną przyznaną przez jury pod przewodnictwem Doroty Segdy oraz nagrodę specjalną przyznaną przez publicystę Piotra Zarembę.
materiał wPolityce.pl>>

marzec 2018 r.
W siedzibie naszych szkół, po ponad półrocznym okresie przygotowań, zostało otwarte pierwsze w Polsce szkolne LEGO Education Innovation Studio. Na wybór naszych szkół jako lokalizacji wzorcowego LEIS'a miały wpływ wysokie wyniki edukacyjne, nowoczesna infrastruktura oraz zastosowanie rozwiązań LEGO Education w całym cyklu kształcenia. W uroczystości otwarcia uczestniczył Wicekurator Tomasz Pleban, członkowie zarządu AKCES Edukacja - wyłącznego dystrybutora na Polskę rozwiązań LEGO Education oraz przedstawiciele polskich partnerów zaproszonych do realizacji projektu - MAC Edukacja z Kielc, Entelo z Lublina i Graveric z Ostrowca.
materiał wiadomości świętokrzyskie>>
materiał wyborcza.pl>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał mamadu.pl>>

 

marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedził Czesław Mozil. Artysta zwiedził naszą siedzibę i przeprowadził cenną słowno-muzyczną lekcję tolerancji dla młodzieży.

marzec 2018 r.
W magazynie "Z klasą" nr 01(09)/2018 ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół.
link do materiału>>

marzec 2018 r.
Nasi drugoklasiści wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" tym razem pod hasłem "A Second Helping of Language, Please!"
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2018 r.
Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, którego jesteśmy członkiem świętuje w tym roku swoje 25-lecie.

marzec 2018 r.
Odwiedzili nas wyjątkowi młodzi ludzie - młodzieżowy teatr formy, który wystawił dla nas spektakl pt. "Ballada bezludna" na podstawie twórczości Bolesława Leśmiana.

marzec 2018 r.
Blisko tysiąc osób (uczniów, rodziców, nauczycieli) zgromadzonych w Wojewódzkim Domu Kultury i Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, wysłuchało naszych prelekcji dotyczących zastosowania w praktyce szkolnej rozwiązań LEGO Education. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaprosił nas Urząd Marszałkowski.
materiał UM>>

marzec 2018 r.
Jakie jest credo szkół Konarskiego? Jakie wartości są dla nas ważne? Zapraszamy do oglądania.
materiał filmowy>>

marzec 2018 r.
W tym roku mija już trzy lata od zakupu pierwszego zestawu, a rozwiązania LEGO Education spodobały się tak bardzo, że stały się nieodłącznym elementem naszej pracy na wszystkich etapach kształcenia.marzec 2018 r.
Kontynuujemy zeszłoroczną akcję "Wybierz książkę". Każdy z naszych uczniów może przedstawić propozycje książek jakie chciałby wypożyczać w szkolnej bibliotece i dzięki którym będzie ją częściej odwiedzał.

marzec 2018 r.
Nasze uczennice, mamy, a nawet babcia włączyły się w kampanię społeczną, która ma na celu propagowanie badań profilaktycznych.
#jestembadamsię
materiał Radia Kielce>>
materiał Lokalna.TV>>marzec 2018 r.
Nasze szkoły odwiedzili przedstawiciele jednego z trzech największych wydawnictw edukacyjnych w kraju z działu odpowiedzialnego za wdrażanie innowacyjnych pomocy edukacyjnych oraz z działu komunikacji marketingowej grupy MAC Edukacja.

marzec 2018 r.
Idea od przedszkola do liceum i stworzony przez nas kompleks edukacyjny został nominowany do "Świętokrzyskiej Victorii"- nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał wyborcza.pl>>luty 2018 r.
W związku z innowacyjnym podejściem do kształcenia odwiedziła nas iTV Sejmik Kielce.

styczeń 2018 r.
Przez tydzień zajęcia z języka angielskiego w naszych szkołach poprowadziło pięciu wolontariuszy w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach - Samvel Kirakosyan z Armenii, Asli Marasli i Cuma Sari z Turcji, Luca Procedda z Włoch oraz Yuliia Tsyban z Ukrainy.

styczeń 2018 r.
Rysunek budynku, w którym powstało nasze przedszkole, a tym samym rozpoczęła się nasza droga "od przedszkola do liceum" oraz siedziba naszych szkół (budynek A) znalazły się w albumie Tadeusza Kurka "Ostrowiec Świętokrzyski. Portret Miasta".

styczeń 2018 r.
"Kawa z dyrektorem" to nasza noworoczna inicjatywa, w ramach której chętni rodzice dzielą się swoimi pomysłami na rozwój naszych szkół i uczynienie ich jeszcze lepszymi.

styczeń 2018 r.
Nasi uczniowie poznali kulisy powstawania programu telewizyjnego. Zaproszeni przez TVP wzięli udział w nagraniu teleturnieju "The Wall. Wygraj Marzenia".

styczeń 2018 r.
Klasyfikacja końcowa piłkarskich rozgrywek Ligi Konara Dwójek ogłoszona! Pomysł aktywnego wykorzystania przerw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że już w styczniu rozpoczęły się rozgrywki w tenisie stołowym.

styczeń 2018 r.
Przez dwa tygodnie zajęcia języka hiszpańskiego prowadzi native speaker - Valeria Cobian z Meksyku, zaproszona w ramach naszej współpracy z organizacją AIESEC. Poza zajęciami Valeria komunikuje się z uczniami również wyłącznie w swoim ojczystym języku, także okazji do poćwiczenia hiszpańskiego nie brakuje.

grudzień 2017 r.
Przedświąteczna praca domowa dla naszych uczniów zdobyła popularność w całej Polsce. Tylko na naszym profilu facebook'owy wpis wyświetliło ponad 135.000 osób i udostępniło kolejnych 630, w tym ogólnopolski portal "Juniorowo" i ruch "Budzących Się Szkół". Dzwoniło do nas również Polskie Radio. Cieszymy się, że nasz pomysł się spodobał i dziekujemy za liczne bardzo miłe dla nas wpisy np. "Tak powinno być w każdej szkole", "Brawo", "Szkoła marzeń", "Super!", "Dobra praktyka", "Można? Można!", "I to jest to!", "Wspaniale", "Dyrektor pierwsza klasa", "Wow!", "Czadowa szkoła", "Świetny pomysł", "Kopiuję". Mamy nadzieję, że przed kolejnymi świętami "kopiujących" będzie jak najwięcej.
materiał Lokalna.TV>>grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie zaangażowali się w przygotowanie słodkich niespodzianek dla dzieci z domu dziecka, podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej i osób bezdomnych.

grudzień 2017 r.
Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się w sali teatralnej. Cała społeczność szkolna przy wspólnym stole podzieliła się opłatkiem, zjadła tradycyjne potrawy i zaśpiewała kolędy. Decyzją uczniów część jedzenia po raz kolejny przekazaliśmy do noclegowni dla samotnych mężczyzn w Denkowie.

grudzień 2017 r.
Nasi  gimnazjaliści zwiedzili wystawę "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst". Dzieła pochodzą z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów oraz kolekcji prywatnych i muzeów m.in. w Meksyku i Niemczech.

grudzień 2017 r.
Nasi gimnazjaliści zorganizowali świąteczne kiermasze pierniczkowe. Zgromadzone pieniądze zostały przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska "Animals" oraz działalność Rady Uczniów.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie po raz pierwszy odwiedzili Teatr Muzyczny w Poznaniu, gdzie obejrzeli "Zakonnicę w przebraniu" - musical stworzony na podstawie filmu "Sister Act", a po spektaklu spotkali się z aktorami, m.in. Tomaszem Steciukiem, jednym z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce.

grudzień 2017 r.
Nasi uczniowie jak co roku w okresie bożonarodzeniowym zaangażowali się w przygotowanie kartek z życzeniami dla samotnych mieszkańców naszego osiedla oraz świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Małachowie i osób przewlekle chorych psychicznie - podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.

grudzień 2017 r.
Gimnazjaliści i licealiści uczestniczyli w konferencji młodzieży w ramach projektu "Świętokrzyskie Dwujęzyczne" pt. "Going Bilingual, Unlocking Your Potential".

grudzień 2017 r.
W związku z tym, że nasze szkoły są honorowym widzem Teatru Muzycznego Roma, pani dyrektor wzięła udział w świątecznym spotkaniu teatralnym. Na choince we foyer teatru zawisły ozdoby wykonane przez naszych uczniów, a dyrektor TM Roma Wojciech Kępczyński przekazał najlepsze życzenia dla całej wyjątkowej społeczności Szkół Konarskiego.

grudzień 2017 r.
Na ogólnopolskim portalu Lady Business ukazał się wywiad z dyrektorem naszych szkół - Kingą Wnuk. Redaktor Naczelna portalu - Emilia Bartosiewicz rozmowę skomentowała w następujący sposób: "To jeden z wywiadów z cyklu tell your story, który będzie długo w mojej pamięci, dojrzały, szczery i pełen pięknych spostrzeżeń. Kinga Wnuk - założycielka i dyrektor szkół i przedszkola, wizjonerka, w swoim słowniku słowo "odwaga" ma napisane wielkimi literami. Polecam przeczytajcie!".
materiał ladybusiness.pl>>

grudzień 2017 r.
Napisz list. Zmień życie! Uczniowie liceum i gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym wydarzeniu organizowanym przez Amnesty International, którego celem jest wysłanie jak największej ilości listów i apeli do władz we wskazanych krajach, tak żeby skierować ich uwagę na naruszane prawa i wolności człowieka. Większość listów została napisana w języku angielskim.
więcej informacji>>

grudzień 2017 r.
Gimnazjaliści razem z kolegami ze szkoły podstawowej uczestniczyli w bombkowych warsztatach plastycznych zorganizowanych w ramach wystawy "Szklane aberracje" autorstwa Lucyny Gozdek. Zajęcia poprowadziła sama artystka.

grudzień 2017 r.
Nasza przesyłka pełna zabawek, gier i książeczek dotarła do pacjentów oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

listopad 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w wykładzie i warsztatach "Blockchain i Bitcoin. Przyszłość finansów" zorganizowanych przez Wydział Ekonomii WSBiP przy współpracy BITELON i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. W trakcie spotkania eksperci omówili m.in. tajniki branży, wyjaśnili czym jest kryptowaluta i co kryje się pod pojęciem bitcoin.
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2017 r.
Naszą szkołę odwiedził Waldemar Miksa - ogólnopolski koordynator Programu Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci".

listopad 2017 r.
Uczennica III klasy gimnazjum wystąpiła w spektaklu ostrowieckiego "Teatru Doraźnego" - młodzieżowego teatru formy. Przedstawienie oparte na motywach "Teatrzyku Zielona Gęś" K. I. Gałczyńskiego powstało podczas corocznych warsztatów teatralnych.

listopad 2017 r.
Święto Niepodległości uczciliśmy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych i przypomnieniem wydarzeń z czasów, gdy Polska zniknęła na 123 lata z map świata. Tego dnia cała społeczność szkolna miała przypięte biało-czerwone kotyliony.

listopad 2017 r.
Budynek naszej szkoły znalazł się wśród prac Tadeusza Kurka wybranych na jubileuszową wystawę artysty.

listopad 2017 r.
Nasza kadra wzięła udział w konferencji inaugurującej projekt "Nauczanie dwujęzyczne" zorganizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Spotkanie było również okazją do podzielenia się doświadczeniami z blisko trzech lat działań dwujęzycznych.

październik 2017 r.
Uczniowie gimnazjum i liceum obejrzeli pierwszą na świecie pełnometrażową animację malarską. Film "Twój Vincent" to 65 tys. ręcznie namalowanych klatek przez 125 artystów z całego świata, w tym z Polski. Ożywione obrazy Van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty.

październik 2017 r.
Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w akcji czytania przedszkolakom.

październik 2017 r.
Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu "Akademia Sukcesu" poprowadziła Lila Cieślar - trener pracy, koordynator edukacji dwujęzycznej. Ramowy plan spotkania: Nowe notowanie - podstawy sketchnoting'u, Top performer - co cię wyróżni?, Proaktywność - kształtuj cechę, o której robi się głośno.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

październik 2017 r.
Jak co roku nasi uczniowie wspólnie z Radą Osiedla "Kuźnia" zaangażowali się w organizację Dnia Seniora.

październik 2017 r.
W naszej szkole dostępny jest bezpłatny magazyn lifestylowy "Made in Świętokrzyskie". Dwumiesięcznik porusza zagadnienia kultury, wyjątkowych miejsc i ludzi z naszego województwa. Zachęcamy do lektury.

październik 2017 r.
Uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w interaktywnej lekcji fizyki w Łódzkim Centrum Nauki "Experymentarium". Budynek typu discovery center mieści stanowiska i eksponaty umożliwiające zgłębianie zagadnień z wielu dziedzin nauki.

październik 2017 r.
Do musicalowej kolekcji dołączyliśmy "Les Misérables" uznawany za musical wszech czasów, wystawiany na świecie nieprzerwanie od ponad 35 lat. Udział w spektaklu poprzedziły zajęcia przybliżające jak powstaje musical oraz warsztaty z emisji głosu poprowadzone przez pracowników teatru.

październik 2017 r.
W naszej szkole zainaugurowano piłkarską "Ligę Konara". Sportowa inicjatywa ma na celu aktywne wykorzystywanie przerw. Kilkuminutowe rozgrywki piłki nożnej to dobry sposób propagowania zdrowego trybu życia i nauki rywalizacji w myśl zasady fair play.

październik 2017 r.
Uczniowie gimnazjum i liceum wzięli udział w warsztatach "Polsko-żydowska mozaika". Podzieleni na grupy opracowali zagadnienia z zakresu tożsamości, religii, historii, sztuki, zagłady i pamięci żeby stworzyć wystawę ukazującą złożoność żydowskiej kultury. Prace miały być pretekstem do zastanowienia się nad powiązaniami między tymi tematami i alternatywnymi układami "mozaiki".

październik 2017 r.
Muffiny z warzywami, smoothie, bakalie, domowe ciasta, kanapki z pastami wege, sałatki, chrupiące marchewki, jogurty z owocowymi dodatkami... to tylko niektóre ze zdrowych smakołyków w szkolnej cafeterii.

październik 2017 r.
Rozpoczęliśmy III ostatni etap rozbudowy naszej szkoły. Na powierzchni ok. 1000 m. kw. powstanie zaplecze sportowe obejmujące m. in. salę gimnastyczną, salkę do fitnesu i boisko wielofunkcyjne.

wrzesień 2017 r.
Uczennice gimnazjum w nietypowy sposób zorganizowały Dzień Chłopaka dla swoich kolegów. Zamiast upominków była noc w w szkole, długie rozmowy, wspólnie zjedzona pizza i gry planszowe.

wrzesień 2017 r.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Samorządy Mają Głos" wybraliśmy przedstawicieli naszych uczniów. Nowym członkom Rady Uczniów życzymy wytrwałości w realizowaniu postawionych celów i wielu pomysłów w pracy na rzecz społeczności szkolnej.

wrzesień 2017 r.
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji "Grosz do Grosza" realizowanej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Celem zbiórki jest sfinansowanie obiadów dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin.

wrzesień 2017 r.
Uczniowie, którzy w czerwcu przystąpili do egzaminu z j. angielskiego na poziomie B2 odebrali certyfikaty PTE stanowiące międzynarodowe potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

wrzesień 2017 r.
W ramach współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej nasze szkoły przystąpiły do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Szkoła Edukacji". Program ma na celu rozwój samorządności uczniowskiej, kształtowanie postaw obywatelskich oraz wspieranie aktywności uczniów.
więcej informacji>>

wrzesień 2017 r.
W Światowym Dniu bez Samochodu zainicjowaliśmy akcję "Rowerem do szkoły". Zachęcamy do zamiany czterech kół na dwa!wrzesień 2017 r.
Nawiązaliśmy współpracę z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wspólne działania będą dotyczyły m.in. zajęć języka hiszpańskiego z native speaker'ami.

wrzesień 2017 r.
W naszej szkole odbyło się Otwarte Spotkanie Dyskusyjne poprowadzone metodą "Open Space" przez Barbarę Zamożniewicz - Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży. Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej, gimnazjaliści i licealiści podzielili się swoimi pomysłami na bieżący rok szkolny. Zainicjowali m.in. temat poczty szkolnej, szkolnego klubu dyskusyjnego i koła kabaretowego. O zdanie, ale już w innej formule, zapytaliśmy również uczniów pozostałych klas szkoły podstawowej, którzy mieli okazję narysować, napisać i opowiedzieć o swojej szkole marzeń.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

wrzesień 2017 r.
Jako, że nie wszystkie zajęcia wymagają ławek i krzeseł, postanowiliśmy, że kilka sal warto zaaranżować niestandardowo. Jedną z nich jest hamakowa pracownia humanistyczna, która z myślą o ciekawych rozmowach i wartościowych dyskusjach, już niebawem powstanie w naszych szkołach.

wrzesień 2017 r.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu pod hasłem Kornela Makuszyńskiego: "Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu".

wrzesień 2017 r.
Dla lepszego poznania i integracji klas wprowadziliśmy nową tradycję. Pierwsze zajęcia nowego roku szkolnego rozpoczęły się trzygodzinnym spotkaniem klasowym.

wrzesień 2017 r.
Po wakacyjnej przerwie powitaliśmy nowy rok szkolny. Naszym uczniom życzymy, żeby najbliższe miesiące były czasem twórczej pracy, spełniania marzeń oraz rozwoju pasji, zainteresowań i zdolności.

ROK SZKOLNY 2016/2017

czerwiec 2017 r.
Uczniowie klasy III gimnazjum i I liceum postanowili zamiast kupowania kwiatów nauczycielom przekazać środki na akcję Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka - Niosę pomoc". To piękne podsumowanie tegorocznych działań w ramach programu zaangażowania społecznego.

czerwiec 2017 r.
Zakończyliśmy rok szkolny i pożegnaliśmy drugi rocznik naszych absolwentów - wspaniałą grupę mądrych i kreatywnych młodych ludzi. Ponadto poza tradycyjnym rozdaniem nagród w kilku kategoriach i dyplomów za godną naśladowania postawę zaangażowania społecznego, po raz pierwszy nasi uczniowie wręczyli swoje nagrody - "Konary". W pierwszej edycji przyznano ich aż dziewięć.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2017 r.
III Turniej Tenisa Ziemnego rozegraliśmy po raz pierwszy wspólnie z licealistami.

czerwiec 2017 r.
W czasie ostatnich Szkolnych Spotkań Filmowych uczniowie klasy III oglądali fragmenty dwóch filmów dokumentalnych "Mysz" i "Szkoła podstawowa", na podstawie których dyskutowali o postawach konformistycznych i nonkonformistycznych.

czerwiec 2017 r.
Nasi gimnazjaliści i licealiści wspólnie wybierają kandydatów do nagród uczniów. "Konary" zostaną wręczone w 8 kategoriach: Klasa Roku, Nauczyciel Roku, Społecznik Roku, Osobowość Roku, Przyjaciel Roku, Debiut Roku, Konarszczak Roku i Konar Specjalny. Pomysłodawcą są uczniowie klasy III, którzy opracowali również wzór nagrody. Wzór nagrody opracowali pomysłodawcy nagród - uczniowie klasy III pod kierunkiem artysty plastyka Marcina Jedlikowskiego.

czerwiec 2017 r.
Uczennice klasy III wzięły udział w Ogólnopolskim Festiwalu "Szkoły z Klasą", w czasie którego opowiedziały o zmianach jakie w tym roku zaszły w naszych szkołach. Prezentację na temat "dobrych relacji", bo taki cel główny wybraliśmy przystępując do programu, podzieliły na cztery obszary: zaangażowanie społeczne, więzi, przestrzeń szkolna i musicalowa pasja. To co dzieje się w naszych szkołach zainteresowało francuską dziennikarkę - Svenię Busson, która przyjechała do Polski, żeby napisać o innowacyjnych polskich szkołach i zdecydowała, że napisze... o nas!
materiał z festiwalu>>

 
 

 

 

 


czerwiec 2017 r.
W pełnym słońcu nad polskim morzem w Jarosławcu uczniowie klas I i II spędzili pięciodniową "zieloną szkołę".

czerwiec 2017 r.
Podczas spotkania honorowych widzów Teatru Muzycznego Roma, w którym uczestniczyła dyrektor naszych szkół I reżyser Sebastian Gonciarz z dużym zainteresowaniem dopytywał o nasze szkoły oraz musicalową pasję. Była również okazja do poznania jednego z najlepszych aktorów musicalowych w Polsce - Janusza Krucińskiego. Nasi uczniowie zostali zaproszeni na musical "Piloci" oraz zwiedzanie naszego ulubionego teatru od kulis.
materiał TM ROMA na fb>>

maj 2017 r.
Pre-umowa podpisana! N
asza szkoła pozyskała środki z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Świętokrzyskiego. Projekt obejmuje budowę sali gimnastycznej i boiska wielofunkcyjnego oraz doposażenie pięciu pracowni przedmiotowych - matematycznej, fizycznej, chemicznej, informatycznej i przyrodniczej. Zakończenie inwestycji to grudzień 2018 roku.

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkół uczestniczących w projekcie "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Okazją była konferencja zatytułowana „The Benefits and Challenges of Being Bilingual in the 21st Century”, która odbyła się w Sandomierzu. Po konferencji wszyscy udali się na rejs po Wiśle, zwiedzanie siedziby I LO oraz starówki. W rolę przewodników po mieście wcielili się współorganizatorzy - młodzież z Collegium Gostomianum.

maj 2017 r.
Nasi gimnazjaliści współorganizowali Dni Otwarte naszego liceum, w czasie których odwiedziło nas blisko dwustu uczniów i spisali się znakomicie. To była fantastyczna lekcja dobrej organizacji, zaangażowania i odpowiedzialności.

maj 2017 r.
Kolejnym musicalem, który mieliśmy okazję zobaczyć było "Metro" w teatrze Buffo. Przy okazji pobytu w Warszawie z inicjatywy jednej z uczennic uczestniczyli też w grze "Escape Room".

maj 2017 r.
Ewaluacja przeprowadzona w związku z udziałem w programie "Szkoła z Klasą 2.0" przyniosła bardzo dużo miłych słów naszych uczniów o szkole, nowej przestrzeni szkolnej oraz podjętych w tym roku inicjatywach jak np. szkolne grupy na fb. Serce rośnie kiedy się czyta: "Jest pięknie. Uwielbiam tą szkołę".

maj 2017 r.
Smaczne i zdrowe sałatki, kanapki, tarty, musli, soki, koktajle, smoothie i inne pyszności... otworzyliśmy szkolną cafeterię "Branch Cafe" -  nowe serce szkoły, miejsce spotkań uczniów, rodziców, nauczycieli, naszych gości i przyjaciół. Jej wystrój współtworzyli nasi gimnazjaliści.

maj 2017 r.
Przez trzy tygodnie w naszych szkołach goszczą wolontariusze organizacji AIESEC - Karla Avila Osuna z Meksyku i Foram Deepak Madhvani z Indii. Nasi goście tradycyjnie prowadzą konwersacje z j. angielskiego, a wolontariuszka z Meksyku język hiszpański. Będą także realizować zajęcia w ramach projektu "UnderStand" - jest to projekt wspierający cel zrównoważonego rozwoju ONZ numer 10 „Mniej nierówności”. Celem projektu jest promowanie społecznej, ekonomicznej, politycznej równości niezależnie od wieku płci, rasy, pochodzenia, wyznania czy statusu ekonomicznego.

maj 2017 r.
Nasza szkoła aktywnie angażuje sie w działania związane z Budżetem Obywatelskim. Wspieramy i promujemy projekt nr 17 - "Po sąsiedzku. Kuźnia relaksu i ogród sąsiedzki. Dwie przestrzenie wspólne", który zakłada powstanie dwóch skwerów do spotkań i rekreacji. Jeden z nich znajduje się na naszym osiedlu.

maj 2017 r.
Uczeń klasy III jest organizatorem rowerowego Rajdu Karburatora. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia organizowana wspólnie z klubem przyjaciół pojazdów dawnych singiel.

maj 2017 r.
Uczniowie klasy III w ramach zajęć klasowych i spotkań indywidualnych uczestniczyli w doradztwie zawodowym, które ma za zadanie wspierać młodych ludzi w trakcie wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i przyszłej kariery zawodowej.

maj 2017 r.
Uczniowie klasy III zgłosili inicjatywę, w ramach której każda z klas miałaby określony przez dyrektora szkoły budżet i raz w roku wybierałaby nowe, rozwijające zainteresowania, książki do biblioteki. Pierwsze pozycje przy okazji wizyty w Bibliotece Uniwersyteckiej UW zostały już zakupione.

maj 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu dla młodzieży "Młodzi Bogaci" zorganizowanym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przez stowarzyszenie "Your Choise". Tematyka szkolenia dotyczy oszczędzania i zarządzania finansami, zrozumienia podstawowych zagadnień ekonomii, podejmowania kroków w celu znalezienia pierwszej pracy, zarabiania pieniędzy w młodym wieku.
informacje o szkoleniu>>

kwiecień 2017 r.
Nowa część naszego budynku już po odbiorach. Zaczynamy przeprowadzkę!

marzec 2017 r.
Uczniowie klas II-III spotkali się z przedstawicielami Straży Pożarnej, którzy opowiedzieli o problemie wypalania traw, swoim zawodzie oraz pokazali zainteresowanym wyposażenie bojowego wozu strażackiego.

marzec 2017 r.
W ramach zajęć języka polskiego uczniowie klasy I obejrzeli spektakl teatralny pt. "Książę" stworzony w oparciu o "Małego Księcia". Inscenizację przygotowali uczniowie Społecznego Gimnazjum w Kielcach pod kierunkiem reżysera Bartłomieja Miernika.

marzec 2017 r.
Nasze gimnazjalistki wzięły udział w debacie oxfordzkiej zorganizowanej przez Szkołę z Pasją. Trzy z nich po stronie opozycji, a jedna propozycji i ją właśnie publiczność wybrała najlepszym mówcą debaty. Teza: "Czytanie książek jest niemodne". Udział w debacie poprzedziły czterogodzinne warsztaty.

marzec 2017 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konferencji pt. "Bilingualism in Promoting the Region and Individuals” zorganizowanej w ramach projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie". Dziękujemy za tyle dobrych słów o naszych szkołach przy powitaniu.
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>

marzec 2017 r.
Gości u nas Zviadi Revishvili - student prawa z Gruzji, który poprowadził zajęcia i konwersacje w j. angielskim we wszystkich klasach.

luty 2017 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona do udziału w eksperckich warsztatach konsultacyjnych dotyczących zmian w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, które odbyły się w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

luty 2017 r.
Naszą szkołę odwiedził doradca marszałka ds. międzynarodowych - Andrzej Łukasik, który poprowadził zajęcia w j. angielskim na temat: "The twists and turns of the road towards bilingualism". W czasie spotkania mieliśmy okazję usłyszeć dużo miłych słów o naszej pracy. Dziękujemy!
materiał Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach>>
wpis Marszałka Adama Jarubasa na fb>>
materiał Lokalna.TV>>

luty 2017 r.
Na prośbę naszych uczniów do planu zajęć dodatkowych wprowadzamy filozofię.

luty 2017 r.
Pani dyrektor na wybiegu, a uczniowie w roli asystentów Katarzyny Cichopek i Szymona Majewskiego, którzy poprowadzili aukcję w czasie charytatywnego Pokazu Mody "Dzieci-Dzieciom" - nasze szkoły już po raz trzeci włączyły się w wydarzenie organizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń i bałtowski kompleks turystyczny. Cały dochód został przeznaczony na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych fundacji - pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

luty 2017 r.
Dlaczego w naszych szkołach drugim wiodącym językiem jest język hiszpański? Bo angielski i hiszpański to okno na cały świat! O walorach nauki angielskiego nie trzeba już nikogo przekonywać, dlatego promujemy hiszpański. Zapraszamy do obejrzenia kampanii "Marca Espańa".
materiał TVEspaniol>>

luty 2017 r.
W czasie ferii nasza kadra uczestniczyła w trzech inspirujących wydarzeniach dla entuzjastów edukacji - spotkaniu klubu "Budzących się szkół", spotkaniu klubu "Edulidera" oraz III Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Dwujęzycznych.

luty 2017 r.
Piękne słońce, ośnieżone stoki Szwajcarii Bałtowskiej i radosna ekipa Konarskiego na nartach i snowboardzie. IX "biała szkoła" za nami.
materiał Lokalna.TV>>

styczeń 2017 r.
Nasi gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w "Passion Day" - wydarzeniu poświęconym zaangażowaniu społecznemu i pasji w działaniu zorganizowanym przez młodych dla młodych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Michał Braun - wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Barbara Zamożniewicz - Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży, Dariusz Czupryński - Komendant Hufca ZHP, youtuber "Baniak" oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas.
materiał Lokalna.TV>>
materiał OstrowiecNews>>

styczeń 2017 r.
Przez tydzień zajęcia j. hiszpańskiego w naszych szkołach prowadzi Jose Alvarez Ahumada z Meksyku. Fantastyczny student architektury, z którym mamy okazję nie tylko porozmawiać na ciekawe tematy, ale również poznać bliżej jego kraj, kulturę i zwyczaje.

styczeń 2017 r.
Projektujemy pokój uczniów, oczywiście wspólnie z gospodarzami.

styczeń 2017 r.
Pierwsze wizualizacje nowego budynku ujrzały światło dzienne! Jako pierwszą zaprezentowaliśmy bibliotekę, bo to od niej zaczęło się marzenie o nowym obiekcie. Wszystkie projekty w konsultacji z dyrektorem naszych szkół i uczniami powstały w studio MJ Design Monika Juszczel.

grudzień 2016 r.
W tym roku po tradycyjnej wspólnej Wigilii uczennica klasy III zaproponowała, żeby całe jedzenie, które pozostało przekazać osobom w trudnej sytuacji życiowej. Sama znalazła miejsce - noclegownię dla samotnych mężczyzn w Denkowie i tam wspólnie wszystko odwieźliśmy. Jesteśmy dumni z takiej postawy i inicjatywy.

grudzień 2016 r.
Nasi uczniowie zorganizowali świąteczny kiermasz "Ciastko dla Krzysia", na którym można było kupić upieczone przez nich pierniczki i ciasta oraz zdrowe słodycze, a także ręcznie robione ozdoby świąteczne. Krzyś Kępczyk to trzyletni chłopiec, który urodził się z połową serduszka, przeszedł dwie operacje, a teraz czeka go trzecia i potrzebne jest wsparcie finansowe, żeby operacja mogła się odbyć jak najszybciej.

grudzień 2016 r.
Kolejny projekt AIESEC w naszych szkołach - tym razem zajęcia prowadzą Jiani Li z Australii i Miica Esteron z Filipin.

grudzień 2016 r.
A tymczasem na Sienkiewicza takie widoki!grudzień 2016 r.
"Kolorowa, czyli biało-czerwona" to wyjątkowy monodram o patriotyźmie w reżyserii Bartłomieja Miernika, którym zaskoczyliśmy naszych uczniów w czasie zajęć. Spektakl zwraca uwagę pomysłem grania w sali lekcyjnej przy pełnym zaskoczeniu młodych ludzi, bardzo wyrazistym, odważnym i emocjonalnym ujęciem tematu, jak i spotkaniem z twórcami, w czasie którego jest czas na rozmowę o wrażeniach, postawie Huberta, o tym jak rozumiemy patriotyzm, jaka jest różnica między patriotyzmem, a nacjonalizmem oraz czy łatwo ulec manipulacji.
więcej informacji>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2016 r.
Uczniowie klasy II i III w charakterze wolontariuszy uczestniczyli w zbiórce karmy dla zwierząt - podopiecznych ostrowieckiego towarzystwa "Animals".

grudzień 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Poczytajmy", którego celem jest kształtowanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży. W jego ramach nasi uczniowie m.in. tworzą kluby czytelnicze, organizują wymiany książek, czytają młodszym kolegom ze szkoły podstawowej i przedszkola. Dzięki podejmowanym działaniom nie tylko popularyzują czytelnictwo w swoim najbliższym otoczeniu, ale i rozwijają przydatne w życiu umiejętności, takie jak umiejętność publicznych wystąpień, planowania i organizowania działań czy pracy w różnorodnych grupach.
informacje o programie>>

grudzień 2016 r.
Wspólnie parzona herbatka uczniów i nauczycieli oraz "Klub herbaciany" zainicjowany przez klasę III stał się już naszą małą szkolną tradycją. Takie sympatyczne zdjęcie otrzymaliśmy od jednej z uczennic.grudzień 2016 r.
Uczniowie klasy III wzięli udział w charakterze pomocników świętego Mikołaja w mikołajkowym spotkaniu zorganizowanym przez radę osiedla "Kuźnia". Prowadzili zabawy i animacje, pomagali Mikołajowi rozdawać prezenty i dbali o sprawny przebieg wydarzenia, w którym uczestniczyło aż 115 dzieci.

grudzień 2016 r.
Temat zimowych Szkolnych Spotkań Filmowych dotyczył konkursu "Lektury w kadrze" i prelekcji wybranych filmów konkursowych. Celem spotkania było zachęcenie do aktywności twórczej oraz własnej interpretacji tekstu literackiego. Przy okazji wspólnie z uczniami podjęliśmy decyzję o modyfikacji SSF i podzieleniu ich na dwie części. Pierwsza jest dla wszystkich w ramach szkolnej edukacji filmowej - będą to spotkania z wartościowymi dokumentami i dyskusje na ich podstawie, a druga będzie adresowana do uczniów zainteresowanych tworzeniem filmów i realizowana w formie warsztatów.

grudzień 2016 r.
Nasi gimnazjaliści zaangażowali się w projekt "Wylosuj Anioła", który polega na wykonaniu kartek/listów wsparcia dla chorych dzieci. Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych. Jest bezterminowa i ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia, dodawanie mu otuchy i siły do walki z chorobą.
więcej informacji>>

listopad 2016 r.
To co u nas niewątpliwie jest wyjątkowe to tak wiele roczników dzieci pod jednym dachem. Mają oczywiście wydzielone strefy, ale często się widują, spotykają, bawią przy okazji różnych okoliczności, a do tego lubią i szanują... serce rośnie za każdym razem kiedy widzimy jak nasi gimnazjaliści i licealiści bawią się z przedszkolakami, czytają "zerówkowiczom" czy opiekują młodszymi uczniami w ramach projektu "Koala".

listopad 2016 r.
Pierwszy numer gazetki szkolnej "Razem do gwiazd" ujrzał światło dzienne!

listopad 2016 r.
Z okazji międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, wspólnie z Fundacją Spełnionych Marzeń, zorganizowaliśmy szkolną zbiórkę pluszaków, gier i zabawek dla pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

listopad 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie "Misja - Książka" zorganizowanym przez Ridero. Ich zadaniem było stworzenie książki ze zbiorem kilku opowiadań, które łączy wspólny motyw. Ze wspólnej twórczości powstały trzy książki: "Sięgając gwiazd" i "W górach" napisane przez gimnazjalistów oraz "Różne oblicza śmierci" napisana przez licealistów.
więcej informacji>>

listopad 2016 r.
Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w slajdowisku podróżniczym i spotkaniu autorskim z Michałem Majem, młodym Ostrowczaninem, autorem bloga zyciejestpiekne.eu i książki pt. „Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego”. Michał obiecał, że wkrótce odwiedzi naszą szkołę i opowie więcej o swojej liście marzeń.

listopad 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Jonas Baumgartner, licealista z Austrii, który przyjechał do nas na zaproszenie uczennicy klasy III, z którą w wakacje uczestniczyli w obozie LEAF Summer Leadership Camp w Bratysławie. W czasie tygodniowego pobytu w Ostrowcu Jonas poprowadził we wszystkich klasach konwersacje z j. angielskiego oraz jako native speaker uczestniczył w zajęciach niemieckiego. Młodzieżowe inicjatywy cieszą nas najbardziej! Zajęcia były fantastyczne, a w pamiątkowej dedykacji Jonas napisał m.in.: „…give your best because genuinely believe, that one day you will not only reach for the stars, but you will hold them in your hands”.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


listopad 2016 r.
Nasi gimnazjaliści zwiedzili multimedialną wystawę "Van Gogh Alive" zrealizowaną z wykorzystaniem technologii sensory 4 - systemu, który łączy wyświetlaną grafikę z wysokiej jakości dźwiękiem, i tworzy pasjonujący pokaz dzieł sztuki.
informacje o wystawie>>

listopad 2016 r.
Nasze szkoły od początku istnienia sprzyjają wszystkim prospołecznym inicjatywom, a uczniowie chętnie angażują się w pomoc innym. W tym roku postanowiliśmy nadać naszemu wspólnemu zaangażowaniu formalne ramy, tak by po ukończeniu szkoły nasi uczniowie mogli udokumentować swoje zaangażowanie, co jest dzisiaj mile widziane na większości dobrych uczelni oraz przez coraz większą liczbę pracodawców.

listopad 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w forum eksperckim "Wiem. Czuję... pomagam! Empatia w szkole", którego tematyka zbiegła się w czasie z naszymi planami nadania formalnych ram szkolnemu projektowi zaangażowania społecznego.
informacje o wydarzeniu>>

listopad 2016 r.
We wszystkich klasach odbyły się dyskusje na temat tego jak rozumiem pojęcie tolerancji, czym dla mnie jest, czy jestem tolerancyjny i od czego to zależy. Poruszanie tematów związanych z tolerancją, godnością, odpowiedzialnością za słowa, szanowaniem innych i byciem życzliwym wobec drugiego człowieka to ważny element lekcji wychowawczych w naszej szkole.

listopad 2016 r.
Obchodząc Święto Niepodległości nasza szkoła zmieniła barwy na biało-czerwone. Było uroczyście, patriotycznie i w tym roku wyjątkowo rozśpiewanie - pieśni patriotycznie śpiewaliśmy wspólnie, a chętni wzięli udział w indywidualnym konkursie wokalnym, który rozstrzygnęło uczniowskie jury. Co ważne w uroczystościach wspólnie uczestniczyli wszyscy nasi uczniowie od najmłodszych do najstarszych. Piękny widok!

październik 2016 r.
Nasi uczniowie przystąpili do pracy nad szkolną gazetką "Razem do gwiazd". Znajdą się w niej rubryki tj. kultura, wywiady, sprawy społeczne, sport, zapowiedzi wydarzeń szkolnych, nowinki technologiczne, motywatory i wiele innych.

październik 2016 r.
Trzy szkoły i trzy szczęśliwe siódemki - mamy 777 polubień na fb. Dziękujemy, że jesteście z nami!

październik 2016 r.
Powstają pierwsze wizualizacje wnętrz nowego budynku. Zaprojektowany jest już sekretariat, pokój nauczycieli, cafeteria i biblioteka. będzie pięknie!
nasz projektant - MJ Design>>

październik 2016 r.
Zainspirowani premierą książki Wojciecha Mazana pt. „Szmul muszkies - fotograf profesjonalny” oraz wzruszającymi wspomnieniami córki fotografa Ruth Webber o latach, które jako dziecko spędziła w obozie Auschwitz, postanowiliśmy poświęcić jej przemówieniu zajęcia we wszystkich klasach gimnazjum i liceum. Tematyka przeprowadzonych zajęć była wprowadzeniem do zbliżającej się wycieczki do muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, wpisała się również w projekt krokus, w którym bierzemy udział. Inicjatywa sadzenia żółtych krokusów przez uczniów ma na celu upamiętnienie dziecięcych ofiar holocaustu.
informacje o premierze książki i treść przemówienia Ruth Webber>>
informacje o projekcie Krokus>>

październik 2016 r.
Do planu zajęć dla chętnych uczniów wprowadziliśmy zajęcia uważności i relaksacji. Niebawem czas na wyciszenie pojawi się również na początku części zajęć lekcyjnych - każdy z nas potrzebuje się na chwilę zatrzymać, a zasada "stop" - "Stań, Teraz weź oddech, Obserwuj, Pójdź dalej" powinna nam wszystkim towarzyszyć na co dzień.
5 zasad uważności>>

październik 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w kolejnej inspirującej konferencji, której temat jest nam szczególnie bliski - "Edukacja to relacja" zorganizowanej przez fundację Edutank i uniwersytet PWSP. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej edukacji są dobre relacje i wszyscy - kadra, uczniowie, rodzice - powinniśmy o nie dbać.
więcej informacji>>

październik 2016 r.
W ramach Światowego Dnia Godności rozmawialiśmy o pięciu zasadach godności, zagadnieniu hejtu i mowy nienawiści wśród młodych ludzi, a także o tym że "słowa mają moc", więc wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na to jakich słów używamy w stosunku do innych ludzi.

październik 2016 r.
Dyrektor naszych szkół została współautorem cyklu "Bliżej muscialu <3". W ramach musicalowej edukacji internetowej, wspólnie z Maciejem Pawłowskim - kompozytorem, dyrygentem, reżyserem i kierownikiem muzycznym największych produkcji musicalowych w teatrze muzycznym Roma, będą dzielić się informacjami o musicalach granych na polskich scenach
muzycznych, przybliżać kultowe musicale światowe, zamieszczać artykuły o musicalowej tematyce, dzielić się musicalową muzyką… i wszystkim, dzięki czemu o musicalach będzie można dowiedzieć się jak najwięcej i zarazić musicalową pasją.
#blizejmusicalu na stronie MTnK>>

październik 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie "Szkoła z Klasą 2.0" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W piętnastej, jubileuszowej edycji uczestnicy koncentrują się na szkole jako miejscu, które służy nie tylko przygotowaniu do życia zawodowego, ale w którym życie toczy się każdego dnia, a wszyscy tworzący szkolną społeczność, mają wpływ na nauczanie/uczenie się, wzajemną komunikację i relacje. planowane zmiany odnosić się będą przede wszystkim
do trzech obszarów: przestrzeni fizycznej i architektonicznej szkoły, jej wymiaru społecznego i wykorzystania nowych technologii. Zadania w programie oparto na elementach pracy metodą design thinking (myślenia projektowego). Nasza szkoła wybrała jako zadanie główne: dobre relacje. Cel: szkoła dba o dobre relacje i komunikację między wszystkimi członkami szkolnej wspólnoty.
informacje o programie>>
materiał z konferencji 15-lecia, w której uczestniczyliśmy>>

 

październik 2016 r.
Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w Dniu Seniora, zorganizowanym przez Radę Osiedla "Kuźnia" - w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli im życzenia oraz wręczyli upominki przygotowane przez naszych przedszkolaków.

październik 2016 r.
Kolejny musical jaki obejrzeli nasi uczniowie to "Rodzina Addamsów" w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Mieliśmy szczęście zobaczyć go w najlepszej obsadzie z Martą Wiejak, Tomaszem Steciukiem, Sylwią Banasik i Damianem Aleksandrem. Maciej Pawłowski pod wpisem na fb o naszej kolejnej musicalowej wyprawie napisał: "to fantastyczne, że dzieci z tej szkoły mają szansę oglądać najlepsze tytuły musicalowe w Polsce!"
informacje o musicalu>>

październik 2016 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w Forum Samorządności Szkolnej, w czasie którego wiodącą metodą pracy była zaproponowana przez Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży Barbarę Zamożniewicz fantastyczna metoda "open space", zwaną też antykonferencją, pozwalająca każdemu z uczestników zabrać głos i skupić się na tematach najbardziej dla niego interesujących. Nasi uczniowie zaproponowali temat: "Jakie inicjatywy mogą podejmować uczniowie/samorządy dla udoskonalenia systemu szkolnego?" i sami poprowadzili dyskusję w grupie. Forum zorganizowano pod patronatem Marszałka województwa Adama Jarubasa i Prezydenta Starachowic Marka Materka.

październik 2016 r.
"Spełniajcie marzenia - sięgajcie gwiazd"! Ślubowanie naszych gimnazjalistów za nami. Było uroczyście i słodko - pyszny tort dla wszystkich gości pokroili uczniowie, a na koniec obsypano ich gwiazdkowym konfetti.

październik 2016 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) przez jak największą liczbę osób w jednym czasie w całej Polsce. W Ostrowcu akcję koordynowała HCPP przy współpracy z zespołem szkół nr 1.
materiał Lokalna.TV>>

październik 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "World Talks" międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Projekt obejmował tygodniowe zajęcia, które prowadziły: Nalle Navarro z Meksyku i Mariam Shioshvili z Gruzji. Była więc okazja doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański.

październik 2016 r.
Uczniowie klasy III wzięli udział w wydarzeniu "Pasjonaci II", które jest poświęcone sektorowi IT oraz podobnie jak poprzednia edycja ma w założeniu motywować i inspirować młodych ludzi do aktywności, pokazać jak można łączyć pasję z biznesem oraz przekonać, że rozwijać się i prężnie działać można również w świętokrzyskim. Poza częścią wspólną dla wszystkich uczestników zaplanowano cztery warsztaty: „Jak pozyskać wartościowe kontakty", „Ja w sieci”, „Dlaczego warto zacząć działać w social media już dziś” oraz „Młody biznesmen w sieci - jak zacząć zarabiać na swoich pomysłach?".
więcej informacji>>
materiał itvSejmikKielce>>
materiał Portalu Informacji Kulturalnej>>

październik 2016 r.
W Dniu Patrona Szkoły, który był innowatorem i reformatorem oświaty, nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach przybliżających temat psychologii koloru oraz słów, które otwierają nas na siebie, uczestniczyli w rozgrywkach story cubes, ćwiczyli uważność, uczyli się technik relaksacji oraz uczestniczyli w warsztatach o tym jak zacząć czytać książki po angielsku.

październik 2016 r.
Jednym z wielu działań podejmowanych przez naszą młodzież w ramach szkolnej "Akademii Wolontariatu" jest projekt "Koala", który zakłada, że starszy chętny uczeń opiekuje się młodszym, stając się dla niego szkolnym przyjacielem, do którego można przyjść w każdej sprawie, pobawić się, poprosić o radę czy pomoc. W projekt zaangażowani są uczniowie wszystkich naszych szkół.

październik 2016 r.
Nasi uczniowie poznali założenia praktycznej olimpiady "Zwolnieni z teorii", w której od tego roku mogą brać udział również gimnazjaliści. mamy już pierwszych chętnych z pomysłami na własny projekt społeczny realizowany w myśl idei "działaj dla innych, ucz się dla siebie".
więcej informacji>>

październik 2016 r.
Naszą szkołę odwiedzili przebywający w Ostrowcu w ramach programu Erasmus+ József Felleg z Rumunii, Marcella Sapista z Włoch, Aljoscha Schmidt z Niemiec oraz Pavel Dariush Novak z Bułgarii.
materiał Kuriera Ostrowieckiego>>

październik 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona w charakterze prelegentki do udziału w I Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji. Uczestniczyła w sesji "Nowe trendy w polskiej edukacji".
więcej informacji o wydarzeniu>>

październik 2016 r.
W związku ze Światowym Dniem Wegetarianizmu pani pedagog, która jest weganką, poprowadzi warsztaty kulinarne, w czasie których nasi uczniowie przygotują wegeburgery i roślinne pasty na chleb.

wrzesień 2016 r.
W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach paintball'owych w strefie 21, a uczniowie klasy I i III wybierają się do parku linowego skarbka.

październik 2016 r.
W związku z projektem zmiany podstawy programowej nauczania informatyki, nasza szkoła opracowała autorski program nauczania i przystąpiła do programu pilotażowego Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest wprowadzenie i sprawdzenie w praktyce szkolnej powszechnej nauki programowania. Pilotażem objęta jest klasa 1. Przewidywany czas trwania to cały cykl edukacyjny.
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Wybraliśmy radę uczniów! Nowym władzom życzymy aktywnego i twórczego udziału w życiu szkoły oraz owocnej pracy na rzecz szkolnej społeczności.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła realizuje autorski projekt "Akademia Sukcesu", w ramach którego wszyscy uczniowie uczestniczą w warsztatach umiejętności psychospołecznych. Tematyka w tym roku szkolnym obejmuje następujące zagadnienia: w klasie i - 1. „Ja w świecie emocji i uczuć”, 2. „Czy warto być asertywnym”, 3. „Stres - mogę go oswoić", 4. „Stajemy się zespołem”, natomiast w klasa II i III, które kontynuują udział w projekcie: 1. „Ja obywatel - ja również kształtuję rzeczywistość”, 2. „Autoprezentacja - czyli co jest moją wizytówką", 3. „Kreatywność - jeśli chcę to mogę jeszcze więcej”, 4. „Zarządzanie czasem - trening umiejętności". W programie warsztatów są również gry i zabawy interakcyjne. Warsztaty prowadzą psycholog Anna Kwapisz oraz trener Katarzyna Sobczyk. Pierwsze zajęcia już za nami!

wrzesień 2016 r.
Jako, że do oddania nowego obiektu szkolnego coraz bliżej, dużo uwagi poświęcamy optymalnej aranżacji przestrzeni szkolnej. Nasza kadra uczestniczyła w kolejnej inspirującej konferencji - "Szkoła jako przestrzeń do nauki i życia" zorganizowanej przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Goethe Institut.

wrzesień 2016 r.
W Dniu Głośnego Czytania nasi gimnazjaliści czytali bajki naszym najmłodszym uczniom i przedszkolakom.

wrzesień 2016 r.
Noc w szkole to najlepszy pomysł na integrację. Zaczęliśmy plenerowo w szkolnym ogrodzie, a potem był czas na kino, gry planszowe, imprezę urodzinową jednego z uczniów i pogaduchy do rana... a w międzyczasie ponad dwie godziny śmiechu kiedy nasi uczniowie parodiowali nauczycieli oraz swoich kolegów i koleżanki.

wrzesień 2016 r.
W szkole podstawowej nie używamy telefonów komórkowych, a w gimnazjum i liceum metodą małych kroków walczymy z "nałogiem". Wszystko z myślą o prawidłowych relacjach społecznych.wrzesień 2016 r.
Oferta zajęć dodatkowych naszej szkoły wzbogaciła się o nowe propozycje dla uczniów. Są to: warsztaty z artystą plastykiem, zajęcia wokalne, koło literatury angielskiej, robotyka oraz zajęcia, które łączą aktywność teatralną, twórcze myślenie i pracę nad emocjami realizowane w ramach szkolnego projektu "Akademia Kreatywności". W planach mamy jeszcze zajęcia logiczne - o ile tylko znajdziemy miejsce w planie zajęć, bo jest już wypełniony niemal po brzegi.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Mistrzowie Kodowania", który ma na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach.
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Piękna pogoda, rodzinna atmosfera, czas na rozmowy i zabawy w plenerze - zorganizowane po raz pierwszy śniadanie w szkolnym ogrodzie okazało się bardzo dobrym pomysłem na integrację środowiska. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

wrzesień 2016 r.
W szkolnym ogrodzie pojawiły się hamaki i leżaki - wszystko z myślą o nowych miejscach do zajęć w plenerze i wypoczynku między zajęciami.

wrzesień 2016 r.
Chociaż z poziomu nauczania języka angielskiego w naszych szkołach możemy być dumni, bo wyniki egzaminów zewnętrznych plasują nas od lat wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce, nie przestajemy się rozwijać. W związku z działaniami w obszarze edukacji dwujęzycznej zdecydowaliśmy o zwiększeniu wymiaru godzin języka angielskiego. Tym samym do zajęć podstawowych i konwersacji dołącza godzina poświęcona metodzie CLIL (Content and Language Integrated Learning) - zintegrowanemu kształceniu przedmiotowo-językowemu.

wrzesień 2016 r.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorząd uczniowski" oraz akcji "Samorządy Mają Głos".
więcej informacji>>

wrzesień 2016 r.
Pierwszy mural w naszej szkole. I z pewnością nie ostatni, bo murale staną się stałym elementem dekoracyjnym w siedzibie naszych szkół.


wrzesień 2016 r.
Otwierając liceum staliśmy się pierwszym w naszym województwie kompleksem edukacyjnym, który kształci od przedszkola do liceum. Miło jest być pionierem!wrzesień 2016 r.
Tradycyjnie już, w ogrodzie i przy pięknej słonecznej pogodzie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Powitaliśmy nowych uczniów oraz wręczyliśmy stypendia naukowe, a korzystając z uroków lata, pierwsze spotkania z wychowawcami również zorganizowaliśmy w plenerze.


ROK SZKOLNY 2015/2016

sierpień 2016 r.
Na facebook'u powstała grupa zamknięta Konarski_Inspiracje_Rodzice, w której każdy z członków - rodziców i nauczycieli szkół Konarskiego - ma możliwość dodawania czy udostępniania interesujących i wartych przeczytania przez innych postów, artykułów, informacji, godnych polecenia stron, publikacji czy wydarzeń - wszystkiego co ważne w edukacji i wychowaniu dzieci i dzięki czemu możemy się wzajemnie inspirować i rozwijać. Zachęcamy do przyłączenia się i aktywności.

sierpień 2016 r.
Szkoła jest ważnym miejscem tworzenia relacji - w przyszłym roku szkolnym naszym priorytetem będą relacje międzyludzkie. Stąd nasz nowy projekt dedykowany działaniom z tego właśnie obszaru. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się pomysłami i współpracy. To wspólne zadanie dla całej szkolnej społeczności - uczniów, rodziców i nauczycieli.

lipiec 2016 r.
Wakacje w naszych szkołach to czas inwestycji i doposażeń. Poza dużym zaangażowaniem prac w nowej części budynku, właśnie dotarły do nas zestawy Lego EV3 do zajęć robotyki dla uczniów gimnazjum i liceum, nowe książki anglojęzyczne do szkolnej biblioteki oraz profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy do sali teatralnej. Zaprenumerowaliśmy również czasopisma "English Matters" i "Espanol? Sí, gracias", a to tylko część nowości.

lipiec 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w inspirującej konferencji "INSPIR@CJE 2016 - jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?". Były to dwa dni pełne wystąpień entuzjastów edukacji, dzielenia się pomysłami i doświadczeniami. Wszystko z myślą o nieustającym rozwoju i uczeniu na miarę współczesnych czasów.
program konferencji>>

czerwiec 2016 r.
Nasze gimnazjum zajęło 2. miejsce w rankingu najlepszych szkół w województwie (z j. angielskiego nasze wyniki są lepsze od wyniku lidera)! Jest to podobnie jak w przypadku naszej szkoły podstawowej, która już dwukrotnie była wiceliderem rankingu, największy sukces gimnazjum w historii Ostrowca i powiatu ostrowieckiego.
materiał Echa Dnia - wydanie prasowe>>
materiał Echa Dnia - województwo>>
materiał Echa Dnia - powiat>>

czerwiec 2016 r.
"Wasze sukcesy przynoszą zaszczyt i sławę regionowi... " - otrzymaliśmy listy gratulacyjne od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Przewodniczącego Sejmiku Województwa i Przewodniczącego Rady Osiedla, na którym znajduje się nasza szkoła. Miło jest przeczytać tak wiele dobrego o naszej szkole. poczuliśmy się naprawdę wyjątkowo. Dziękujemy!

     

czerwiec 2016 r.
W czasie zakończenia roku szkolnego 2015/2016 pożegnaliśmy pierwszych absolwentów naszego gimnazjum, gratulując im dotychczasowych sukcesów i życząc by spełniali swoje marzenia i "sięgali do gwiazd" również na kolejnym etapie edukacji. Podziękowaliśmy również grupie wyjątkowych rodziców, którzy jako pierwsi nam zaufali i zapisali swoje dzieci najpierw do szkoły podstawowej, a potem gimnazjum. Gościem uroczystości był poseł Andrzej Kryj.
materiał Echa Dnia>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

czerwiec 2016 r.
W związku z wynikami egzaminu uczniowie klasy III zostali zaproszeni do Urzędu Miasta, gdzie spotkali się najpierw z wiceprezydent Marzeną Dębniak, a następnie Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, którzy pogratulowali im bardzo wysokiego wyniku w egzaminie gimnazjalnym.

czerwiec 2016 r.

W przeprowadzonym w naszej szkole po raz pierwszy egzaminie gimnazjalnym uzyskaliśmy następujące średnie: j polski - 86,6% (śr. wojewódzka 69%, śr. krajowa 69%), historia i WOS - 77,7% (w 56%, k 57%), matematyka - 85,2% (w 48%, k 49%), przedmioty przyrodnicze - 77,0% (w 52%, k 51%), j. angielski podstawowy - 97,5% (w 63%, k 64%), j. angielski rozszerzony - 91,1 % (w 43%, k 45 %). Takie wyniki dały naszej szkole miejsce w 9. najwyższej staninie we wszystkich częściach egzaminu, a tym samym wśród kilku procent gimnazjów z najlepszymi wynikami w Polsce. Jest to również najlepszy wynik w historii naszego miasta i powiatu.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Ostrowiec.News>>

czerwiec 2016 r.
Przyłączamy się do Międzynarodowego Dnia Pustej Klasy, którego ideą jest opuszczenie 17. czerwca sal lekcyjnych i nauka
na dworze. Zajęcia w terenie to częsta praktyka w naszej szkole, tym chętniej przyłączyliśmy się do akcji.
więcej informacji>>

czerwiec 2016 r.
Uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach z przedsiębiorczości opartych o grę strategiczną, która uczy jak wygląda proces uruchamiania działalności gospodarczej w obrębie trzech obszarów: produkt, marketing i sprzedaż. Zajęcia poprowadził prezes LDG "Krzemienny Krąg" Jarosław Kuba.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2016 r.
Uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnej edycji obozu "Euroweek - Szkoła  Liderów".czerwiec 2016 r.
Uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili w Centrum Egzaminacyjnym Open Language School do międzynarodowego egzaminu Pearson Test of English na poziomie B2 (PTE General  Level 3). Egzaminy PTE General uznawane są na całym świecie jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego. Całość oceniana jest w Wielkiej Brytanii. wyniki poznamy za dwa miesiące.
PTE General - informacje>>

czerwiec 2016 r.
Jak w młodym wieku połączyć pasję z biznesem? Nasi gimnazjaliści w ramach cyklu spotkań z interesującymi ludźmi spotkali się z Sebastianem Majewskim - konstruktorem rowerów retro, twórcą marki BSS Bike, który wrócił do Ostrowca, założył firmę i realizuje swoje pasje.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2016 r.
Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole", która polega na ustanowieniu rekordu w czytaniu w jednym momencie. Celem akcji jest pokazanie opinii publicznej, że młodzież czyta więcej, niż dorośli, a szkoła to najlepsze "narzędzie" do pracy nad niepokojącymi wskaźnikami czytelnictwa.
informacje o akcji>>

czerwiec 2016 r.
Rozegraliśmy III Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego. Mecze trwały tak długo, że po raz pierwszy musieliśmy je rozłożyć na dwa dni. wygrali - jak zawsze - najlepsi.

czerwiec 2016 r.
Uczniowie naszej szkoły należą do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej.
materiał Lokalna.TV>>

czerwiec 2016 r.
Ostatnie w tym roku Szkolne Spotkania Filmowe pt. "I Ty możesz stworzyć swój film!" objęły zagadnienia tj. obsługa kamery (gra kolorów, świateł), wprowadzenie montażu (cięcie klipów do muzyki, shortcut), szybka lekcja montowania i realizacja przez uczestników krótkiego filmu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. St. Staszica.

czerwiec 2016 r.
Kadra naszej szkoły wzięła udział w inspirującej konferencji - "Eduspaces 21 - otwieramy szkołę!" zorganizowanej przez fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej, która odbyła się w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Celem konferencji była prezentacja dobrych praktyk oraz dyskusja o potrzebach i rozwiązaniach w obszarze optymalnej organizacji przestrzeni szkolnej.
informacje o konferencji>>

czerwiec 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie czterech dyrektorów z województwa zaproszonych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika na konferencję z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej poświęconą systemowi doskonalenia nauczycieli, która odbyła się w Sejmie.
materiał MEN>>

czerwiec 2016 r.
W ramach ostatniego już w tym roku międzynarodowego projektu "KidSpeak" zajęcia w naszych szkołach przez tydzień prowadzili Jabbie Li z Kanady i Octavio Guerrero z Meksyku. Po raz kolejny mieliśmy więc okazję ćwiczyć nie tylko angielski, ale i hiszpański.

czerwiec 2016 r.
Rozstrzygnęliśmy I Powiatowy Konkurs Literacki "Do takiego liceum chciałbym chodzić". Dzięki pracom, które do nas wpłynęły wiemy jakiej szkoły oczekują uczniowie. Dziękujemy za sugestie, podpowiedzi i inspiracje. bardzo nas cieszy, że nasze szkoły wpisują się w ideę "szkoły marzeń".

maj 2016 r.
W piątek w naszej szkole, pomimo długiego weekendu praca wre. Uczniowie klasy III powtarzają materiał przed egzaminem PTE General Level 3 (poziom B2), który będą zdawać w czerwcu, a uczniowie zainteresowani naszym liceum uczestniczą
w dwujęzycznych zajęciach z chemii i geografii oraz lekcji języka angielskiego technicznego i biznesowego.

maj 2016 r.
Naszą szkołę odwiedziła niezastąpiona w obszarze edukacji dwujęzycznej Aleksandra Zaparucha, która poprowadziła całodzienne szkolenie dla naszej kadry.

maj 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w przedpremierowym pokazie pierwszego dance musicalu polskich twórców "Art Factory" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Uczennica klasy II wzięła udział w spektaklu.
o musicalu - materiał muzykoholicy.com>>
trailer musicalu>>
materiał Ostrowiec.News>>

maj 2016 r.
Uczniowie klasy III rozpoczęli indywidualne spotkania z doradcą zawodowym, które są dedykowane zarówno osobom, które nie mają jeszcze pomysłu na wybór szkoły/zawodu lub mają trudność w określeniu swoich preferencji czy nazwaniu zainteresowań, jak i uczniom, którzy mają już pomysł na siebie, ale potrzebują uzyskać brakujące informacje lub upewnić się w swoim wyborze.

maj 2016 r.
Uczennice naszej szkoły organizują zbiórkę na rzecz porzuconych zwierząt, które znalazły tymczasowe schronienie w "Hoteliku dla zwierząt" w Denkówku. Zwierzaki najbardziej czekają na karmę (dla psów i kotów), kasze, ryż, makaron, koce, legowiska, smycze.

maj 2016 r.
Nasi uczniowie, jako jedyni w województwie gimnazjaliści, wzięli udział w wydarzeniu „Pasjonaci”, zorganizowanym przez Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Świętokrzyskiego Rzecznika Młodzieży, które odbyło się w Centrum Naukowo-Technicznym na Podzamczu. Celem spotkania było m.in. zainspirowanie młodzieży do rozwijania swoich pasji i aktywności, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz pokazanie wzorców i osób godnych naśladowania. Poza ciekawymi prelekcjami uczestniczyli w warsztatach o tym jak zbudować życiowy i zawodowy sukces w oparciu o pasję, zaplanować ścieżkę kariery oraz budować markę osobistą. Było nam niezmiernie miło usłyszeć od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa "Sławni uczniowie Konarskiego". Cieszymy się, że nasza szkoła i jej uczniowie są znani i doceniani w województwie.
więcej informacji>>
materiał itvSejmik Kielce>>
materiał Urzędu Marszałkowskiego>>
materiał Radia Kielce>>


maj 2016 r.
Uczniowie II i III klasy naszego gimnazjum byli współorganizatorami dni otwartych liceum. Nie tylko uczestniczyli w układaniu programu, ale również podzielili się rolami dbając o przebieg całego wydarzenia, w czasie którego wykazali się odpowiedzialnością i zaangażowaniem. W czasie dni otwartych naszą szkołę odwiedziło ponad 300 gimnazjalistów.
materiał Ostrowiec.News>>
materiał Lokalna.TV>>


maj 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem naszych szkół w Lokalna.TV .
Espresso z Kingą Wnuk>>

maj 2016 r.
Co jest dla nas ważne? prezentujemy credo naszych szkół.


maj 2016 r.
Włączamy się w ogólnopolski projekt "Dzień Dobrego Słowa" fundacji "Wychowanie do szczęścia". Celem inicjatywy jest budowanie odpowiedzialności za słowo, kształtowanie dobrej atmosfery i tworzenie pozytywnej energii, dzięki używaniu serdecznego języka w sytuacjach dnia codziennego. Mamy przekonanie, że dzięki propagowaniu zasad kulturalnego zachowania, przywiązywania uwagi do używania słów, które są miłe i nie sprawiają innym przykrości, świat może być lepszy.
informacje o projekcie>>

kwiecień 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły spotkała się w Bratysławie z twórcami Leaf Academy - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów. Poza planowanymi wspólnymi działaniami dotyczącymi liceum, część działań obejmie również uczniów najstarszej klasy naszego gimnazjum.

kwiecień 2016 r.
Przedstawiamy wizualizację naszej rozbudowanej siedziby. Już nie możemy się doczekać!kwiecień 2016 r.
18-19-20. kwietnia 2016 roku to dla nas ważna data - nasi uczniowie przystąpili do pierwszego w historii naszej szkoły egzaminu gimnazjalnego.
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w Świętokrzyskiej Debacie Oświatowej - „Jak powinna być finansowana edukacja w Polsce?”, w której wystąpiła jako panelistka w części dotyczącej finansowania oświaty niesamorządowej. Była to jedna z 16 debat wojewódzkich organizowanych w ramach ogólnopolskiej debaty "Uczeń. Rodzic. Nauczyciel. Dobra zmiana". W spotkaniu uczestniczyła Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Wojewoda Świętokrzyska Agata Wojtyszek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, parlamentarzyści, licznie zebrani dyrektorzy i przedstawiciele organów prowadzących - łącznie ponad 450 osób.
materiał MEN>>

kwiecień 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły znalazła się w gronie "Zwykłych Niezwykłych Nauczycieli". Celem projektu ogólnopolskiego portalu o nowoczesnej edukacji - "Edunews" jest promowanie dobrych wzorców - osób, które będąc "zwyczajnymi" osobami, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu dokonują w szkołach rzeczy "niezwykłych".
link do Edunews - #‎zwykliniezwyklinauczyciele‬>>

kwiecień 2016 r.
W ramach obchodów Roku Szekspirowskiego nasi gimnazjaliści obejrzeli film "Makbet" (a niektórzy nawet 3,5 godzinną retransmisję z London National Theatre tragedii "Hamlet"), uczestniczyli w wykładzie dr Pawła Kaptura na WSBiP pt. "400 lat Szekspira w Polsce i na świecie", mieli również okazję poczytać dzieła Szekspira w oryginale oraz zobaczyć jak powstaje
mural poświęcony sławnemu pisarzowi, tworzony m.in. przez rodzica jednego z naszych uczniów.

kwiecień 2016 r.
Uczennice klasy II, korzystając z dnia wolnego, upiekły ciasteczka dla dzieci z Domu Dziecka w Denkowie i razem z koleżankami z klasy i spędziły z nimi popołudnie na wspólnej zabawie.

kwiecień 2016 r.
18-19-20. kwietnia 2016 roku to dla nas ważna data - nasi uczniowie przystąpili do pierwszego w historii naszej szkoły egzaminu gimnazjalnego. Trzymajcie kciuki za wyniki!
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2016 r.
Nowa szkolna akcja "Bon Ton z uśmiechem" przypomina wszystkim o zasadach dobrego wychowania na co dzień. Tego tematu nigdy za wiele!

kwiecień 2016 r.
Pięciu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w konsultacjach "Programu na rzecz wspierania aktywności społecznej młodzieży w województwie świętokrzyskim". Uczestnicy zostali zaproszeniu do wspólnej pracy nad celami programu, kreowania konkretnych działań, które pomogą te cele realizować oraz prezentacji swoich pomysłów. Miło było usłyszeć po spotkaniu, że nasi gimnazjaliści to mądrzy i kreatywni młodzi ludzie oraz przeczytać na profilu fb pomysłodawczyni programu, Rzeczniczki Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim - Barbary Zamożniewicz: "Spotkaliśmy się wczoraj, by porozmawiać o "Programie na rzecz aktywności społecznej młodzieży województwa świętokrzyskiego". Dążymy do tego, by program został przyjęty przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego. Przed nami ostatnia prosta. W 3 godziny w gronie 16 młodych (wspaniałych!!) ludzi określiliśmy cele i wygenerowaliśmy propozycje działań... Przepraszam, to ONI wymyślili działania :) Bardzo wam dziękuję za obecność."
więcej informacji>>

kwiecień 2016 r.
Nowa szkolna akcja "Bon ton z uśmiechem" przypomina wszystkim o zasadach dobrego wychowania na co dzień. Tego tematu nigdy za wiele!

kwiecień 2016 r.
W lokalnych mediach ukazała się pierwsza wspólna reklama wszystkich naszych placówek!kwiecień 2016 r.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego ma już wszystkie wymagane dokumenty do rozpoczęcia działalności. Założenie liceum jest czwartym i zarazem ostatnim etapem na ścieżce edukacyjnej od przedszkola do liceum, której idea powstała w 2003 roku.

kwiecień 2016 r.
Ostatni w tym roku szkolnym warsztat umiejętności psychospołecznych za nami. Temat: praca zespołowa. Zagadnienia: rozwijanie umiejętności współpracy, tolerancja dla różnorodności, rozwijanie umiejętności konstruktywnego radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych, sposoby odnoszenia się do innych ludzi, rozwijanie postawy współodpowiedzialności.

kwiecień 2016 r.
Uczniowie klasy II wystąpili z inicjatywą ustanowienia nagród społeczności uczniowskiej, które będą wręczane na zakończenie roku szkolnego. "Konary", bo tak je nazwali, zostaną przyznane w pięciu kategoriach: "Uczeń Roku", "Nauczyciel Roku", "Klasa Roku", "Serce Roku" i "Odkrycie Roku". Obecnie powstaje model statuetki, a uczniowie opracowują zasady nominacji i dokonywania wyboru laureatów.

kwiecień 2016 r.
Uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach "Czytelnictwo dzieci i młodzieży - wartość książki w życiu człowieka" zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką.

marzec 2016 r.
Nasza kadra uczestniczyła w inspirującym "EduCampie z mocą zmieniania świata". Spotkanie i warsztaty były kolejną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania wartościowych kontaktów i rozmów z ludźmi, którzy podobnie jak my zmieniają i rozwijają swoje szkoły, przełamują stereotypy i poszukują nowych lepszych rozwiązań. nawiązane kontakty zaowocowały kilkoma dużymi pomysłami, które zostaną zrealizowane w nowym roku szkolnym.

marzec 2016 r.
Dyrektor szkoły ustanowił nagrody dla finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku otrzymało je aż sześciu gimnazjalistów - uczniów klasy II i III.

marzec 2016 r.

W pierwszym dniu wiosny w ramach "Board Game Zone" - naszej kolejnej akcji w obszarze edukacji dwujęzycznej rozegraliśmy Szkolny Turniej Gier Planszowych.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2016 r.
Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach udzielania pierwszej pomocy, które poprowadzili instruktorzy Grupy Ratownictwa Medycznego PCK.

marzec 2016 r.
Nasza kadra wzięła udział w zorganizowanych przez Stowarzyszenie Oświatowców Polskich warsztatach "Bilingual education - best practices". Z Krakowa przywieźliśmy mnóstwo pomysłów i inspiracji!

marzec 2016 r.
Uczennica klasy I wzięła udział w seminarium "Gdy pasja w duszy gra" zorganizowanym przez ŚCDN w Kieleckim Centrum Kultury. Zaprezentowała swoje dwie pasje - śpiew i aktorstwo. Wykonała utwór "Walkashame" Meghan Trainor i wyrecytowała fragment "Romea i Julii" Williama Szekspira.

marzec 2016 r.
Nasi gimnazjaliści obejrzeli wyreżyserowany przez Bartłomieja Miernika monodram "Marzenie Nataszy", który opowiada o współczesnej nastolatce i stanowi punkt wyjścia do rozmowy o uczuciach, bliskości i wołaniu o akceptację przez młodych ludzi. Po przedstawieniu wzięli udział w spotkaniu z twórcami i dyskusji nad przesłaniem spektaklu.

marzec 2016 r.
"be open mindet", "work hard, dream big", "be creative", "respect oters", "enjoy life", "take your time and do your best", "never stop dreaming", "be kind", "never give up", "let yourself be yourself", "be possitive", "never say never", "smile", "be responsible", "your future depends on you", "enjoy little things", "impossible is nothing", "no pain no gain", "dreams come true"... - kolejna akcja dwujęzyczna w naszej szkole - "Motivators" - hasła, które zdobią szkolne ściany.

marzec 2016 r.
Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym Ministerstwa Finansów "Finansowaktywni. Misja: Budżet". Głównym założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z pojęciem budżetu, od rodzinnego aż do budżetu państwa. ideą jest również podkreślenie istoty płacenia podatków, które stanowią najważniejszą część dochodów państwa. Zajęcia prowadzimy w języku angielskim.
więcej informacji>>

marzec 2016 r.
Świętokrzyski Kurator Oświaty, w uznaniu za dotychczasową pracę, zgłosił wniosek o odznaczenie dyrektor naszej szkoły Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

marzec 2016 r.
Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach pt. "Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo" zorganizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Publiczną.

marzec 2016 r.
"O konieczności zaangażowania, wytężonej pracy i wiary we własne marzenia oraz korzystaniu z doświadczeń innych, mocy współpracy w drodze do sukcesu..." dyrektor naszej szkoły mówiła podczas spotkania ze słuchaczami Centrum Kształcenia Ustawicznego.
materiał OstrowiecNews>>

marzec 2016 r.
Szkolne Spotkania Filmowe, tym razem o improwizacji i odgrywaniu scenek aktorskich, poświęcono takim zagadnieniom jak rozgrzewka teatralna, etiudy jednoosobowe, scenki, praca na krótkim tekście, ćwiczenia wspólne i w grupach. Celem zajęć było poznanie i ćwiczenie technik gry aktorskiej, ekspresji i emisji głosu oraz motywowanie do pokonywania trudności związanych z publicznymi wystąpieniami. W spotkaniu wzięły udział uczennice LO nr 1 im. St. Staszica.

luty 2016 r.
Kolejny warsztat umiejętności psychospołecznych realizowany w ramach naszego projektu - "Akademia Sukcesu" dotyczył asertywności i obejmował takie zagadnienia jak: typy postaw, asertywna komunikacja, stawianie granic - świadomość praw osobistych, asertywna odmowa, przyjmowanie krytyki, udzielanie informacji zwrotnych, przepraszanie - umiejętność przyznawania się do błędu i wyciągania konstruktywnych wniosków.

luty 2016 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Wybierz najpiękniejsze słowo" zorganizowanej przez Centrum Kształcenia Ustawicznego z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego, który jest obchodzony 21. lutego. Słowo, które uznali za najpiękniejsze to "miłość", a swój wybór uzasadnili następująco - "zawiera w sobie wszystkie uczucia", "sprawia, że świat jest lepszy".
materiał OstrowiecNews>>

luty 2016 r.
Obserwując postępujący zanik prawidłowych relacji społecznych zastępowanych przez siedzących obok siebie młodych ludzi pochłoniętych przez wirtualny świat, wprowadzamy w szkole nową zasadę: jeden dzień bez telefonu komórkowego w tygodniu (na dobry początek!). I zachęcamy do obejrzenia filmiku promującego kampanię społeczną "NIE-emocjonalni".
link do materiału>>

luty 2016 r.
Nasze szkoły odwiedził Andrzej Łukasik - doradca Marszałka Województwa Adama Jarubasa do spraw Międzynarodowych, koordynator projektu "Dwujęzyczne Świętokrzyskie" oraz pochodzący z Australii Robert Cassettari. Goście zwiedzili naszą siedzibę, przyjrzeli się naszej pracy oraz podejmowanym działaniom w obszarze dwujęzyczności. Poprowadzili również zajęcia z naszymi uczniami. Przedstawiciel UM wyjaśnił im co legło u podstaw idei dwujęzycznego nauczania w naszym województwie, zwracając uwagę na istotę podnoszenia kompetencji językowych w społeczeństwie i jej powiązanie z poziomem PKB, a pan Cassetarii opowiedział o swoim kraju, obrazując całość fantastycznymi zdjęciami. Pytań było tak dużo, że z planowanej godziny zajęcia przedłużyły się do dwóch. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy również uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>luty 2016 r.
W związku z działaniami w zakresie edukacji dwujęzycznej wprowadzamy nową szkolną tradycję - "English Friday". W tym dniu wszyscy na przerwach, przed lekcjami i po lekcjach posługujemy się tylko językiem angielskim.

luty 2016 r.
Jak co roku w naszych szkołach obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Bezpieczeństwo w sieci, któremu poświęcamy dużo uwagi przez cały rok, to obowiązkowa i bardzo ważna lekcja dla każdego, a szczególnie dla dzieci i młodzieży.
więcej informacji o DBI>>

luty 2016 r.
Rozpoczęliśmy II etap rozbudowy naszej siedziby. Na powierzchni ok. 750 m.kw. powstaną m.in. kolejne sale zajęć, biblioteka z czytelnią, cafeteria i sala teatralna. W planach mamy również III ostatni etap, który jest obecnie projektowany o powierzchni ok. 1200 m.kw. przeznaczony na zaplecze sportowe dla wszystkich placówek. Powstanie przy nim również boisko wielofunkcyjne i nowe miejsca parkingowe.

luty 2016 r.
To był niesamowity wieczór! Zwiedziliśmy kulisy i najnowocześniejszą w Europie Środkowej scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej, obejrzeliśmy kultowy musical "Upiór w operze" w rewelacyjnej obsadzie i wyjątkowym brzmieniu (tylko w OFiP można usłyszeć 52-osobową orkiestrę, 24-osobowy chór i prawdziwe organy), a po spektaklu spotkaliśmy się z Upiorem/ Erykiem - Damianem Aleksandrem, Christine Daae - Kają Mianowaną, Raoulem de Chagni - Rafałem Supińskim i Maciejem Pawłowskim - kierownikiem muzycznym i dyrygentem spektaklu, którzy opowiedzieli nam o przygotowaniach do musicalu
i swojej pracy.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2016 r.
Dyrektor naszej szkoły została przyjęta przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do Grupy Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji, której celem jest ogólnopolska debata nad reformą edukacji i wspólna praca nad zmianami w polskich szkołach. Eksperci będą pracowali w 16 grupach, z których każda zajmie się inną tematyką.
więcej informacji>>

luty 2016 r.
Nasze szkoły przystąpiły do projektu fundacji Panoptykon "Cyfrowa Wyprawka". Jego założeniem jest edukacja w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z komputera, telefonu, internetu, skłonienie do refleksji nad tym jakie konsekwencje może mieć umieszczanie tam informacji o sobie i innych oraz przygotowanie do życia w cyfrowym świecie.
informacje o projekcie>>

styczeń 2016 r.
Czas wolny od zajęć lekcyjnych to dla naszej kadry okres, który z myślą o nieustającym rozwoju naszych placówek, również jest bardzo intensywny. Tym razem, w związku z rozwojem w kierunku edukacji dwujęzycznej, jak i planowanym utworzeniem liceum ogólnokształcącego, dyrektor naszych szkół i szkolni koordynatorzy działań w zakresie dwujęzyczności odwiedzili Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach. W czasie wizyty uczestniczyli w zajęciach na wszystkich poziomach nauczania oraz poznali szczegóły dotyczące prowadzenia szkół międzynarodowych i programu międzynarodowej matury. To były bardzo inspirujące dni.

styczeń 2016 r.
Nasze szkoły włączyły się w akcję pomocy dla mamy i trójki małych dzieci "Dom dla Rodziny", które w pożarze straciły dobytek życia.

styczeń 2016 r.
Po wizycie Lubicy Vladulovicovej na fb pojawiły się bardzo miłe dla nas wpisy. Dziękujemy! Cieszymy się, że działalność i aktywność naszych szkół jest zauważana i doceniania.

"Jestem dumna, zachwycona i pełna nadziei! kilka miesięcy temu poznałam Niepubliczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu założone przez Kingę Wnuk, nieco wcześniej poznałam Leaf Academy i Lubicę Vladulovicovą. Pewnego dnia sprawiłam, że się poznały. Każda z tych szkół to dwa olbrzymie cuda. Co można czuć, kiedy zaczynają ze sobą współpracować??? Tak, finał będzie co najmniej taki, że ktoś młody, mądry i wrażliwy z Ostrowca weźmie udział w Leaf
Academy!!!! #‎pękamzdumy‬ ‪#‎najlepsiwswiętokrzyskim‬"
- Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży

„One of the most innovative schools in poland! Thanks to Kinga Wnuk, the director of Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. St. Konarskiego w Ostrowcu, we got to know great students who will hopefully have positive impact on Ostrowiec Swietokrzyski, Poland and whole central Europe in the future. Fngers crossed!" - LEAF Academy

styczeń 2016 r.
Czas wolny od zajęć lekcyjnych to dla naszej kadry okres, który z myślą o nieustającym rozwoju naszych placówek, również jest bardzo intensywny. tym razem, w związku z rozwojem w kierunku edukacji dwujęzycznej, jak i planowanym utworzeniem liceum ogólnokształcącego, dyrektor naszych szkół i szkolni koordynatorzy działań w zakresie dwujęzyczności odwiedzili Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach. W czasie wizyty uczestniczyli w zajęciach na wszystkich poziomach nauczania oraz poznali szczegóły dotyczące prowadzenia szkół międzynarodowych i programu międzynarodowej matury. To były bardzo inspirujące dni.

styczeń 2016 r.
Aktywność naszych szkół na różnorodnych płaszczyznach została zauważona również poza granicami kraju! Nasze szkoły odwiedziła Lubica Vladulovicova, współtwórca "Leaf Academy" - międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów w Bratysławie. Nasz gość w czasie całodziennego pobytu zwiedził naszą siedzibę, spotkał się z uczniami i rodzicami, uczestniczył w naszych zajęciach oraz poprowadził warsztaty o tym jak ważna jest aktywność społeczna, zaangażowanie i wiara we własne możliwości. Pokazał również naszym uczniom przykłady zakończonych sukcesem inicjatyw młodzieżowych, w efekcie czego powstała interesująca koncepcja... którą podzielimy się we właściwym czasie.
Planowana współpraca z międzynarodową szkołą w Bratysławie nie zmienia naszych planów na założenie liceum, wręcz przeciwnie, daje więcej możliwości i nowe perspektywy.
materiał Lokalna.TV>>

styczeń 2016 r.
Nasze szkoły włączyły się w akcję pomocy dla mamy i trójki małych dzieci "Dom dla Rodziny", które w pożarze straciły dobytek życia.

styczeń 2016 r.
W ramach projektu Next Step zajęcia w naszych szkołach poprowadzili wolontariusze AIESEC- Khrystyna Kuzyk z Ukrainy i Samir Seyidzade z Azerbejdżanu. Tematyka projektu obejmowała planowanie własnej ścieżki kariery oraz motywowanie młodych ludzi do ciągłego rozwoju. Projekt podsumowały inspirujące warsztaty w czasie, których każda z grup miała za zadanie, w oparciu o zdobytą wcześniej wiedzę, opracować i zaprezentować swój pomysł na biznes. Wśród nich znalazły się m.in. "Corrida", "Sushimat", "Your's new home", "Stop your mind by MO", "Apature Science", "Smile for homeless", "KSZO Sports Academy", "Travel as you want" i "Hell's Coffee".
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2015 r.
Nasi uczniowie tradycyjnie już o tej porze zaangażowali się w świąteczną zbiórkę dla dzieci z najuboższych rodzin wielodzietnych pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Przygotowali również kartki z życzeniami dla samotnych mieszkańców naszego osiedla oraz świąteczne prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Denkowie i spędzili z nimi przedświąteczne popołudnie.

grudzień 2015 r.
W związku z polską premierą filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", Rada Uczniów zorganizowała Szkolny Dzień "Gwiezdnych Wojen", który poprzedził wspólne wyjście do kina.

grudzień 2015 r.
Na zaproszenie społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum nr 3 obejrzeliśmy spektakl "Opowieść Wigilijna" wystawiony w kinie Etiuda przez uczniów PG 3.

grudzień 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do szczególnej akcji Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności”, która polega na zapaleniu w niedzielę 13. grudnia o godz. 19.30 w oknach szkół, domów i urzędów świecy upamiętniającej ofiary stanu wojennego.
więcej informacji o akcji>>

grudzień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w akcji charytatywnej Echa Dnia i Galerii Echo "VIP-y malują bombki". Cały dochód z licytacji bombek - ponad 18 tysięcy złotych - trafił do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kielcach i podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka - czteromiesięcznej Amelki, która urodziła się z poważną wadą serca.
materiał Echa Dnia>>

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy I w ramach języka polskiego realizują zajęcia z cyklu Nasz Projekt!, polegające na wykonywaniu różnych zadań jak np. opracowanie gdy planszowej czy gazetki szkolnej, przygotowanie spektaklu teatralnego, a następnie prezentacji na zajęciach efektu swojej pracy. Każdy zespół wybiera temat spośród zaproponowanych zagadnień. Celem projektu jest doskonalenie umiejętności pracy w grupie oraz pozyskiwania informacji z różnych źródeł.

grudzień 2015 r.
Uczeń klasy pierwszej kwestował na rzecz chorego na serce trzyletniego Bartusia, mieszkańca naszego miasta, podopiecznego fundacji Serce Dziecka. Kwesta odbyła się w ramach kiermaszu ciast świątecznych organizowanego
przez samorząd studencki WSBiP.

grudzień 2015 r.
Napisz list. Zmień życie! Uczniowie klasy VI wzięli udział w organizowanym przez Amnesty International Maratonie Pisania Listów. W tym roku pisaliśmy do Prezydenta Uzbekistanu i Ambasady Uzbekistanu w Warszawie w sprawie uwolnienia uzbeckiego dziennikarza, który torturami został zmuszony do przyznania się do popełnienia przestępstw "przeciwko państwu" i przebywa w więzieniu.

grudzień 2015 r.
Nasza szkoła jest regionalnym koordynatorem ostatniej tury akcji Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". Do wybudowania jednej studni brakuje już bardzo niewiele.

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w Open Days Leaf Academy - wyjątkowej międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów, której celem jest nie tylko przygotowanie młodych ludzi do osiągnięcia sukcesu w przyszłości, ale również zadbanie o to, by chcieli żyć i pracować w swoich krajach w centralnej Europie, a nie wyjeżdżać na Zachód. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach.
więcej informacji o szkole>>

grudzień 2015 r.
Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, w trakcie którego pisarka promowała swoją najnowszą książkę pt. "Która to Malala?" opowiadającą o 17-letniej laureatce pokojowej Nagrody Nobla - Malali Yousafzai. Spotkanie wpisało się również w nasze działania podejmowane w ramach edukacji globalnej.

listopad 2015 r.
Naszą szkołę odwiedził Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży. Barbara Zamożniewicz, poza spotkaniem z uczniami wszystkich klas, na którym przybliżyła rolę i zadania rzecznika, przeprowadziła również warsztaty o idei oraz walorach aktywności społecznej i wolontariatu. Opowiedziała także o działających lokalnie organizacjach, do których warto się przyłączyć. Pani rzecznik zwiedziła również naszą szkołę i była pod wrażeniem jej siedziby i funkcjonowania.
więcej informacji o ŚRzM>>
materiał Lokalna.TV>>"
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" zorganizowanym przez Fundację Spełnionych Marzeń i Bałtowski Kompleks Turystyczny, w którym wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni fundacji. W wydarzenie zaangażowali się również nasi gimnazjaliści, którzy prezentowali przedmioty na aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z akcji - blisko 40 tysięcy złotych - został przeznaczony na pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi.
materiał TVP Kielce>>
materiał Echa Dnia>>
materiał Lokalna.TV>>

listopad 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się w zbiórkę zabawek fundacji "Mam Marzenie" dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych w Polsce. Wszystkie zebrane maskotki, książeczki, gry i puzzle zostały przekazane 25. listopada, w międzynarodowym dniu pluszowego misia, do świetlicy oddziału hematologii i onkologii Szpitala Dziecięcego im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach.
więcej informacji>>
materiał Echa Dnia>>listopad 2015 r.
Pierwsze w tym roku Szkolne Spotkania Filmowe dotyczyły scenariusza filmowego i scenopisu. Poza częścią teoretyczną i ćwiczeniami w redagowaniu, nasi uczniowie mieli również możliwość zobaczyć etiudę filmową "Paralela" oraz filmy instruktażowe Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zadanie domowe? Napisać własny scenariusz na kilkuminutowy film.

listopad 2015 r.
W Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka uczniowie wszystkich klas wzięli udział w kolorowym happeningu, w czasie którego rysowali i spisywali najważniejsze ich zdaniem prawa. W wyniku wspólnej twórczej pracy powstało osiemnastometrowe dzieło oraz spis praw, które ozdobiły szkolny korytarz.

listopad 2015 r.
Z okazji Dnia Seniora uczniowie klasy I złożyli życzenia i wręczyli upominki kilkudziesięciu członkom Klubu "Pacjenta serce jak dzwon".

listopad 2015 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Dbam o mój z@sięg", w ramach którego przeprowadzane są internetowe ankiety wśród uczniów dotyczące fonoholizmu (uzależnienia od telefonu) i cyberprzemocy. Po analizie ankiet dostaniemy tabelaryczny raport o skali i charakterze zjawiska uzależnień od telefonu komórkowego oraz problemu cyberprzemocy. Każdy uczeń zostanie poinformowany o jego wynikach i dostanie propozycję działań zmierzających do odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych. Wyniki badania zostaną wykorzystane przy aktualizacji szkolnego programu profilaktycznego, uwzględniającego podejmowaną problematykę.
więcej informacji>>

listopad 2015 r.
W ramach tygodnia edukacji globalnej nasze szkoły włączyły się w projekt "Kulczyk Foundation" - "Edukacja Globalna - Efekt Domina". Ideą edukacji globalnej jest przybliżenie młodzieży sytuacji krajów rozwijających się i pomaganie jej w zrozumieniu globalnych współzależności oraz skłonienie do refleksji nad własnym stylem życia i codziennymi wyborami, które mają wpływ na jakość życia innych ludzi. Proponowane przez fundację szkolne lekcje empatii i wrażliwości mają na celu kształtowanie postawy aktywnej odpowiedzialności i uczą działania dla dobra innych
więcej informacji>>

listopad 2015 r.
W naszej szkole odbyła się pierwsza szkolna giełda wymiany książek. Mamy również szkolną półkę bookcrossing'ową.

listopad 2015 r.
Uczniowie klasy II, w ramach projektu edukacyjnego, przygotowali przejmujący i skłaniający do refleksji spektakl z okazji Święta Niepodległości - "Biało-czerwona wczoraj i dziś", który przedstawili uczniom klas starszych szkoły podstawowej i naszym gimnazjalistom.

listopad 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła Przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda-Dudek. Było nam niezmiernie miło kiedy zaglądając do kolejnych klas powiedziała do naszych uczniów: "Macie piękną szkołę".listopad 2015 r.
Konferencja "Edukacja na nowo w laboratorium szkoły przyszłości", która odbyła się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przyniosła nam wiele inspiracji. Szczególnie spodobały się nam pomoce dydaktyczne LEGO Education na zajęciach klas młodszych i LEGO Robotyka na zajęciach informatyki w klasach IV-VI, szkolne kluby "Memorylab", gry szkoleniowe i edukacyjne "Experience Corner" dla najstarszych uczniów, wykorzystanie trendu BYOD (Bring Your Own Device) w szkole oraz platforma e-Podręczniki.

listopad 2015 r.
Nasze placówki jako pierwsze w mieście i powiecie wprowadzają zajęcia metodą "TRIZ-Pedagogiki". To kapitalny sposób uczenia, który stawia przede wszystkim na efektywne myślenie, samodzielne rozwiązywanie problemów i poszukiwanie rozwiązań oraz odnajdowanie się w trudnych sytuacjach. Jako, że TRIZ (Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań) najlepiej wdrażać w codziennych zajęciach od najmłodszych lat, zaczynamy od przedszkola i szkoły podstawowej.  W gimnazjum natomiast jeszcze w tym roku planujemy TRIZowe lekcje z podstaw przedsiębiorczości.
Pierwsze zajęcia z uczniami wszystkich klas poprowadzili: dr Irena Stańczak, metodyk TRIZ, Jan Boratyński - wiceprezes fundacji "TRIZ Polska", ekspert i Anna Kralka-Jachowicz, trener TRIZ.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2015 r.
Pamiętamy! Uczniowie wszystkich klas w Dzień Zaduszny zapalili znicze na grobach poległych za Ojczyznę.

październik 2015 r.
W tym roku w ramach Halloween, poza tradycyjnym już dniem bez mundurku, zorganizowaliśmy w szkole wieczorny halloweenowy maraton filmowy.

październik 2015 r.
Nasze szkoły biorą udział w obchodach Światowego Dnia Godności, który jest zwieńczeniem całorocznych działań w ramach idei Global Dignity. 21. października w szkołach na całym świecie nauczyciele rozmawiają z uczniami o godności. Projekt ma na celu pokazać młodym ludziom, jak ważne jest poczucie własnej wartości i szacunek dla drugiego człowieka.
więcej informacji>>październik 2015 r.
"Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości" (J. Strzemieczny, prezes fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej). Nasi gimnazjaliści wzięli udział w młodzieżowych wyborach parlamentarnych.
Celem akcji "Młodzi głosują" jest kształtowanie nawyku udziału w wyborach w przyszłości, a tym samym poczucia współodpowiedzialności za to co dzieje sie w kraju. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyło 1550 szkół w całej Polsce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>październik 2015 r.

W Dniu Patrona Szkoły nasi gimnazjaliści przygotowali prezentację o Stanisławie Konarskim i wzięli udział w quizach na temat jego biografii, a starsi uczniowie szkoły podstawowej wystawili spektakl "Sen o Konarskim" i zorganizowali konkurs wiedzy dla młodszych klas.

październik 2015 r.
Nasza biblioteka wzbogaciła się o 65 pozycji popularnej literatury młodzieżowej. "Książki Marzeń" wybierali nasi uczniowie.
lista książek>>

październik 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnym projekcie AIESEC
"World Talks", który jest kolejną okazją do poznawania innych kultur, przełamywania stereotypów, poszerzania horyzontów i doskonalenia znajomości języków obcych. Zajęcia prowadzili Usama Kamran Pakistanu i Leslie Leyva z Meksyku.październik 2015 r.
U
czniowie klasy pierwszej realizują projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła", w ramach którego monitorują i analizują swoje postępy w nauce języka polskiego i matematyki. "Lepsza szkoła" daje możliwość systematycznego sprawdzania wiedzy i umiejętności oraz porównania swoich wyników z wynikami innych gimnazjów nie tylko z terenu miasta czy województwa, ale również z całej Polski.

październik 2015 r.
J
ako, że najlepszym pomysłem na integrację klasy jest zdaniem naszych uczniów nocowanie w szkole, nasi pierwszoklasiści pierwszą wspólną noc mają już za sobą. Było jak zwykle głośno, wesoło i długo :)

październik 2015 r.
Oglądamy musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo.

październik 2015 r.
Z
okazji Światowego Dnia Wegetarianizmu nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych i samodzielnie przygotowali wege burgery z fasoli, buraków i marchwi oraz dip z awokado i wege majonez, a następnie wspólnie zjedli smaczny i pełnowartościowy wegetariański lunch. Warsztaty zorganizowała nasza pani pedagog, wegetarianka, autorka bloga "Wege jadło".
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


październik 2015 r.
Nasz projekt złożony w ramach rządowego programu "Bezpieczna+" otrzymał maksymalną ocenę zespołu opiniującego i jako jedyna szkoła w Ostrowcu i jedyna placówka niepubliczna w naszym województwie otrzymaliśmy środki na realizację zaplanowanych działań. Projekt zakłada realizację warsztatów umiejętności psychospołecznych dla uczniów wszystkich klas w roku szkolnym 2015/2016. W każdej z klas zaplanowano cztery trzygodzinne warsztaty: 1. "Ja w świecie emocji i uczuć”, 2. „Jesteśmy zespołem”, 3. „Czy warto być asertywnym”, 4. „Stres - mogę go oswoić”. Zajęcia poprowadzą psycholog i trener. Warsztaty są kontynuacją podjętych pod koniec ubiegłego roku działań w ramach pilotażowego projektu "Lekcje sukcesu". Jeżeli projekt spotka się z zainteresowaniem młodzieży w następnych latach będzie rozszerzony o kolejne zagadnienia tj. autoprezentacja, sztuka negocjacji, kreatywność, przedsiębiorczość z elementami zarządzania czasem oraz z obszaru kompetencji obywatelskich „ja obywatel”.

wrzesień 2015 r.
Niesamowita świętokrzyska młodzież i występ jakiego w Ostrowcu nie było! Musicalem "Przygody Dorotki w krainie OZ", w obecności przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, zainaugurowano powstanie "Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną". Uczniowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a wśród nich w rolach głównych dwie nasze uczennice, zagrali w Ostrowcu trzy spektakle w wypełnionej po brzegi sali kina Etiuda, a po premierze otrzymali owacje na stojąco.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


wrzesień 2015 r.
Uczniowie klasy pierwszej przystąpili do trzeciej edycji gry "Między nami czytelnikami" organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Celem zabawy jest promocja czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania są tak opracowane, żeby zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania się do przeczytania ciekawych książek.
informacje o grze>>

wrzesień 2015 r.
Kolejny międzynarodowy projekt AIESEC za nami. Tym razem zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Belen Bustamante Blanco z Hiszpanii, Elnaz Sabahi z Iranu i Francesko Beqiri z Albanii. Mieliśmy okazję poznać nowe kultury i kraje oraz doskonalić nie tylko angielski, ale również hiszpański. Na zajęcia zaprosiliśmy również uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 5.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
W ramach programu "Teraz Polska" nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez aktorkę Kasię Marię Zielińską oraz krytyka teatralnego Bartłomieja Miernika, a po zajęciach obejrzeli muzodram "Rewolucja Balonowa". Motywem przewodnim całego popołudnia było życie na przełomie lat dziewięćdziesiątych.
o prowadzącej>> | o spektaklu>> | o programie>>
materiał Lokalna.TV>>


wrzesień 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły jest inicjatorem idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną, która zakłada kształcenie młodzieży z województwa świętokrzyskiego w zakresie tańca, śpiewu i aktorstwa oraz wystawianie na scenach Ostrowca, Skarżyska i Starachowic pełnoformatowych musicali znanych z wielkich scen. Honorowymi patronami są Świętokrzyski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydenci Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska Kamiennej.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się w akcję pomocy dla Viktorii Pongowskiej - utalentowanej ostrowieckiej uczennicy, która zmaga się z ciężką wadą serca.
więcej informacji na temat akcji |facebook|

wrzesień 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w narodowym czytaniu. W tym roku Polacy wspólnie czytali fragmenty "Lalki " Bolesława Prusa.
materiał Lokalna.TV>>

wrzesień 2015 r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji przeciw dopalaczom.
Nie daj się namówić! Nie próbuj! Nie zażywaj! Nie ryzykuj! Dopalacze to oferta śmierci!
o dopalaczach>>
gdzie szukać pomocy>>
spot "Taki z Ciebie mocarz">>

wrzesień 2015 r.
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Naszym priorytetem pozostaje niezmiennie tworzenie szkoły nowoczesnej, przyjaznej, bezpiecznej, o wysokim poziomie edukacji, która rzetelnie przygotuje swoich uczniów do kolejnych etapów kształcenia. Od tego roku, w związku z udanym pilotażem w ramach projektu "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności", naszym celem jest również rozwój w kierunku edukacji dwujęzycznej.
materiał Lokalna.TV>>


ROK SZKOLNY 2014/2015

lipiec/sierpień 2015 r.
Wakacje wakacjami, a w naszych szkołach jak co roku o tej porze praca wre! Remonty, doposażenia, inwestycje, szkolenia, nowe plany i projekty. Najkrócej mówiąc na wypoczynek nie ma czasu... ale za to jaka satysfakcja.

czerwiec 2015 r.
Środki zebrane w ramach akcji "Zamiast kwiatka niosę pomoc" zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, a poniżej laurka i podziękowanie klasy II, które jest o wiele cenniejsze niż każdy, nawet największy i najpiękniejszy bukiet.

czerwiec 2015 r.
Nasza szkoła przyłącza się do akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast kwiatka niosę pomoc", która polega na tym, żeby zamiast kupować kwiaty dla nauczycieli na koniec roku przekazać środki, które zostałyby na nie przeznaczone na pomoc dzieciom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zamiast kwiatem można podziękować nauczycielom w inny sposób - słowem, gestem, uśmiechem.
facebook>>
materiał Radia Eska>>

czerwiec 2015 r.
Piękne miejsca, wspaniała atmosfera, zwiedzanie i zabawa - w czasie tegorocznej "zielonej szkoły" byliśmy w Wiedniu i Bratysławie. Serdeczne podziękowania dla naszych kapitalnych przewodników.

czerwiec 2015 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie dyplomowym kieleckiej filii Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, a po premierze mieli możliwość porozmawiać z reżyserem spektaklu i aktorami, pośród których były również uczennice naszej szkoły i gimnazjum.

czerwiec 2015 r.
Dyrektor naszej szkoły została zaproszona przez Świętokrzyskie Forum Młodych Lewiatan do udziału w charakterze prelegentki w V edycji projektu „Szpilki w biznesie”. W ramach projektu organizowane są spotkania kobiet, które odniosły w życiu sukces z młodymi kobietami stojącymi u progu kariery zawodowej. Spotkania mają na celu dzielenie się doświadczeniami, motywowanie, zachęcanie do działania i inspirowanie do podejmowania wyzwań. Projekt zwyciężył w Rankingu Najwyższa Eventualność 2015 w kategorii Rozwój.
o wydarzeniu - portal Nasze Kielce>>
o wydarzeniu na fb>>
prelegentki V edycji>>

Ranking Eventualność 2015>>

czerwiec 2015 r.
Historyczna chwila! Uczniowie szkół niepublicznych po raz pierwszy w historii Ostrowca zostali zaproszeni do udziału w plebiscycie "Uczeń Roku" i mają szansę ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta. Jest to kolejne działanie prezydenta Jarosława Górczyńskiego pokazujące jego zaangażowanie na rzecz równego traktowania wszystkich uczniów niezależnie od tego do jakiego typu szkoły uczęszczają. Dziękujemy! I cieszymy się, że to co jest już standardem w wielu miastach Polski staje się nim również w Ostrowcu.

czerwiec 2015 r.
1. czerwca w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy naszych uczniów pt. "Mały Fotograf - Wielkie Możliwości". Wszystkie zdjęcia powstały w latach 2012-2015 w czasie zajęć szkolnego koła fotograficznego prowadzonego przez artystę fotografika Andrzeja Ładę i zostały podzielone na kilka grup tematycznych - dokument, portret, fotografia inscenizowana, poszukiwania i eksperymenty, inspiracje, reportaż. Wystawę można oglądać przez cały czerwiec.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>
materiał Echa Dnia>>

maj 2015 r.
Naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna 42 Royal Marines Commando K-Coy - pasjonaci militarii oraz życia wojskowego, odtwarzający żołnierzy brytyjskich z 42. jednostki komandosów angielskiej marynarki. Na spotkaniu opowiedzieli o swojej pasji i o tym czym jest odtwórstwo historyczne, jak również zaprezentowali swoje umundurowanie i repliki broni palnej oraz podstawy medycyny taktycznej i kamuflażu.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasi gimnazjaliści byli na musicalu "Grease - powrót legendy" w wykonaniu uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. W roztańczonym spektaklu, który zakończył się owacjami na stojąco, trzy główne role zagrały ostrowczanki, wśród nich nasza uczennica z klasy I. Do udziału w wyjeździe zaprosiliśmy naszych przyszłorocznych gimnazjalistów oraz uczniów PG 1.
materiał Lokalna.TV>>

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum bierze udział w wojewódzkim projekcie „Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności". Po zakończonym etapie szkolenia kadry, rozpoczynamy pierwsze zajęcia:) Do pilotażu zgłosiliśmy fizykę, geografię, technikę i informatykę.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

maj 2015 r.
Nasze gimnazjum rozpoczyna realizację autorskiego projektu „Akademia Sukcesu”, którego celem jest rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich naszych uczniów, a tym samym jak najlepsze przygotowanie ich do życia i odniesienia sukcesu we współczesnym świecie. Warsztaty obejmują zagadnienia tj. świadomość mocnych i słabych stron, odpowiedzialność, współpraca w zespole, asertywność, umiejętność argumentacji, szacunek dla odmiennego zdania, umiejętność poszukiwania i selekcji informacji, autoprezentacja, kreatywne rozwiązywanie problemów, negocjacje, podstawy przedsiębiorczości, planowanie kariery zawodowej i wiele innych.

kwiecień 2015 r.
Uczniowie klasy V i VI uczestniczą w obozie Euroweek - Szkoła Liderów. Pięciodniowy obóz obejmuje różnorodne zajęcia w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata, w tym: team building, warsztaty z zakresu m.in prezentacji/ autoprezentacji, asertywności i negocjacji, debata oksfordzka, nauka tańców międzynarodowych, a do tego codzienny "energizer" i poznawanie różnych krajów, a na zakończenie multicultural party:)

kwiecień 2015 r.
Nasza szkoła bierze udział w akcji społecznej „Przytul hejtera”, która ma na celu propagowanie sprzeciwu wobec hejtu w sieci, ale bez agresji i eskalowania przemocy. Organizatorem jest Fundacja Dzieci Niczyje.
więcej informacji>>

kwiecień 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu dyskusyjnym "#Kalejdoskop. Tak to widzimy!", podczas którego ostrowiecka młodzież mówiła o swoich pasjach, działaniach i zainteresowaniach. Wśród aktywnych grup nieformalnych zaprezentowali się m.in. Geocaching-K&K team, 42 Royal Marines Commando GHR, Zespół Pomocy Koleżeńskiej, Kontur, ZHP, entuzjaści fantastyki i iluzji, jak również nasz uczeń, który pasjonuje się m.in. wspinaczką. po prezentacjach o swoich doświadczeniach opowiedzieli
członkowie Młodzieżowej Rady Gminy z Bałtowa, a pod koniec odbyła się część warsztatowa w formie world cafe. W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Świętokrzyska Rzecznik Młodzieży - Barbara Zamożniewicz. Spotkanie zorganizowało stowarzyszenie "Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych".
materiał Lokalna.TV>>

kwiecień 2015 r.
Pierwsze zajęcia w kwietniu spędziliśmy w terenie. Obejrzeliśmy film "Carte Blanche", zwiedziliśmy XI Doroczną wystawę Fotoklubu Galeria MCK, a podczas zajęć j. angielskiego i historii graliśmy w gry planszowe. Wśród gier historycznych największą popularnością niezmiennie cieszy się "Kolejka" i "303 - Bitwa o Anglię", a ulubioną grą wykorzystywaną na angielskim jest "Story Cubes".

marzec 2015 r.
Na zaproszenie uczniów Chreptowicza, w ramach akcji promującej zdrowie, wspólnie tańczyliśmy zumbę. Zajęcia poprowadziła Ewelina Jabłońska, uczennica klasy trzeciej, która będzie reprezentowała województwo świętokrzyskie w finale XXIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dobrych Uczynków” organizatorem jest fundacja "Fabryka Aktywności Młodych", a jego celem promocja bezinteresownego czynienia dobra na rzecz innych oraz promocja wolontariatu młodzieżowego w całej Polsce. W ramach akcji nasi gimnazjaliści rozdawali mieszkańcom osiedla żonkile życząc im "miłego dnia" i częstowali całą społeczność szkolną słodyczami.
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
Bierzemy udział w kolejnej edycji międzynarodowego projektu AIESEC - "PEACE Cross-cultural Understanding". Projekt obejmuje tygodniowe warsztaty w j. angielskim, a jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów, poszerzanie horyzontów oraz doskonalenie j. angielskiego. zajęcia w naszych szkołach poprowadzili Lawrence (Victor) Chukwudi z Nigerii, Theodoros Kafounis z Grecji i Hajar Idrissi z Maroko.

marzec 2015 r.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klasy I tworzący Szkolny Teatr "Antrakt" zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły i gimnazjum na pełen humoru spektakl pt. "Straszny dwór, czyli co się dzieje w naszej szkole kiedy wybije północ".

marzec 2015 r.
Kolejna przygoda z wielką sceną musicalową za nami - niespełna miesiąc po premierze nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć w TM Roma musical "Mamma Mia!".
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
informacje o musicalu>>
fragment musicalu>>

marzec 2015 r.
VII Szkolne Spotkania Filmowe, poza tradycyjnymi już grami improwizacyjnymi i odgrywaniem mini-scenek aktorskich, poświęcone były kompozycji obrazu filmowego, przestrzeni filmowej i sposobom jej kreowania, a największe zainteresowanie naszych uczniów wzbudził montaż scen, które zostały nagrane na poprzednich zajęciach.
materiał Lokalna.TV>>

marzec 2015 r.
Zakończyliśmy III turę zbiórki makulatury w ramach inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje". Dziękujemy wszystkim szkołom
i instytucjom, które zaangażowały się w akcję.

marzec 2015 r.
Poznajemy kultury Dalekiego Wschodu. Zajęcia z Jin (Blair) Yaoqi i Ryo Miyazaki z Japonii są kolejnym przykładem działań AIESEC, które można realizować w każdym wieku - u nas udało się to od przedszkola aż do gimnazjum.

marzec 2015 r.
Nasze szkoły przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat dokuczania wśród dzieci. Akcja ma podkreślać, że reagowanie na sytuacje, w których ktoś komuś dokucza, pozbycie się obaw przed mówieniem o swoich doświadczeniach, a także wzmacnianie postaw koleżeńskich, może ograniczyć skalę problemu. Ambasadorem kampanii są koszykarz Marcin Gortat
i psycholog Małgorzata Ohme.
filmik promujący akcję - Marcin Gortat>>
filmik promujący akcję - Małgorzata Ohme>>
więcej informacji>>

marzec 2015 r.
W ramach wspólnej inicjatywy uczniów, wychowawców i dyrekcji we wszystkich klasach zostały założone „skrzynki różnych (także trudnych) spraw”. Jako, że nie każdy uczeń ma odwagę powiedzieć o swoim problemie czy temacie, który chciałby poruszyć w szkole, może o nim napisać i anonimowo wrzucić do skrzynki. Wychowawcy raz w tygodniu będą sprawdzać ich zawartość, a następnie adekwatnie do potrzeb podejmować odpowiednie działania. Do skrzynek można wrzucać również swoje pomysły dotyczące np. spotkań, wyjść, wycieczek, doposażenia szkoły itp., choć w tym przypadku najlepiej zgłaszać
je bezpośrednio do Samorządu Szkolnego lub dyrektora szkoły.

luty 2015 r.
W zakładce "linki" na stronie naszego gimnazjum zamieściliśmy linki do stron instytucji, organizacji, stowarzyszeń i portali adresowanych do aktywnej i chętnej do działania młodzieży. Zapraszamy do lektury!

luty 2015 r.
Nasi gimnazjaliści wzięli udział w I Świętokrzyskim Forum Młodzieży organizowanym w ramach Targów Edukacja pod hasłem: "Odpowiedzialność - Kompetencje - Przyszłość". Adresatem Forum była młodzież otwarta na dyskusję o pomysłach na życie zawodowe i społeczne oraz sposobach realizacji pasji i marzeń. Poza debatą z udziałem ekspertów, a wśród nich Marka Materka - najmłodszego w Polsce prezydenta miasta, nasi uczniowie uczestniczyli także w pokazie eksperymentów FUNIVERSITY, wykładzie pt. "Akademia sukcesu" oraz warsztacie "Bądź super bohaterem! Strategia kreowania kariery zawodowej". Mieli również okazję zwiedzić stoiska targów, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego i musztry klas mundurowych oraz wziąć udział w turnieju historycznych gier planszowych opracowanych przy współpracy IPN, które spodobały im się tak bardzo, że już po feriach będą dostępne w naszej szkole.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
W drugim tygodniu lutego nasi gimnazjaliści przyłączyli się do realizowanego w NSP projektu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC - "KidSpeak". Projekt obejmował tygodniowe warsztaty w j. angielskim prowadzone przez młodych ludzi z różnych stron świata. Zajęcia w naszych szkołach poprowadzili: Ana Sakandelidze z Gruzji, Jinning (Flora) Yanh z Chin i Pedro Miguel z Brazylii. "KidSpeak" ma na celu poznawanie innych krajów i kultur, kształtowanie postawy tolerancji i otwartości, rozwój młodego człowieka jako "obywatela świata" oraz naukę języka angielskiego.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2015 r.
Kamera! Poszła. Akcja! W czasie III Szkolnych Spotkań Filmowych, poza projekcją etiudy szkolnej "Przetarty szlak", odbyły się warsztaty filmowe. Chętni uczniowie podzielili się na trzy grupy i według własnego pomysłu na scenę wcielili się w role osób przed i za kamerą. zajęcia poprzedziła rozmową na temat zagadnień takich jak: podstawowe elementy budowy dzieła filmowego, ekspresja - ruch, gest i mimika twarzy, improwizacja - odgrywanie scenek aktorskich i montaż - główny środek narracji filmowej.

styczeń 2015 r.
Szkolny teatr znów w działaniu. Uczniowie klasy I podczas styczniowego spotkania z rodzicami pokazali krótkie przedstawienie pt. „Syn marnotrawny, czyli opowieść o każdym z nas”. Parafrazując tę znaną wszystkim przypowieść, przedstawili w zabawnej formie uniwersalną prawdę o odchodzeniu i powrocie.

styczeń 2015 r.
Nasi gimnazjaliści spotkali się z pracownikami Straży Miejskiej z Referatu Działań Prewencyjnych. Temat spotkania: "Uzależnienia: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze. konsekwencje dla zdrowia i skutki prawne". Profilaktyki nigdy za wiele.

styczeń 2015 r.

Nawiązaliśmy stałą współpracę z Fundacją Miśka Zdziśka - "Błękitny Promyk Nadziei", w ramach której w naszych szkołach
i przedszkolu przez cały rok będziemy zbierać, na rzecz podopiecznych fundacji, plastikowe nakrętki i zużyte baterie.
informacje o fundacji>>

grudzień 2014 r.
Nasze gimnazjum aktywnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Tylko w czasie minionych trzech miesięcy było ich kilka: "Woda to życie - Makulatura na misje", "Dzwonek na obiad", pomoc dla podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka oraz stowarzyszenia "Animals", a tuż przed świętami zakończyliśmy naszą doroczną świąteczną zbiórkę słodyczy dla dzieci z kilku najuboższych rodzin z Ostrowca i okolicy pod patronatem Gazety Ostrowieckiej. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w każdą z nich i wielkie serce.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Lokalna.TV>>

grudzień 2014 r.
Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć etiudę filmową „Konrad Wallenrod” autorstwa uczniów „filmowej” klasy trzeciej I LO im. St. Staszica, wyróżnioną w ogólnopolskim konkursie „Lektury na ekranie”. W czasie zajęć Damian Mirga, Piotr Bęben, Krystian Przysiwek i Mikołaj Karmalski - finaliści X Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych, zdobywcy głównej nagrody w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej - opowiedzieli o tym jak powstają ich filmy, skąd biorą pomysły i... dlaczego do kręcenia filmów używają lustrzanki, a nie kamery HD. Następnie zaprosili naszych uczniów do udziału w kilku, bardzo przydatnych w wystąpieniach publicznych, grach improwizacyjnych, które uczą dystansu, swobody i pewności siebie, jak również wprawiają w dobry nastrój.

grudzień 2014 r.
W ramach Europejskiego Dnia Prawnika obchodzonego 10. grudnia, nasi uczniowie spotkali się z mecenas Agatą Grudką, która opowiedziała im o zawodzie prawnika i jego codziennej pracy, różnych specjalizacjach i dziedzinach prawa, przybliżyła pojęcie tajemnicy zawodowej oraz zobowiązań natury etycznej oraz na przykładach pokazała, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia.

grudzień 2014 r.
Naszą szkołę odwiedzi znany polski podróżnik i himalaista - pan Jarosław Gawrysiak.listopad 2014 r.
Dyrektor naszego gimnazjum - Kinga Wnuk wzięła udział w Andrzejkowym Pokazie Mody "Dzieci-Dzieciom" - wielkiej akcji charytatywnej zorganizowanej w Bałtowie. Na wybiegu, wspólnie z dorosłymi, wystąpili mali podopieczni "Fundacji Spełnionych Marzeń". Cały dochód z wydarzenia - blisko 50 tys. złotych został przeznaczony na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
materiał Gazety Wyborczej>>
materiał Fundacji Spełnionych Marzeń>>

listopad 2015 r.
Rozpoczynamy wykorzystanie w nauce języków obcych aplikacji Insta.Ling, która powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, a nauczyciele dostają szczegółowe raporty o systematyczności jego pracy i postępach w nauce.
więcej informacji>>

listopad 2014 r.
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasi uczniowie zwiedzili ostrowiecką firmę ETC sp. z o.o., czołowego producenta i dostawcy ceramicznych materiałów zdobniczych w Polsce i Europie, poznali procesu produkcji od zamówienia do wysyłki, zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz spotkali się z v-ce prezes firmy, która opowiedziała im o historii firmy, schemacie organizacyjnym, zakresie produkcji i aktywności rynkowej oraz planowanej strategii na najbliższe lata. W tym czasie naszą szkołę odwiedziła również p. Katarzyna Bąk, która poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych do prowadzenia własnej firmy w XXI wieku.

listopad 2014 r.
Naszą szkołę i gimnazjum odwiedził Wiceminister Gospodarki Arkadiusz Bąk. Pan Minister zwiedził naszą siedzibę, spotkał się z uczniami wszystkich klas, a najwięcej czasu, w związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, poświęcił gimnazjalistom. W czasie spotkania rozmawiał z nimi o tym z czego polska słynie na świecie, mówił o sukcesach polskich przedsiębiorców i o rodzimej produkcji oraz o istocie właściwego wyboru kierunku nauki dla przyszłej pracy zawodowej. Przybliżył im również zagadnienie przedsiębiorczości i tego co znaczy być przedsiębiorczym oraz przedstawił prosty wzór na sukces: sukces = (wiedza + wartości) x zaangażowanie, podkreślając jak ważne w jego osiągnięciu jest zaangażowanie.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

listopad 2014 r.
Nasze szkoły zostały przyjęte do międzynarodowego programu "Destination ImagiNation - oczyma wyobraźni", który jest największym na świecie edukacyjnym programem dla dzieci, młodzieży i studentów rozwijającym kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów w praktyce. Program zachęca uczestników do podejmowania procesu tworzenia w oparciu o własne mocne strony. Pozwala odkrywać różnorodne uzdolnienia, przełamywać bariery, kształtować motywację wewnętrzną i zwiększać poczucie własnej wartości, uczy pracy zespołowej i zarządzania czasem oraz rozwija umiejętność skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu. W pierwszym roku powołane zostaną dwa zespoły - jeden w szkole podstawowej w klasie VI, a drugi w gimnazjum w klasie I. Warto w tym miejscu dodać, że kreatywność, komunikacja i praca zespołowa zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej priorytetami w perspektywie edukacyjnej na lata 2014-2020.
więcej informacji o projekcie>>

październik 2014 r.
Happy Halloween :)
materiał Lokalna.TV>>

październik 2014 r.
W czasie pierwszych w tym roku szkolnym, szkolnych spotkań filmowych nasi uczniowie zobaczyli uhonorowany licznymi nagrodami film dokumentalny w reżyserii Sławomira Fabickiego pt. "Męska sprawa". Temat zajęć - "W grupie jestem odpowiedzialny za innych. pozytywne i negatywne zachowania wobec przemocy i agresji".

październik 2014 r.
Nasi uczniowie wzięli udział w internetowej transmisji z muzeum POLIN lekcji na żywo pt. „Opowieść o Żydach polskich” prowadzonej przez aktorkę Marię Seweryn i prezentera Macieja Orłosia.
więcej informacji>>

październik 2014 r.
"Sąd nad Antygoną, czyli teatr w klasie." Podczas nietypowej lekcji języka polskiego, której celem było m.in. uświadomienie roli prawa w życiu społecznym, uczniowie klasy pierwszej mieli okazję wygłosić samodzielnie zredagowane mowy sądowe i wejść w rolę sędziego, oskarżyciela, obrońcy lub uczestnika procesu. W czasie rozprawy wykorzystano program voki.com (awatary) i xmind (mapy myśli), które łączyły tradycję z nowoczesnością.

październik 2014 r.
W ramach tegorocznych XV Ostrowieckich Spotkań Filmowych nasi uczniowie zobaczyli w kinie Etiuda dwa filmy - "Zostań jeśli kochasz", reż R.J. Cutler oraz "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął", reż. Felix Herngren.

październik 2014 r.
Wspólnie z fundacją "Miśka Zdziśka - Błękitny Promyk Nadziei" w naszym przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum zbieraliśmy kilkadziesiąt tysięcy plastikowych nakrętek, żeby pomóc walczącemu z chorobą sześcioletniemu Kacperkowi.

październik 2014 r.
W tym roku w Dniu Patrona Szkoły, zamiast tradycyjnego rajdu, nasi uczniowie wzięli udział w grze terenowej związanej z osobą Stanisława Konarskiego.

październik 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Grosz do grosza" przeprowadzonej w ramach programu "Dzwonek na obiad". Dochód zostanie przeznaczony na zapewnienie ciepłego posiłku dzieciom z rodzin dotkniętych problemem ubóstwa, bezrobocia, alkoholizmu czy niepełnosprawności.
informacje o programie>>

październik 2014 r.
Na zaproszenie Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej dyrektor naszej szkoły uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Prezydenta RP - "Awangarda edukacji - 25-lecie oświaty niezależnej w Polsce". Na spotkaniu mówiono o sukcesach, problemach, doświadczeniach, wyzwaniach i perspektywach polskiej oświaty niepublicznej. Gościem była Minister Edukacji Narodowej - Joanna Kluzik-Rostkowska.  Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 3 tys. niepublicznych szkół, w których uczy się blisko 180 tys. uczniów.
więcej informacji>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

październik 2014 r.
W klasie I i II rozpoczęły się warsztaty z przedsiębiorczości obejmujące sześć bloków tematycznych - budżet, jak i gdzie można zarobić pieniądze, podatki, oszczędności, sztuka negocjacji, własna firma.

wrzesień 2014 r.
Nasi uczniowie jako wolontariusze włączyli się w zbiórkę jedzenia dla bezdomnych zwierząt organizowaną w hipermarketach Tesco przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Na rzecz Animalsów w naszej szkole trwa również całoroczna zbiórka plastikowych nakrętek.

wrzesień 2014 r.
Pamiętamy o 75. Rocznicy Powstania Państwa Podziemnego - 27. września zajęcia historii poprowadził pan Marek Wójcicki - kustosz Muzeum Historyczno-Archeologicznego.

wrzesień 2014 r.
Fundacja „Polska Moja-Ojczyzna” we współpracy z naszym gimnazjum realizuje projekt „Polsko-ukraińska wymiana młodzieży”. Celem projektu jest współdziałanie młodzieży z Polski i Ukrainy, rozwój wiedzy o obydwóch krajach, doskonalenie języka angielskiego, a jednocześnie promocja naszego miasta i regionu świętokrzyskiego. Grupa młodzieży z Ukrainy odwiedziła naszą szkołę pod koniec września.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

wrzesień 2014 r.
Realizujemy kolejny projekt Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC - "Make it Possible". Projekt ma na celu rozbudzenie świadomości uczniów w zakresie Milenijnych Celów Rozwoju, do których osiągnięcia zobowiązali się członkowie Organizacji Narodów Zjednoczonych, rozwój sprawności językowych oraz osobisty rozwój młodego człowieka jako obywatela świata. Zajęcia w naszym gimnazjum prowadzili Cristopher Corobo z Wenezueli, Anya Yastrebova z Rosji i Malith Withanaarachchi ze Sri Lanki. Tym razem, dzięki obecności Crisa, nasi uczniowie mieli możliwość doskonalić nie tylko swój angielski, ale również hiszpański.
materiał Lokalna.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>


wrzesień 2014 r.
W tym roku do planu zajęć dodatkowych postanowiliśmy włączyć zajęcia jogi, o której mówi się, że jest kluczem do lepszego
i zdrowszego życia. Zajęcia koncentrują się na sprawności fizycznej i relaksie bez elementów filozoficznych i religijnych.
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał w Gazecie Ostrowieckiej - sprostowanie >>

wrzesień 2014 r.
W klasie II zaplanowano również nowe koła - fizyczno-chemiczne i biologiczno-geograficzne oraz koło j. angielskiego przygotowujące do certyfikatu FCE.

wrzesień 2014 r.
W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego powitaliśmy kolejny rocznik pierwszoklasistów oraz pierwszych stypendystów naszej szkoły - finalistów wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego. Gościem naszej uroczystości był Poseł na Sejm RP - p. Jarosław Górczyński. Otrzymaliśmy również życzenia ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.


ROK SZKOLNY 2013/2014

czerwiec 2014 r.
Zakończyliśmy kolejny rok szkolny. W czasie uroczystości wspólnej z naszą szkołą podstawową podsumowaliśmy tegoroczne sukcesy, rozdaliśmy aż 134 nagrody i pożegnaliśmy drugi rocznik absolwentów NSP.
materiał Ostrowiec.TV>>

czerwiec 2014 r.
Nasza szkoła włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Men "Lekcja Wolności", która ma na celu przybliżenie młodym ludziom wydarzeń jakie miały miejsce w Polsce w 1989 roku i zmian jakie dzięki nim zaszły w naszym kraju w ciągu minionych 25. lat.

czerwiec 2014 r.
Rozegraliśmy I Szkolny Turniej Tenisa Ziemnego.

maj 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Młodzi głosują" realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i Wspólnoty Europejskiej. Dzięki udziałowi w wyborach młodzieżowych uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. 19. maja nasi uczniowie wzięli udział w młodzieżowych wyborach do Europarlamentu. W tym roku do akcji zgłosiło się blisko 1300 szkół z całej Polski.
szczegółowe informacje>>
materiał Ostrowiec.TV>>

maj 2014 r.

Na prośbę naszych uczniów w ogrodzie szkolnym utworzyliśmy miejsce do prowadzenia zajęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu część lekcji przy sprzyjającej pogodzie jest prowadzona na dworze. Jest to również dodatkowe miejsce do spędzania czasu na przerwach.

maj 2014 r.
Nasza szkoła została regionalnym koordynatorem inicjatywy edukacyjno - charytatywnej Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie - Makulatura na misje".

maj 2014 r.
Świętujemy 10 lat Polski w Unii Europejskiej.
materiał Ostrowiec.TV>>
film promujący 10 lat Polski w UE>>

maj 2014 r.
Nasze gimnazjum ma swoją stronę na facebook'u!
Link do strony>>

kwiecień 2014 r.
Wprowadzamy program stypendialny dla najzdolniejszych uczniów. Od roku szkolnego 2014/2015 laureaci oraz finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty będą zwolnieni z opłaty czesnego przez cały okres trwania nauki.

kwiecień 2014 r.

Uczniowie naszego gimnazjum, wspólnie z uczniami klasy VI NSP, wzięli udział w obozie "Euroweek - Szkoła Liderów 2014" organizowanym w Sudetach przez Europejskie Forum Młodzieży. W ramach zajęć prowadzonych wyłącznie w j. angielskim przez native speaker'ów z całego świata nasi uczniowie zostali przeszkoleni w następującym zakresie: 1. konferencja prasowa, 2. leadership, 3. poznaj Unię Europejską, 4. praca i motywacja w grupie, 5. program "Erasmus+", 6. poznawanie kultur świata, 7. prowadzenie prezentacji i autoprezentacji, 8. debata oksfordzka, 9. wolontariat, 10. szok kulturowy oraz otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.
informacje o projekcie>>
plan zajęć>>

kwiecień 2014 r.
Nasi uczniowie, w przeważającej większości absolwenci Niepublicznego Przedszkola Smyk, wzięli udział w jubileuszu 10-lecia naszego przedszkola, który odbył się 16. kwietnia w kinie Etiuda i zgromadził ponad 300 osób - przedszkolaki, absolwentów i ich rodziny, przyjaciół naszego przedszkola oraz zaproszonych gości. Po części oficjalnej, na scenie zaprezentowały się wszystkie przedszkolaki i absolwenci naszego przedszkola oraz ich przyjaciele z klas. Piosenki do koncertu jubileuszowego wybierali nasi uczniowie i oni również poprowadziły koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
materiał Ostrowiec.TV>>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>
materiał Radia Fama>>
link do ŚKO>>

kwiecień 2014 r.
W związku z nadchodzącym "Dniem Ziemi - 2014" nasza szkoła przyłączyła się do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy - odbierz nowy aparat fotograficzny”. Zebrane w akcji telefony, stanowiące zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
informacje na temat akcji>>

kwiecień 2014 r.
Temat III Szkolnych Spotkań Filmowych - „Zadaniem filmowca jest dotarcie do prawdy ukrytej pod maską” - „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Projekcja filmu "Jadźka" reż. Janusz Nasfeter.

marzec 2014 r.
Przyłączamy się do wiosennej edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask".
film promujący akcję>>

marzec 2014 r.
Rozpoczęliśmy przygodę z wielką sceną musicalową. Byliśmy w Teatrze Muzycznym "Roma" na "Deszczowej Piosence".
informacje o musicalu>>
materiał filmowy>>

marzec 2014 r.
Rozważamy przystąpienie od przyszłego roku do projektu „Podręczniki w tablecie”. Nasi uczniowie testują e-Podręczniki.
informacje o projekcie>>
materiał Ostrowiec.TV>>

marzec 2014 r.
Na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty włączamy się do akcji "Pomagamy budować studnie w Sudanie - Woda to życie – makulatura na misje". 1 kg makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.
informacje na temat akcji>>

marzec 2014 r.
Pierwsze dni otwarte za nami. Dziękujemy za liczne odwiedziny.
zaproszenie na DO w Gazecie Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Nasze gimnazjum zostało zakwalifikowane do projektu międzynarodowej organizacji studenckiej - "Peace Cross-cultural Understanding". Udział w projekcie jest doskonałą okazją do poznania młodych ludzi z różnych stron świata, ich tradycji, kultury i zwyczajów. Jego celem jest przygotowanie uczniów do życia w wielokulturowym świecie, przełamywanie stereotypów i poszerzanie horyzontów. Nasi uczniowie przez tydzień uczestniczyli w interaktywnych warsztatach prowadzonych w języku angielskim przez trzyosobową grupę praktykantów - Alessię Farneti z Włoch, Mohamed'a Emad'a z Egiptu i Dimas'a Adipraja z Indonezji. Nasi gimnazjaliści mieli również okazję przyłączyć się do projektu "Enjoy my Origin" realizowanego w naszej szkole podstawowej.
materiał Ostrowiec.TV >>
materiał Gazety Ostrowieckiej>>

luty 2014 r.
Plan zajęć otwartych w naszej szkole jest ułożony w taki sposób, żeby w ciągu trzech lat zaprosić rodziców na zajęcia ze wszystkich kluczowych przedmiotów.

luty 2014 r.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Telewizji Polskiej pt. „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. repertuar iTeatru zawiera zarówno klasykę literatury dla dzieci i młodzieży, jak i w pełni autorskie widowiska teatru słowa, a nawet spektakle baletowe.

styczeń 2014 r.
Pierwsza "Biała szkoła" za nami. Nasi gimnazjaliści w tym roku postawili na snowboard. Jedni doskonalili jazdę, a inni uczyli się jeździć.

styczeń 2014 r.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tylko pustej głowy nie chroni kask" pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Narciarskiego, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Polskiego Związku Kolarskiego.

styczeń 2014 r.
Podczas II Szkolnych Spotkań Filmowych nasi uczniowie mieli możliwość poznać istotę pojęć tj. obiektywizm i rzetelność dziennikarska oraz zobaczyć dwa oblicza jednej rzeczywistości w filmie Marcela Łozińskiego pt. "Ćwiczenia warsztatowe".

grudzień 2013 r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Ćwiczyć każdy może" prowadzonej w ramach tegorocznej inicjatywy MEN - "Rok szkoły w ruchu".

grudzień 2013 r.
Rozpoczynamy cykl dwugodzinnych warsztatów z psychologiem przeznaczony dla naszych uczniów. Tematyka warsztatów obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: komunikacja interpersonalna, rozwijanie umiejętności interpersonalnych - tolerancji, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, budowanie zaufania i otwartości w grupie, integracja zespołu klasowego, skuteczne rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie z trudnymi emocjami, kształtowanie postaw asertywnych.

grudzień 2013 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta pana Janusza Wojciecha Kotasiaka wzięli udział w Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

listopad 2013 r.
Ruszył szkolny projekt - "To co w kinie ważne, czyli szkolne spotkania filmowe". Są to cykliczne "spotkania" z interesującymi i wartościowymi filmami fabularnymi, dokumentalnym i etiudami filmowymi, które mają swój wydźwięk wychowawczy i mają szansę wpłynąć na kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań młodych ludzi. Zajęcia prowadzi pasjonat tematu, filmoznawca - pan Wojciech Szymański. Dwa pierwsze filmy jakie mieli możliwość zobaczyć nasi uczniowie to "Matka" w realizacji Wiesława Palucha oraz "Skarby Ani K." w reżyserii Małgorzaty Gryniewicz.

listopad 2013 r.
Nasi uczniowie na zaproszenie Studium Języków Obcych WSBiP w Ostrowcu Św. wzięli udział, wspólnie z uczniami z gimnazjum w Moskwie, w międzynarodowym projekcie językowym. Celem projektu było podniesienie sprawności produktywnych oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnej w języku angielskim na poziomie A2/ B1 (w skali Rady Europy). Projekt obejmował m.in. wspólny udział w zajęciach języka angielskiego pod hasłem 'In the world of tales and legends", „Quest” ulicami miasta – grę terenową sprawdzającą znajomość języka angielskiego, topografii miasta i elementów historii Ostrowca oraz międzynarodowy konkurs znajomości języka angielskiego z elementami kultury krajów anglosaskich. Projekt stanowił doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz zawarcia nowych międzynarodowych znajomości.

październik 2013 r.
W dniu ślubowania życzyliśmy naszym gimnazjalistom, żeby byli zawsze otwarci świat i ludzi, naukę i nowe wyzwania oraz zmierzali w kolejne etapy swojego życia z entuzjazmem i wiarą, że każde marzenie ma szansę się spełnić, że nie ma przeciwności nie do pokonania, że można, tak jak symbolizuje logo naszej szkoły, "sięgać do gwiazd".

październik 2013 r.
Lekcje na nośniku pendrive. Uczniowie, którzy są nieobecni w szkole z powodu choroby mogą otrzymywać lekcje z danego dnia w formie elektronicznej.

wrzesień 2013 r.
Uruchomiliśmy serwis e-Szkoła, zawierający bazę e-Rodzice i e-Uczniowie, dzięki której nasi uczniowie i ich rodzice mają bezpośredni dostęp do wszystkich dokumentów regulujących pracę szkoły oraz mogą dostawać na swoje maile szkolny Newsletter o wszystkich bieżących wydarzeniach oraz e-Bibliotekę i e-Dziennik.

2. wrzesień 2013 r.
Uroczyste otwarcie naszego gimnazjum. W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP - pan Jarosław Górczyński, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - pan Jarosław Wilczyński, przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty - pani Wizytator Małgorzata Skrzypczak. Listy gratulacyjne przesłali nam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - pan Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty - pani Małgorzata Muzoł i Starosta Powiatu Ostrowieckiego - pan Zdzisław Kałamaga.

       

materiał Echa Dnia>>

kwiecień 2013 r.
Ruszyła kampania reklamowa naszego gimnazjum w lokalnych mediach.

luty 2013 r.
Uczniowie klasy V i VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego wzięli udział w projektowaniu mundurku szkolnego dla naszych gimnazjalistów.październik 2012 r.
Niepubliczne Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego zostało wpisane do ewidencji placówek niepublicznych prowadzonych przez gminę Ostrowiec Św. Nasze gimnazjum rozpocznie działalność 1.09.2013 roku. Uruchomienie gimnazjum jest kolejnym, po przedszkolu i szkole podstawowej, etapem rozpoczętego w 2003 roku projektu "od przedszkola do liceum" oraz potwierdzeniem spójności naszej oferty edukacyjnej i konsekwencji w działaniu. Od lat z radością „rośniemy” razem z naszymi uczniami stwarzając im w naszych placówkach optymalne warunki do wieloletniej i wszechstronnej edukacji.zapraszamy również do zapoznania się z:
 naszymi osiągnięciami>>
projektami i programami w jakich bierzemy udział>>

 

do góry